Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opel Astra I vs. VW Golf III

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 luty 2010 - 18:39

Wszystko zależy od silnika brat ojca ma takiego golfa silnik 2,2 disel i nie można powiedzieć ma przyspieszenie lepsze jak w naszej Astrze 1,6 w benzynie no ale to jest już różnica pojemności silnika i wujek narzeka że sporo mu pali. Z własnego doświadczenia powiem że Astra to bardzo dobre auto lecz przy wyprzedzaniu brak jej troszkę dynamiki.

Pozdrawiam Krystianrolnik :unsure:

2,2 diesel to napewno w golfie nie wsytepowałDodany obrazek porownanie mam w wersjach 5 drzwiowych i jak tu tak i tu blacharka to jest lipa, silnik jesli chodzi o VW 1.9tdi jest dobra, mocna i dynamiczna konstrukcją , nie twierdze ze 1,7d z isuzu to lipa ale w astrze szału nie robi, po za tym wyglada jak dla mnie na plus dla golfa tak samo jak wnetrze i dlatego ja stawiam na golfaDodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opel Astra I vs. VW Golf III Dzisiaj, 06:42
  •  

#22 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 08 luty 2010 - 18:39

Opel Astra I vs. VW Golf III ja też jestem za golfem i szczęśliwym posiadaczem ale 190 km/h to trochę przesadziłeś

#23 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 08 luty 2010 - 18:41

Opel Astra I vs. VW Golf III Ja jestem za golfem III bardzo wytrzymałe auta(blachara zależy od zakonserwowania, ale różnie z nią bywa) i jak by Ci się udało znaleźć w dieslu to by było konkretne autko :unsure:

#24 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:41

Opel Astra I vs. VW Golf III Powiem że blacharka to zależy czy był klepany czy nie bo jak był to i nawet najlepsze blachy będą siadać. A co do wyboru to powiem że jeździłem Golfem 3 1,9TDi w kombi nie powiem jak trzeba przycisnąć to jest czym i nie szkodzi że ma 90 koników. Ale naprawdę jest oszczędna i dynamiczna i nawet przy dużym przebiegu nic jej nie zatrzyma. Poleciłbym wyjazd do niemiec i tam można znaleźć zadbane auto i przy małym przebiegu od jakiegoś 60 letniego dziadka :unsure:

#25 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:44

dokładnie golfy 3 maja bardzo słaba blachę.

w moim golfie z 1995 r blacha jest bez zarzutów, również ci polecam golfa silniki nie do zajechania, wygodna skrzynia biegów i na pewno dużo szybciej znajdziesz golfa w tym wieku niż astre

#26 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:46

Opel Astra I vs. VW Golf III Jednym, słowem i Opel i VW są godne polecenia tylko musisz trafić dobry egzemplarz i dbać o auto. A sorry za pomyłkę silnik wujka to 2,0.

#27 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:57

Opel Astra I vs. VW Golf III w III silnika 2.0 w dieslu też nie było ale zainteresowany nie pisze jaki ma być benzyna-diesel,ile ma kasy

#28 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:59

ja też jestem za golfem i szczęśliwym posiadaczem ale 190 km/h to trochę przesadziłeś

niby czemu przesadzil skoro ma 1,9 TDI?? mój Passat ma 1,6 i 75 km i na autostradzie do ponad 180 km/h

#29 Share nickfrey

nickfrey

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe

Napisany 08 luty 2010 - 19:03

Opel Astra I vs. VW Golf III Ja mam Astrę I i nie zamieniłbym jej na golfa III. Pewnie dlatego, że jest z 2001 roku i kupiona w salonie. Awarie są praktycznie obce mojej astrze. Może trochę brakuje mocy silnikowi 1.4 ale nie jest źle.

