Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężarka

204 odpowiedzi na ten temat

#61 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 20:11

Sprężarka Chyba chodzi o regulator ciśnienia,ciężko powiedzieć jak się go nie widzi.
Przeważnie jest regulacja śrubą.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężarka Dzisiaj, 22:06
  •  

#62 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 24 lipiec 2011 - 13:19

Sprężarka U mnie reguluje się pokrętłem czerwonym koło zegarów w sprężarce MAGNUM. B)

#63 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 26 lipiec 2011 - 15:17

Sprężarka

Chyba chodzi o regulator ciśnienia,ciężko powiedzieć jak się go nie widzi.
Przeważnie jest regulacja śrubą.

kręciłem w jedną i drugą stronę i dalej na 5atm odcina prąd. Zrobie foto w wolnym czasie

#64 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 10 wrzesień 2011 - 12:30

Sprężarka Witam

Co sądzicie o tej sprężarce http://allegro.pl/po...1807367289.html warta jest swojej ceny czy może odpuścić sobie ją .

Pozdrawiam
Mariusz

#65 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 10 wrzesień 2011 - 14:25

Sprężarka Rozejrzyj się jeszcze trochę za innymi.Tą pojemność z takim silnikiem powinieneś taniej wyrwać.Najwyżej nie
będzie tak ładnie odmalowana.

#66 Share Felusonidasso

Felusonidasso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 11:15

Sprężarka Mam problem z 3jw60. Dzisiaj podczas pracy napompowała 5 atm, potem silnik zmienił głos, zaczął pracować jakby ciężej a z tego "pudełeczka" na silniku zaczęło trochę dymić, więc wyłączyłem i zadowoliłem się tymi 5cioma atm. Co to może być bo się na tym nie znam. Czyżby silnik prosił już o przewinięcie?

@Tomi
Żeby podnieść ciśnienie wyłączania sprężarki musisz dobrać się do wyłącznika ciśnieniowego. Regulacji dokonujesz pierścieniem dociskającym sprężynę od spodu. o ile dobrze pamiętam jak mocniej dociśniesz sprężynę tym pierścieniem to ona będzie twardsza i potrzeba będzie większego ciśnienia żeby rozłączyć styki (a jak się mylę to odwrotnie będzie :P).
Regulacja odp. za włączenie kompresora jest z góry, na śrubokręt.
Tak bynajmniej jest u mnie w aspie.

Edytowany przez Felusonidasso, 28 wrzesień 2011 - 13:54.

#67 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 13:56

Sprężarka Panowie, i mi nadszedł czas na kupno kompresora. Obecnie mamy od 15 lat kompresor własnej produkcji, zbiornik o poj. około 60L, silnik dość spory ale nie potrafię określić jego mocy, sprężarka pochodzi od C-385 a zawór zbijający i reszta osprzętu od c-330. Od jakiegoś czasu zaczął się dziwnie zachowywać, mianowicie nie dobija powyżej 4 bar, w ogóle długo nabija powietrze, a jak już nabije to szybko uchodzi, podejrzewam co może być przyczyną, ale raczej nie zdążę tego naprawić ponieważ mój brat który nie dawno wyprowadził się na swoje nabrał na niego okropnej chęci. Więc uznaliśmy z ojcem że mu go damy i on go doprowadzi do kultury dla siebie, a sobie kupimy coś nowego. Dodam, ze mimo niezbyt okazałych parametrów przez te lata sprawował się świetnie, a malowane było nim bardzo dużo. Jeśli chodzi o kompresor którego będę szukał to chciałbym żeby miał co najmniej 100 litrów pojemności a sprężarka żeby biła do około 10 bar z uwagi na to że zakupiłem sobie ostatnio klucz pneumatyczny do odkręcania kół itp.Cena to około 600-700zł Jakie modele możecie mi polecić opierając się na własnym doświadczeniu? Prosze o rady.

#68 Share Fuciu

Fuciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, gospodarstwo, samochody, motory

Napisany 01 marzec 2012 - 20:33

Sprężarka Najbardziej liczy się wydajność i czym większa butla tym lepiej.

#69 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 09 marzec 2012 - 13:58

Sprężarka Witam

chciałbym zbudować sprężarkę teraz mam pytanie co myślicie o tym http://allegro.pl/po...2165630585.html , http://allegro.pl/ko...2178331653.html , http://allegro.pl/sp...2190672999.html która będzie najlepsza i czy opłaca się z tego budować kompresor będzie używany sporadycznie ( pomalować przyczepę czy ciągnik przedmuchać kombajn )

Pozdrawiam

Edytowany przez Scarface, 09 marzec 2012 - 14:00.

#70 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 marzec 2012 - 21:08

Sprężarka

Mam problem z 3jw60. Dzisiaj podczas pracy napompowała 5 atm, potem silnik zmienił głos, zaczął pracować jakby ciężej a z tego "pudełeczka" na silniku zaczęło trochę dymić, więc wyłączyłem i zadowoliłem się tymi 5cioma atm. Co to może być bo się na tym nie znam. Czyżby silnik prosił już o przewinięcie?

@Tomi
Żeby podnieść ciśnienie wyłączania sprężarki musisz dobrać się do wyłącznika ciśnieniowego. Regulacji dokonujesz pierścieniem dociskającym sprężynę od spodu. o ile dobrze pamiętam jak mocniej dociśniesz sprężynę tym pierścieniem to ona będzie twardsza i potrzeba będzie większego ciśnienia żeby rozłączyć styki (a jak się mylę to odwrotnie będzie Dodany obrazek).
Regulacja odp. za włączenie kompresora jest z góry, na śrubokręt.
Tak bynajmniej jest u mnie w aspie.

Dlaczego zaraz czarny scenariusz, odkręć te pudełeczko na silniku to się przekonasz, może w wyniku tego że miał ciężko, upalił się kabelek co idzie do śrubek przyłączeniowych, jak nie odkręcisz to się nie dowiesz. Tam jest chyba na styczniku z przekaźnikiem od włączania wyłącznik termiczny do ustawiania na płaski śrubokręt przy jakim Amperażu ma się wyłączyć silnik.
Mam taką samą sprężarkę (3jw60) i jestem z niej jak na razie zadowolony. Kupiłem do remontu za grosze, zawory i cylinder do wymiany był i śmiga. Ale powinna mieć silnik dwubiegowy, bo przy ruszaniu z miejsca jeżeli w butli mamy pow. 7atm to ma trochę ciężko.
Tomiemu dobrze wyjaśniłeś jak rozluźniamy ta sprężynę to potrzeba mniej siły/ciśnienia w butli na rozłączenie silnika.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 kwiecień 2012 - 21:36

Sprężarka Panowie, co sądzicie o tej sprężarce? http://allegro.pl/sp...2287214464.html
Mogę ją mieć za 700zł. Warta tych pieniędzy?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#72 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 17:04

Sprężarka A i nie warto patrzeć na to ile ma tłoków tylko na ogólną wydajność w l/min i poj. butli, 3 czy 2 tłokowa może mieć mniejszą wydajność jak 1 tłokowa. W zakładzie gdzie robią koła od tirów widziałem butlę 1000litrów a na niej sprężarka 1 tłokowa ale tłok był w niej jak wiadro jak powiedział właściciel.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#73 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 kwiecień 2012 - 23:12

Sprężarka To jakich parametrów szukać żeby coś sensownego kupić nie tylko do pompowania kół? Coś z pięćdziesiątek. Chciałbym przed sianokosami przyczepę samochodową na belki pomalować oraz z 50m płotu.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#74 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 08:12

Sprężarka Srednio pistolet do malowania potrzebuje koło 200l/min, do konserwacji już nawet ponad 250. Przejrzyj sobie na necie jakie w przyszłości możesz podłączać do niego narzędzia i ich zapotrzebowanie na powietrze.
KPK Kumurun Team

#75 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:02

Sprężarka http://allegro.pl/ko...2878403501.html
co myślicie o tym kompresorze ? dodam że głównie będzie używany do malowania

#76 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:43

Sprężarka Z 50ciu litrów 350l/min, przy 1050 obr/min :blink: ... ja mam 80l butlę, kompresor ma ponad 1200obr/min silnik 1400, kompresor jako pompa tej samej wielkości i mam ok 210-230l/min, skąd im się ponad 100l więcej wzieło...

Do malowania odwadniacz z filtrami trzeba dołożyć i bedzie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#77 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 25 grudzień 2012 - 12:58

Sprężarka

Nie kupuj żadnej chińszczyzny przez sprężarkę made in china spalił mi się garaż.Kup jakąs używaną lepiej.

Jeśli boisz się hińszczyzny to dobre będą stare polskie sprężarki wan (cena odstrasza bo to ponad 1000 zł ) a jeszcze lepsze to z Niemiec Włoch itp (Metabo , Abac ) ale to już do użytku profesjonalnego i ta zaporowa cena :(.

Edytowany przez konteno, 25 grudzień 2012 - 13:01.

#78 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 25 grudzień 2012 - 21:18

Sprężarka Najlepiej taką ze złomu wziąć i pierścienie zmienić.Znajomi mechanicy kupili na początku metabo nową to pochodziła dwa lata i już po niej.A zrobili taką ze złomu ustawili na 10 atm i już rok śmiga :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#79 Share Maly180588

Maly180588

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 21:17

Sprężarka a co myslicie o srubowycz sprezarkach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 22:00

Sprężarka bardzo sympatyczne ciche, wydajne tylko strasznie drogie do zastosowań "domowych" chyba że masz duże zapotrzebowanie na powietrze wtedy się opłaci
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie