Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężarka

204 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 15:23

Sprężarka Zakupiłem ostatnio kompresor o wydajności 100l/min i butli 50L. Malowałem wczoraj nim to strasznie ciśnienie spada i nie może dobić, muszę co chwilę się zatrzymywć żeby dobiło chociaż do 5 bar. I tak się zastanawiam czy jest coś z nim nie tak czy po prostu one są takie słabe ?Jak myślicie ? Malowałem pistoletem odyszy 1.5. sprężarkę z 3P i tak się zastanawiam czy jej czasem nie założyć.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężarka Dzisiaj, 01:37
  •  

#142 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 13 lipiec 2014 - 15:47

Sprężarka A czego się spodziewałeś? Do takiego pistoletu potrzeba co najmniej 250 l/min.

#143 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 21:46

Sprężarka Ja mam 3jw60, dałem za niego 700zł. Za te pieniądze o tej wydajności ciężko coś znaleźć. No i który współczesny kompresor tej klasy wytrzyma 39 lat pracy ... Części są wciąż dostępne, są firmy co robią remonty główne. Do amatorskich zastosowań wystarcza spokojnie. Dobrze jest dodać chłodzenie i lepszą filtrację powietrza na wejściu. Osobiście polecam.

#144 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 14:30

Sprężarka

Dobrze jest dodać chłodzenie i lepszą filtrację powietrza na wejściu.

Tylko, że chłodzenie powietrza na wejściu w niczym nie pomoże...

#145 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 19:03

Sprężarka Chodziło mi o chłodzenie sprężarki wymuszone wentylatorem sterowane przekaźnikiem no ale napisałem tak, że można zrozumieć chłodzenie powietrza na wejściu :P . Dzięki temu zawory w głowicach dłużej wytrzymują (chyba najsłabszy punkt tych maszyn). Co do powietrza zasysanego to, jak pisałem powyżej, musi być lepiej filtrowane, bo ryginalne filtry to tragedia.

#146 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:12

Sprężarka Podepnę się pod temat bo szukam właśnie jakiegoś kompresora, ma mieć pojemność 100l i zasilanie 400V.
Mam kilka na oku, co o nich sądzicie ?

http://allegro.pl/ko...4509380931.html - najtańszy, ale niby największa wydajność
http://allegro.pl/ko...4477387083.html - cenowo i wydajnościowo po środku
http://allegro.pl/ko...4512053995.html - najdroższy, ale i najniższa wydajność
http://allegro.pl/ko...4528114709.html - ten podobny do pierwszego ale droższy

Chodzi o to żeby był możliwie wydajny i odpowiedni jakościowo
Może ktoś z was spotkał się z jednym z wymienionych i może wystawić jakąś opinię ?

Edytowany przez jendrek, 22 sierpień 2014 - 22:20.

#147 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 09:21

Sprężarka Nie wygląda do wszystko źle, ale musisz wiedzieć że wszystkie kompresory z linków to chińszczyzna ... Nie wiadomo jak z tymi pompami, ile to wytrzyma. Poza tym silnik, ostatnio zawiozłem ze swojej 3jw60 silnik do naprawy (luzy na łożyskach). Zapytałem czy warto to naprawiać, a facet że jak najbardziej, dziś Polska jest zalana tanimi silnikami z Dalekiego Wschodu, wszystko robione na aluminium, nie wytrzymuje obciążeń. Nie wierz w to co podają opisy aukcji ... Za tej wydajności dobry nowy kompresor musiałbyś zapłacić z 3-4 tys. zł, a kto wie czy nie więcej.

#148 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 10:01

Sprężarka Te z drugiego i trzeciego linku wyglądają na włoskie pompy, powinny być trochę lepsze od tych ryżowców. Ale z tymi wydajnościami to faktycznie mocno przesadzili. Wszystko trzeba podzielić przez dwa.

#149 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:06

Sprężarka Ja jednak myślę że 2000zł to za mało na dobry nowy kompresor i odradzam zakup jakiejkolwiek z linków. Co to za marki Bass czy Kraft&Dele :unsure: . W tych pieniądzach lepiej kup używany i wyremontuj.

#150 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:27

Sprężarka Nieprawda.
Ja mam dokładnie takiego samego jak ten za 1,8k i sobie chwalę już z 7-lat.
Maluje,piaskuje i nic z nim się nie dzieje.Szczerze polecam bardziej od jakiegoś starego mało wydajnego złomu typu jw40.

Edytowany przez asharot, 24 sierpień 2014 - 19:28.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share jendrek

jendrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:52

Sprężarka Kolego asharot mówisz o tym z ostatniego linku ? a możesz zmierzyć czas nabicia całej butli od 0 do 8 bar to miał bym porównanie do innych.
Oczywiście nie ma mowy o używanym, interesuje mnie tylko nowy.

Edytowany przez jendrek, 24 sierpień 2014 - 20:53.

