Polecane posty

jendrek    124

Kolego asharot mówisz o tym z ostatniego linku ? a możesz zmierzyć czas nabicia całej butli od 0 do 8 bar to miał bym porównanie do innych.

Oczywiście nie ma mowy o używanym, interesuje mnie tylko nowy.

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Mój 3jw60 jest z 1975 roku, kupiłem go za 700zł. Zrobię remont kapitalny za 600 zł (silnik + pompa) i będzie chodził kolejne dziesięciolecia, chyba ze zbiornik przegnije na wylot ... Nie znam żadnej sprężarki jw40 <_< . Wydajność mojej sprężarki (zmierzona) to 250l/minutę, dla mnie koło domu starcza. Jak trzeba coś większego przedmuchać to dołączam drugą samą sprężarkę która daje 150l/minutę i mam razem 400l/minutę. A Ty jak kolego asharot mierzysz wydajność kompresora ?? Bo to co napisane na tabliczce często odbiega od stanu faktycznego. Jak dla mnie do sensownego piaskowania minumum to jakieś 1000l/m potrzeba. Zresztą, dla Ciebie to Ja mam to złom i na odwrót, kłucić się nie będę, bo o to nie chodzi. Potrzymuję moje zdanie, kolego jendrek nie polecam żadnej maszyny z podanych aukcji. Żeby być uczciwym, nie polecam też żadnej używanej sprężarki jeśli nie masz czasu, chęci ani umiejętności żeby to naprawiać. Za tej wydajności nowy dobry kompresor musisz wydać jednak o wiele więcej niż te 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Widzisz kolego Kaszlak79 masz tylko 3jw60 i porównujesz ją z tą za 1,8k której wogóle na oczy nie widziałeś

Ja mam tą przewagę że właśnie mogłem porównać oby dwie sprężarki i powiem ci że jest to dzień do nocy.Zarówno pod względem wydajności jak i awaryjności.

Dodam że moja 3jw60 była remontowana przez ze mnie osobiście z części zakupionych w firmie Kompresjan i nawet to nie pomogło.

Wady 3jw60

-bardzo mała wydajność

-bardzo duża awaryjność,szczególne zaworków w głowicy

-awarie samej głowicy

Jedyny plus to duży zbiornik

A wydajność obliczam według tego wzoru: Q=Pojemność zbiornika*8.0/czas w minutach-15%,gdzie u mnie czas wynosi 1,50 minuty,czyli wydajność praktyczną mam gdzieś około 390l/min

Co do piaskowania to wszystko zależy od średnicy dyszy,jak ktoś ma dyszę 6mm to wydajność 1000l/min też będzie mało.

Teraz pochwal się wydajnością swojej wyremontowanej 3jw60,słuchamy.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Wydajność mojego zabytku podałem, mierzona tak samo jak twojej. O podanej na tabliczce mniejsza raptem o 16l/minutę. Chłopie, Ja nikogo do niczego nie przekonuję, opinia jest jak cztery litery, każdy ma swoją. Dla Ciebie mój kompresor to stary złom a dla mnie twój to nowa tandeta. Sam szukałem nowego kompresora o rozsądnej wydajności ale powiedziałem sobie że nie dam 4 tys. za kompresor o butli 200l i wydajności rzeczywistej 350-400l/m. I wytłumacz mi jedną rzecz, skoro 3jw60 i to taki złom, to dlaczego w dobrym stanie osiąga ceny prawie takie jak nowe urządzenia z podanych aukcji ?? Rynek jest zalany nowymi urządzeniami, idąc twoim tokiem myślenia, taki 3jw60 powinien kosztować w porywach jakieś 100-200zł.

Poza tym, było pytanie, jest odpowiedź. Po raz kolejny odradzam jakikolwiek kompresor z podanych linków, i jest to moja osobista opinia. Pozdrawiam, z mojej strony to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Akurat 3jw60 jest o tyle dobra, że tanio można kupić egzemplarz do remontu. Trzeba tylko rozwiercić cylindry, dać nowe tłoki i inne głowice. I tak wyremontowana sprężarka bije na głowę wszystkie wynalazki za 1500-2000zł i będzie pozbawiona wad wymienionych przez @asharot. Sprawdzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

cześć. mam stara polska sprężarke 3 ulokowa i chodzi tylko jakby na dwa tłoki bo z trzeciego wysycha powietrze zamiast wciągać rozkręciłem to i tam taka blaszkę rozruszałem spryskałem wd40 i było ok ale jak na drugi dzień ja uruchomiłem to problem pojawił się na nowo. co mam z tym wtedy zrobić? da się to trwałe rozruszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bez obrazy ale co to za bełkot ?? Jaki model sprężarki (domniemam że masz 3jw60 ...) . Blaszki to pewnie w zaworkach bo nic innego mi do głowy nie przychodzi. Sprecyzuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Chyba lepiej już kupić dobrą, używaną samoróbkę za te 700zł niż tą zabawkę. Nic poważnego tym nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy posiada ktoś sprężarkę wykonaną z sprężarki HS-17 i jak rozwiązane jest smarowanie?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja mam masło wykonane z masła  :rolleyes: . Tak na serio, domyślam się że w tej sprężarce jest smarowanie ciśnieniowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oj tam szczegół. Chodziło pewnie o kompresor ze sprężarką HS17. Ja mam w garażu HS 21, tylko bez przedniej pokrywy. Plan był, żeby wykorzystać pompę oleju z jakiegoś samochodu i podłączyć smarowanie. Zrobiłem już nawet zbiornik, ale to było kilka lat temu i zrezygnowałem. Czytałem gdzieś, że ktoś nie robił smarowania i smarowało się rozbryzgowo. Ciekawe tylko jak długo może pracować na takim smarowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Szczegół, jaja sobie robię  ^^ . Kiedyś czytałem chyba na elektroda.pl że do sprężarki z ciężarówki, która była smarowana ciśnieniowo ktoś podpiął pompę od wspomagania z osobówki. Przeróbek raczej niewiele, taka pompa ma koło pasowe i miejsce na montaż .Tylko ile poda ciśnienia ?? Te 2-3 bary by musiało być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

