Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężarka

204 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 23:14

Sprężarka

Ja mam masło wykonane z masła  :rolleyes: . Tak na serio, domyślam się że w tej sprężarce jest smarowanie ciśnieniowe ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężarka Dzisiaj, 01:47
  •  

#162 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 09:01

Sprężarka Oj tam szczegół. Chodziło pewnie o kompresor ze sprężarką HS17. Ja mam w garażu HS 21, tylko bez przedniej pokrywy. Plan był, żeby wykorzystać pompę oleju z jakiegoś samochodu i podłączyć smarowanie. Zrobiłem już nawet zbiornik, ale to było kilka lat temu i zrezygnowałem. Czytałem gdzieś, że ktoś nie robił smarowania i smarowało się rozbryzgowo. Ciekawe tylko jak długo może pracować na takim smarowaniu.

#163 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 styczeń 2015 - 18:22

Sprężarka

Szczegół, jaja sobie robię  ^^ . Kiedyś czytałem chyba na elektroda.pl że do sprężarki z ciężarówki, która była smarowana ciśnieniowo ktoś podpiął pompę od wspomagania z osobówki. Przeróbek raczej niewiele, taka pompa ma koło pasowe i miejsce na montaż .Tylko ile poda ciśnienia ?? Te 2-3 bary by musiało być. 

#164 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 luty 2015 - 12:30

Sprężarka

jeśli jest ktoś w stanie podpowiedzieć to proszę napiszcie gdzie dostanę pierścienie do sprężarki od C-328, te od C-330 nie pasują

#165 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 06 luty 2015 - 13:57

Sprężarka Prima nie zrobi Ci na zamówienie? Napisz do nich, podaj wymiary to może coś dopasują.

#166 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 luty 2015 - 17:58

Sprężarka

http://www.mar-mot.pl/ Dorobią każdy pierścień. A możliwe, że mają na stanie.

#167 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 06 luty 2015 - 20:41

Sprężarka

w sumie rozwiązałem już mój problem, wygląda na to że ktoś w dawnych czasach rozwiercił tuleję z oryginalnych 60mm, na 62mm i zamontował tłok z pierścieniami od sprężarki z C-360

dziękuję za zainteresowanie

#168 Share kris7530

kris7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 16:41

Sprężarka

Witam,koledzy co sądzicie o tym kompresorze wydajność podana to 20m3/h ale prawdziwa to 18m3/h. Czy spotkaliście się już z takim sprzętem?

http://allegro.pl/ko...5170147804.html

#169 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 21:28

Sprężarka

Sprzęt made in DDR, to jest model maszyny A2HV1 - 80/105 ERP. Wydajność teoretyczna jakieś 333l/min, nie najgorzej. Nie wiem jednak czy za tę pieniądze nie kupisz nowej pompy o tej wydajności, ta z aukcji jest używana. Poza tym jak coś się rozsypie to może być problem z częściami.

#170 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 21:59

Sprężarka

Pytanie czy potrzebna Ci taka sprężarka dwustopniowa (z tak wysokim ciśnieniem), jak kolega pisze z czasem ( a może już jest problem) może się okazać że części brak lub są strasznie drogie, kupując używany sprzęt często trzeba rozpatrzyć się jak wyglądają ceny części jak i oczywiście jak jest z ich dostępnością aby używany "tani" sprzęt nie okazał się jednorazówką.

http://www.google.pl...ed=0CCMQMygEMAQ

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 07:38

Sprężarka

Witam,koledzy co sądzicie o tym kompresorze wydajność podana to 20m3/h ale prawdziwa to 18m3/h. Czy spotkaliście się już z takim sprzętem?

http://allegro.pl/ko...5170147804.html

Nie warta tych pieniędzy,ma duże ciśnienie a małą wydajność.

Chińczyk będzie mieć dużo lepsze parametry,będzie tańszy w zakupie i w ewentualnej naprawie.

Tutaj masz sprawdzonego chińczyka przez ze mnie,chodzi długo i bez awaryjnie z naprawdę dobrą wydajnością: http://allegro.pl/sp...5173879124.html

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#172 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 11:20

Sprężarka

Ciekawy parametr ,,gługość tłoka"  :ph34r:.

#173 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 11:35

Sprężarka

Nie wiem jak sprawa ma się z korbowodem, bo nigdy nie był mi potrzebny, ale takie elementy jak tłoki, pierścienie, czy cylindry bez problemu można dorobić. Dlatego wolałbym używanego germańca z lat 70 zamiast nowego chińczyka.

#174 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 11:52

Sprężarka

Z drugiej strony jak się popsuję to za dwa nie jest nowa za 470 zł, ściągam i zakładam nową w ciągu 30 minut.

Kupiłem teraz taką 50 l i daje rady przy malowaniu spokojnie, bo maja stara z starym  kompresorem z Fortschitta padła po 10 latach. Nie chciało mi się remontować, po drugie zależało na 220V.