#152 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:54

Sprężarka Mój 3jw60 jest z 1975 roku, kupiłem go za 700zł. Zrobię remont kapitalny za 600 zł (silnik + pompa) i będzie chodził kolejne dziesięciolecia, chyba ze zbiornik przegnije na wylot ... Nie znam żadnej sprężarki jw40 <_< . Wydajność mojej sprężarki (zmierzona) to 250l/minutę, dla mnie koło domu starcza. Jak trzeba coś większego przedmuchać to dołączam drugą samą sprężarkę która daje 150l/minutę i mam razem 400l/minutę. A Ty jak kolego asharot mierzysz wydajność kompresora ?? Bo to co napisane na tabliczce często odbiega od stanu faktycznego. Jak dla mnie do sensownego piaskowania minumum to jakieś 1000l/m potrzeba. Zresztą, dla Ciebie to Ja mam to złom i na odwrót, kłucić się nie będę, bo o to nie chodzi. Potrzymuję moje zdanie, kolego jendrek nie polecam żadnej maszyny z podanych aukcji. Żeby być uczciwym, nie polecam też żadnej używanej sprężarki jeśli nie masz czasu, chęci ani umiejętności żeby to naprawiać. Za tej wydajności nowy dobry kompresor musisz wydać jednak o wiele więcej niż te 2000zł.

#153 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 22:22

Sprężarka Widzisz kolego Kaszlak79 masz tylko 3jw60 i porównujesz ją z tą za 1,8k której wogóle na oczy nie widziałeś
Ja mam tą przewagę że właśnie mogłem porównać oby dwie sprężarki i powiem ci że jest to dzień do nocy.Zarówno pod względem wydajności jak i awaryjności.
Dodam że moja 3jw60 była remontowana przez ze mnie osobiście z części zakupionych w firmie Kompresjan i nawet to nie pomogło.
Wady 3jw60
-bardzo mała wydajność
-bardzo duża awaryjność,szczególne zaworków w głowicy
-awarie samej głowicy
Jedyny plus to duży zbiornik
A wydajność obliczam według tego wzoru: Q=Pojemność zbiornika*8.0/czas w minutach-15%,gdzie u mnie czas wynosi 1,50 minuty,czyli wydajność praktyczną mam gdzieś około 390l/min
Co do piaskowania to wszystko zależy od średnicy dyszy,jak ktoś ma dyszę 6mm to wydajność 1000l/min też będzie mało.
Teraz pochwal się wydajnością swojej wyremontowanej 3jw60,słuchamy.

Edytowany przez asharot, 24 sierpień 2014 - 22:24.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#154 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 08:17

Sprężarka Wydajność mojego zabytku podałem, mierzona tak samo jak twojej. O podanej na tabliczce mniejsza raptem o 16l/minutę. Chłopie, Ja nikogo do niczego nie przekonuję, opinia jest jak cztery litery, każdy ma swoją. Dla Ciebie mój kompresor to stary złom a dla mnie twój to nowa tandeta. Sam szukałem nowego kompresora o rozsądnej wydajności ale powiedziałem sobie że nie dam 4 tys. za kompresor o butli 200l i wydajności rzeczywistej 350-400l/m. I wytłumacz mi jedną rzecz, skoro 3jw60 i to taki złom, to dlaczego w dobrym stanie osiąga ceny prawie takie jak nowe urządzenia z podanych aukcji ?? Rynek jest zalany nowymi urządzeniami, idąc twoim tokiem myślenia, taki 3jw60 powinien kosztować w porywach jakieś 100-200zł.
Poza tym, było pytanie, jest odpowiedź. Po raz kolejny odradzam jakikolwiek kompresor z podanych linków, i jest to moja osobista opinia. Pozdrawiam, z mojej strony to wszystko.

#155 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 12:04

Sprężarka Akurat 3jw60 jest o tyle dobra, że tanio można kupić egzemplarz do remontu. Trzeba tylko rozwiercić cylindry, dać nowe tłoki i inne głowice. I tak wyremontowana sprężarka bije na głowę wszystkie wynalazki za 1500-2000zł i będzie pozbawiona wad wymienionych przez @asharot. Sprawdzone.

#156 Share dawid199303

dawid199303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 14:02

Sprężarka cześć. mam stara polska sprężarke 3 ulokowa i chodzi tylko jakby na dwa tłoki bo z trzeciego wysycha powietrze zamiast wciągać rozkręciłem to i tam taka blaszkę rozruszałem spryskałem wd40 i było ok ale jak na drugi dzień ja uruchomiłem to problem pojawił się na nowo. co mam z tym wtedy zrobić? da się to trwałe rozruszać?

#157 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 20 listopad 2014 - 18:33

Sprężarka

Bez obrazy ale co to za bełkot ?? Jaki model sprężarki (domniemam że masz 3jw60 ...) . Blaszki to pewnie w zaworkach bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Sprecyzuj.

#158 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 10 styczeń 2015 - 11:10

Sprężarka

Panowie co powiecie o czymś takim http://allegro.pl/st...4943699236.html

czy znajdę coś lepszego w tej cenie ?

Polska B

#159 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 07:08

Sprężarka

Chyba lepiej już kupić dobrą, używaną samoróbkę za te 700zł niż tą zabawkę. Nic poważnego tym nie zrobisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 19:39

Sprężarka

Koledzy posiada ktoś sprężarkę wykonaną z sprężarki HS-17 i jak rozwiązane jest smarowanie?

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878