#30 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 08 luty 2010 - 19:13

Opel Astra I vs. VW Golf III U nas w zagrodzie pracuje VW golf 3 1,9 TDI :P 5 drzwiowy, 96 rok
Plusy
-dobry silnik
-małe spalanie
-niesamowita moc 90 koni :unsure:
-atrakcyjny wygląd (spojler, alu-fele przód 195 tył 205 B) ,przyciemniane szyby ;)
-jakość wykonania wnętrza
-bardzo ładnie wchodzą biegi :P
itp.
Minusy
-głośny silnik, szczególnie napinacz paska trajkocze czasami :P
-wymieniane krzyżaki
-tylna belka "wybita" (ale już naprawiona) :)
-lewa pól oś szfankowała (odkręcała się nakrętka czy coś takiego)
-blachy trochę już widać :P
ale nie ma się co dziwić grubo ponad 300 tyś przebiegu

Pomijając te minusy to na prawde dobre auto więc polecam bardziej niż Astre (jeździłem też)
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share slawek36

slawek36

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:21

ja też jestem za golfem i szczęśliwym posiadaczem ale 190 km/h to trochę przesadziłeś

Naprawde tyle poszedł na prostej w 3 osoby :unsure:

#32 Share zamiar

zamiar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:27

Opel Astra I vs. VW Golf III czyli tak jak myslalem wiecej glosow na VW... mielismy kiedys astre to na silnik niemoglismy nazekac ale cos sie juz pier****lo w skrzyni no i blocha lipa straszna ( szczegolnie nadkola, i przy wlewie paliwa) ale bardziej mi sie wnetrze podoba sprzedalismy ja i kupilismy astre III , a co do VW to woja na III i jest zadowolony blach ok... silnik, skrzynie tez dobre... Na fure mam 4tys nieduzo ale na pierwsza to mi starczy, i wole benzyne.

#33 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:28

Opel Astra I vs. VW Golf III ja jechałem 180 było czuć że idzie potem nie było sensu ani przyjemności z duszenia go
za 4 tyś coś zadbanego tdi nie kupisz

#34 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:29

Opel Astra I vs. VW Golf III km/h licznikowe to nie to samo co rzeczywistosc, pusta trojka z silnikiem 90 KM ma Vmax 175 km/h

niby czemu przesadzil skoro ma 1,9 TDI?? mój Passat ma 1,6 i 75 km i na autostradzie do ponad 180 km/h

z wiatrem, z gorki przy pomocy strusia pedziwiatra i kogo jeszcze? jakbys mial navi to dobrze jak 160 by sie pokazalo :unsure:

http://www.vwgolf.pl...ne/vw-golf-mk3/
http://www.vwgolf.pl...e/vw-passat-b3/
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#35 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:44

Opel Astra I vs. VW Golf III za 4 tys III będzie ci ciężko kupić, chyba ze lata 92 - 93 i to w nie najlepszym stanie

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:48

Opel Astra I vs. VW Golf III Mi się kiedyś udało rozbujać Golfa 1.8 (ciut wzmacniany) 3-drzwiowego z pięcioma osobami na pokładzie do 205 km/h-tyle że wtedy jeszcze GPS-ów do prywatnego użytku nie było Dodany obrazek .

#37 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 luty 2010 - 19:51

Opel Astra I vs. VW Golf III pewnie po tuningu był ;[ ale na serio nieraz się zdarza że ma trochę więcej koni niż piszą ale rzadko
czytałem o tym w motorze

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:15

Opel Astra I vs. VW Golf III akurat tdi przewaznie maja bonusa 5-10 KM

@jaro
jesli chodzi o wzmacniane 1.8 czyli najprawdopodobniej silnik ABS (90 KM), albo co gorsza AAM (75 KM), czyli maksymalnie nierozwojowe jednostki, jesli pozostalo N/A to ktos musialby sie naprawde sporo postarac, wytrzepac jeszcze wiecej forsy zeby cokolwiek z niego wyciagnac. podejzewam, ze wynik zostal uzyskany nie przez podniesienie mocy, a zmniejszenie srednicy kola, poprzez chociazby kapec o mniejszym profilu. ale to nie zmienia predkosci rzeczywistej ;[
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#39 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:43

Opel Astra I vs. VW Golf III i do tego trzeba wsiąść pod uwagę fakt że licznik pokazuje około 5 km/h więcej
po zastanowieniu myślę ze za 4 tyś to golf benzyna ,co najwyżej diesel wolnossący albo astra bo jest tańsza, może będzie w lepszym stanie, tylko nie 16 zaworowe jeśli już były chyba biorą olej, może ktoś napisze czy to prawda

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:45

Opel Astra I vs. VW Golf III 5?? spotkalem sie w toyocie avensis, ze licznik oklamal o 30 km/h. w moim klamie 15.