#175 Share kris7530

kris7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 12:36

Sprężarka

Witam,dzięki za zainteresowanie moim tematem.Najbardziej bliskim moim rozważaniom jest post kolegi Elektrotechnik.Co do części zamiennych to jak dzwoniłem do tego gościa co sprzedaje ten kompresor to nie ma problemu ma nowe,wg.jego zapewnień kompresor jest nowy nie używany. Z tego co widzę na jego aukcjach to ma jakiś dostęp do nowych leżaków magazynowych. Co do zakupu chińczyka to też sporo się nad tym zastanawiałem ale cały czas coś mnie od nich ''odrzuca''.w/w. kompresor zamontowany byłby do polskiej sprężarki 180 l jednocylindrowej bo ten jeden cylinder już ledwo zipie,to że w tym niemieckim podane jest 16 atm. to wcale nie oznacza że tyle trzeba ładować do butli,wystarczy 8-10.Co do kompresora np 3jw60 to mam taki do remontu ale go nie chcę bo wiem że są bardzo awaryjne.Pozdrawiam

#176 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 13:28

Sprężarka

Dziwne, bo w opisie aukcji napisane że używany. Jeśli nowy a są części dostępne to bym brał, maszyna będzie na lata. Zawsze będzie lepszy niż chińczyk czy 3jw60, który sam zresztą posiadam  ;) . Tylko wedle tabliczki znamionowej http://www.henrik-wi...0-105ERP-02.jpg on ma zapotrzebowanie mocy 5,3 kW (więcej niż w opisie aukcji), czeka Cię więc raczej wymiana silnika żeby maszyna osiągneła swoją maksymalną wydajność. Dowiedz się jaki to konkretnie model sprężarki bo nic nie jest napisane w aukcji. Jeśli to ten https://www.google.pl/search?q=2hv1+80+105&client=opera&hs=Ob9&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=2XoFVa7aLsz1UsnygqAD&ved=0CAgQ_AUoAg&biw=1366&bih=670 to sprężarka napędza maszynę słusznej wielkości  ^^ .

#177 Share kris7530

kris7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 14:19

Sprężarka

Kolego Kaszlak ale ta tabliczka jest z jakiegoś innego modelu,fakt że niema na zdjęciach tabliczki z tej sprężarki ale na tej którą pokazujesz nie zgadza się wydajność 31m3/h  ani waga 78 kg kompresora.Gościo przea telefon sam przyznał ze jest 18m3/h a nie jak napisał 20.Ale wczoraj nie mógł mi wysłać fotek bo nie było go już w miejscu gdzie leży  kompresor,a dziś gdzieś miał pojechać,czyli jakieś konkrety będę wiedział jutro.Znalazłem na nienieckim ebay identyczny sprzęt o parametrach podanych przez sprzedającego i narazie tego się trzymam.Mam do niego 80 km. więc najprawdopodobnie jak będę jutro miał fotki tabliczki to do niego śmignę i ''sie zobaczy''.Odnośnie chińczyków to fakt można mieć taniej o połowę ale mi nie oto chodzi,bardziej zależy mi na oryginalności i porządności sprzętu a 3 czy 4 stówki nie mają dla mnie żadnego znaczenia.Tak sobie jeszcze kombinuję czy by jakiejś niewielkiej piaskareczki do niej nie kupić. :rolleyes:

#178 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 15:40

Sprężarka

Do 300 l/min piaskarka ?

Jeżeli piszesz że 3-4 stówki to nie różnica to poszukaj bo w cenie 2 000 zł można już coś fajnego kupić i wyjdzie taniej niż robić samemu.

Miałem znajomemu robić sprężarkę miał pompę Wan-a pozostałe rzeczy trzeba było dokupić i kupił kpl. sprawną sprężarkę (wydajność do 10 bar 280 l/min) z pompą wan-a za 500 zł, a tą którą miał dostałem w prezencie.

Edytowany przez Sadek, 15 marzec 2015 - 15:48.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#179 Share kris7530

kris7530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 16:09

Sprężarka

Wiesz,ja nie muszę specjalnie nic innego kupować mi tylko potrzebny jest jakby Ci to dostępnie wytłumaczyć trwała pompa sprężarkowa.Zdejmuję ze swojej jednocylindrowy zużyty kompresor i w to miejsce montuję nowy.Co do piaskarki celowo napisałem ''piaskareczka'' taka ot bardziej żeby mieć niż jakieś wielkie konstrukcje piaskować,od czasu do czasu np.felgi w dostawczaku wyczyścić lub jakiś drobny element.Ale to się zobaczy jak to wyjdzie w czasie.

P.s. 2-3-stówki do 750zł bo na tyle jest ustalona narazie cena to nie 2 tyś. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4474 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 17:09

Sprężarka

Takie jest moje zdanie, bo chińczyki nadają się najwyżej do napompowania kilku kół w ciągu roku, a nie do normalnej pracy. Poza tym jakość materiału w latach 70 czy 80 była dużo lepsza niż teraz, więc nawet używana maszyna z tamtych lat popracuje dłużej niż dzisiejsza nowa. A o tym dorabianiu części pisałem dlatego, że 15 km ode mnie są zakłady, które są w stanie dorobić każdy cylinder, tłok, pierścienie, czy zawory. I to za niezbyt wygórowaną cenę. Np. kolega ostatnio kupił uzywaną sprężarkę produkcji DDR za 900zł z przesyłką o wydajności 2,7m3/min. Budżet jaki zakładał na kupno pompy to 3000zł. I przeliczył sobie w ten sposób, że nawet jak do tej, którą kupił dołoży te 2100zł w remont to i tak będzie dobrze bo zmieści się w zakładanym budżecie. A sprzęt okazał się w idealnym stanie, zero zużycia. No i ma sprężarkę made in Germany, która spokojnie go przeżyje.