jeśli jest ktoś w stanie podpowiedzieć to proszę napiszcie gdzie dostanę pierścienie do sprężarki od C-328, te od C-330 nie pasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prima nie zrobi Ci na zamówienie? Napisz do nich, podaj wymiary to może coś dopasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.mar-mot.pl/ Dorobią każdy pierścień. A możliwe, że mają na stanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

w sumie rozwiązałem już mój problem, wygląda na to że ktoś w dawnych czasach rozwiercił tuleję z oryginalnych 60mm, na 62mm i zamontował tłok z pierścieniami od sprężarki z C-360

dziękuję za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Sprzęt made in DDR, to jest model maszyny A2HV1 - 80/105 ERP. Wydajność teoretyczna jakieś 333l/min, nie najgorzej. Nie wiem jednak czy za tę pieniądze nie kupisz nowej pompy o tej wydajności, ta z aukcji jest używana. Poza tym jak coś się rozsypie to może być problem z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Pytanie czy potrzebna Ci taka sprężarka dwustopniowa (z tak wysokim ciśnieniem), jak kolega pisze z czasem ( a może już jest problem) może się okazać że części brak lub są strasznie drogie, kupując używany sprzęt często trzeba rozpatrzyć się jak wyglądają ceny części jak i oczywiście jak jest z ich dostępnością aby używany "tani" sprzęt nie okazał się jednorazówką.

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.henrik-winter.de/Ebay/Bilder_2011/GERA_Kompressor_A2HV1-80-105ERP-02.jpg&imgrefurl=http://www.ebay.de/itm/GERA-Kompressor-Typ-A2HV1-80-105ERP-/370537223667&h=389&w=500&tbnid=DCZVGxjiPB18wM:&zoom=1&docid=2MhnkXnO5CcjsM&ei=oqEEVZnnMsqP7Abz6ICAAg&tbm=isch&ved=0CCMQMygEMAQ


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Witam,koledzy co sądzicie o tym kompresorze wydajność podana to 20m3/h ale prawdziwa to 18m3/h. Czy spotkaliście się już z takim sprzętem?

 

http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-ddr-gkw-2-cyl-16-bar-i5170147804.html

 

Nie warta tych pieniędzy,ma duże ciśnienie a małą wydajność.

Chińczyk będzie mieć dużo lepsze parametry,będzie tańszy w zakupie i w ewentualnej naprawie.

Tutaj masz sprawdzonego chińczyka przez ze mnie,chodzi długo i bez awaryjnie z naprawdę dobrą wydajnością: http://allegro.pl/sprezarka-kompresor-pompa-2-tloki-5-5km-600l-min-i5173879124.html


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem jak sprawa ma się z korbowodem, bo nigdy nie był mi potrzebny, ale takie elementy jak tłoki, pierścienie, czy cylindry bez problemu można dorobić. Dlatego wolałbym używanego germańca z lat 70 zamiast nowego chińczyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z drugiej strony jak się popsuję to za dwa nie jest nowa za 470 zł, ściągam i zakładam nową w ciągu 30 minut.

Kupiłem teraz taką 50 l i daje rady przy malowaniu spokojnie, bo maja stara z starym  kompresorem z Fortschitta padła po 10 latach. Nie chciało mi się remontować, po drugie zależało na 220V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris7530    6

Witam,dzięki za zainteresowanie moim tematem.Najbardziej bliskim moim rozważaniom jest post kolegi Elektrotechnik.Co do części zamiennych to jak dzwoniłem do tego gościa co sprzedaje ten kompresor to nie ma problemu ma nowe,wg.jego zapewnień kompresor jest nowy nie używany. Z tego co widzę na jego aukcjach to ma jakiś dostęp do nowych leżaków magazynowych. Co do zakupu chińczyka to też sporo się nad tym zastanawiałem ale cały czas coś mnie od nich ''odrzuca''.w/w. kompresor zamontowany byłby do polskiej sprężarki 180 l jednocylindrowej bo ten jeden cylinder już ledwo zipie,to że w tym niemieckim podane jest 16 atm. to wcale nie oznacza że tyle trzeba ładować do butli,wystarczy 8-10.Co do kompresora np 3jw60 to mam taki do remontu ale go nie chcę bo wiem że są bardzo awaryjne.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj