Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężarka

204 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 15 marzec 2015 - 21:31

Sprężarka

Kolego Kaszlak ale ta tabliczka jest z jakiegoś innego modelu,fakt że niema na zdjęciach tabliczki z tej sprężarki ale na tej którą pokazujesz nie zgadza się wydajność 31m3/h  ani waga 78 kg kompresora.Gościo przea telefon sam przyznał ze jest 18m3/h a nie jak napisał 20.Ale wczoraj nie mógł mi wysłać fotek bo nie było go już w miejscu gdzie leży  kompresor,a dziś gdzieś miał pojechać,czyli jakieś konkrety będę wiedział jutro.Znalazłem na nienieckim ebay identyczny sprzęt o parametrach podanych przez sprzedającego i narazie tego się trzymam.Mam do niego 80 km. więc najprawdopodobnie jak będę jutro miał fotki tabliczki to do niego śmignę i ''sie zobaczy''.Odnośnie chińczyków to fakt można mieć taniej o połowę ale mi nie oto chodzi,bardziej zależy mi na oryginalności i porządności sprzętu a 3 czy 4 stówki nie mają dla mnie żadnego znaczenia.Tak sobie jeszcze kombinuję czy by jakiejś niewielkiej piaskareczki do niej nie kupić. :rolleyes:

Racja, mój błąd. To wychodzi nie 500 a tylko 300l/min, o tej wydajności można kupić nowy kompresor z gwarancją na "jednym z popularnych portali aukcyjnych ;) ", o których sprzedający piszą że są 100% produkcji włoskiej. Nie wiadomo jednak jak takie pompy w praktyce się sprawują ... -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężarka Dzisiaj, 00:27
  •  

#182 Share patryk2411

patryk2411

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, internet i motoryzacja

Napisany 29 maj 2015 - 19:28

Sprężarka

Panowie co sądzicie o tym kompresorze. Chciałbym podpiąć do niego klucz pneumatyczny, coś przedmuchać, napompować itp. Używany był by głównie w sezonie niezbyt intensywnie. Nie będzie za słaby?

http://allegro.pl/ko...5266168655.html

Zetor Team

#183 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 29 maj 2015 - 20:06

Sprężarka

Jeżeli ma faktycznie 240 l/min na wydechu to do klucza pneumatycznego 1/2" wystarczy do większego troszkę może być mały zbiornik. Kuzyn wan-em 280 l/min i zbiornikiem 180 l działa nawet kluczem 1".

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#184 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 31 maj 2015 - 19:58

Sprężarka

Witam, jaki byście mi polecili kompresor z butla 50l ? Zainteresowały mnie takie kompresory jak:

-Ripper:  390l na ssaniu, silnik 2,2 kw, butla 50l, 2 tłoki na V.  http://allegro.pl/ko...5360756006.html
-Airpress hl425/50l: 425l na ssaniu, silnik 2,2kw butla 50l, 2 tłoki na V. http://allegro.pl/ai...5185414708.html

-Airpress hl325/50l: 325l na ssaniu, silnik 1,8kw , butla 50l.  http://allegro.pl/ai...5185194533.html

Jeśli  żaden z tych 3 nie jest wart  zakupu to co polecacie? w  kasie 600-900zł.  Interesuje mnie kompresor głownie do pompowania, przedmuchiwania, może jakiegoś malowania czasem ciagnika czy maszyn. Ile potrzeba  litrów na ssaniu a by szlo fajnie pracowac?

#185 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 31 maj 2015 - 20:32

Sprężarka

Wartość na ssaniu *ok. 65% i mamy teoretyczną wydajność na wydechu, jeżeli te parametry są realne to do wyżej wymienionych prac sporadycznie wystarczy (od czegoś trzeba zacząć).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#186 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 10:39

Sprężarka

Miałem takiego malego butla 24l ale zakonczyl zycie ciezko ma nabic 3-4 bary. No to zakupie coś z tych tych 3 ;). Co myślicie o tawotnicy pneumatycznej ? Głownie do smarowania kombajnu byla by wykorzystywana.

#187 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 12:25

Sprężarka

Szkoda kasy na tą smarownicę - powody: dobra = droga a tania = do d... Lepiej zainwestuj w porządną ręczną lub jak masz pomocnika to nożną.

#188 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 01 czerwiec 2015 - 18:18

Sprężarka

Nożna  odpada bo są potrzebne 2 osoby ;) a reczne  mam, jedna  z czasów PRL na sztywnej rurce a druga z Yato na weza. Wracajac do kompresora który z tych  3 wybrac? ;)

#189 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 13:51

Sprężarka Ja bym też żadnego z tych kompresorów nie brał, za małe trochę. Ale jak się uprzesz, to kup ten z najlepszymi parametrami. PS. ta smarownica to taka może http://www.ceneo.pl/22866909 ??

#190 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 20:41

Sprężarka

Cos w tym stylu ;) Jesli  ma 800ml to tak ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 02 czerwiec 2015 - 22:00

Sprężarka

Jak to się sprawuje?? Bo szybko zrozumiałem, że przy koparce druga smarownica na wymianę znacznie ułatwia życie, a ta ma akurat słuszną pojemność i marka już jako taka ;).

#192 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 02 czerwiec 2015 - 22:13

Sprężarka

Snajper20 za 600-900 to kupisz ładną sprężarkę Van jak dobrze poszukasz. Mam 3 Vany(jedną 120l i dwie 400l) i na żadnego nie narzekam, cicha praca, bezawaryjne, jak piaskuje to jedna jest nie daje rady, ale dwie to już idzie. Na twoje potrzeby(te co napisałeś) Van wystarczyła by w zupełności. Nie polecam tych nowych, szczególnie małych wynalazków, znając życie zepsuje się już na gwarancji.

#193 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 czerwiec 2015 - 20:10

Sprężarka

Jak za ta kase to smarownica calkiem dobrze sie sprawuje, czasem sie tylko zapowietrzy i to jest wkurzajace ale to kazda tak ma jak sie smar konczy albo zle sie ubije. Z uzywanych kompresorow nic fajnego nie znalazlem.... Same jakie trupy itp.

#194 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 03 czerwiec 2015 - 21:02

Sprężarka

Jak się dobrze zakręcisz to coś dobrego znajdziesz. Pierwsza sprężarka to była mała 120l kupiona z hydroforni(w szkole) i sami kazali podyktować cenę, no to wiadomo kupujący chce kupić tanio, no to 500 i się zgodzili bez targowania. Dwie 400 też kupione za grosze(nie na złomie, od właścicieli). Wystarczy że dobrze poszukasz, pytaj po okolicy i znajdziesz. Wszystkie trzy jakie mam były znalezione w ten sposób. Jakieś wynalazki samorobne to sobie daruj-takie jest moje zdanie, Ty możesz mieć inne.

Gdyby nie były kupione tak tanio to bym nie miał aż trzech, ale były za grosze no to są.

#195 Share Snajper20

Snajper20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 20:50

Sprężarka

Samoróbki w 98% sa wykonane tak ze strach tego używac, wyglądają jak  kupa złomu ;) Ceny  3jw60 na  OLX w taki fajnym stanie  to tak miedzy 1000-1200zł trzeb aby dac; ) jeden minus tego ze sa one duze; )

#196 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 21:13

Sprężarka

Fakt może są i duże, ale jak już gdzieś pisałem kuzyn posiada taką o którą nikt za wiele nie dbał i nadal działa sprawnie.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#197 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 14:16

Sprężarka

Co do 3jw60 - na 500-700 zł to może i warto ale nie za 1000 i w górę. Wcale one takie specjalnie dobre nie są. Często potrafi wywalić zaworki. Wydajność też nie specjalna. Myślę że już lepiej zainwestować w porządne serducho a resztę skompletować samemu. Takie rozwiązanie przynajmniej będzie wydajne i posłuży długo lata.

#198 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 15:35

Sprężarka

Ja kupiłem 3jw60 właśnie za 700zł, 600zł pochłonął remont. Ta sprężarka żeby dobrze działała, musi mieć dodane dobre dodatkowe chłodzenie i lepsze filtry powietrza. Wydajność rzeczywista mojej to ok. 250l/min., do drobnych rzeczy wystarcza, ale o wydajnych narzędziach pneumatycznych tylko można pomarzyć. Nie zapominajmy, że te maszyny mają po 30 i więcej lat... Według mnie, na nieduże gospodarstwo jest to dobra alternatywa dla chińczyka za tą samą cenę.

#199 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 21:34

Sprężarka

Jak już gdzieś pisałem kuzyn 3jw60 kupił za 500 zł kompletną z silnikiem 1,5kW i zbiornikiem 180 l, zasila głównie klucze pneumatyczne 1/2" do 1" przy kluczu 1" trzeba poczekać nieraz na powietrze ale to głównie przy odkręcaniu kół od ciężarówki - oczywiście nie na skalę przemysłową.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 08 czerwiec 2015 - 12:27

Sprężarka

Ale pamiętajcie, że głowice w 3jw60 to nieporozumienie. Najlepiej szukać takiej, która ma zawory w dobrym stanie.