Polecane posty

andrzej78    584

Jeżeli  zbiornik ma dość , to znaczy ,że cały kompresor ma dość . To są jednorazówki. Miej to na uwadze ,że w każdej chwili może uszkodzić się silnik , presostat  , plus naprawa zbiornika i masz koszt prawie nowego kompresora . Podejrzewam,że agregat też nie jest w idealnym stanie.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Będę używał jego,dopóki się nie popsuje całkowicie,tz.ten zbiornik jak będzie trzymał. Ma już że 12 lat. Używany prawie w każdym tydzień,ale bez dużych obciążeń i przegrzewania. Wszystko gra w nim,tylko ten zbiornik ma malowanie,bez podkładu i za to odpryskuje,bo wewnątrz ciśnienie i chłody w porze zimowej.

A taki zbiornik od lpg,będzie się nadawał do obsadzenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Może być każdy zbiornik. Tylko nie widzę sensu przerabiania, jak można kupić gotowe pod sprężarkę?!

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

tylko gotowe pod spredarke kosztują kilka stówek, a taki  po lpg z auta na złomie to za 4pak luksusowego napoju zanabędzie i pewnie bedzie lepszy niż te nowe ulepy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

I znowu będzie kleił, bo nie znajdzie przyłączy. :D

  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznaniak    6

Jaka sprezarka tylko do pompowania sprzetu ciagniki kombajn?

Czy wielkosc butli 50/100 wplynie na szybkosc pompowania?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

W przypadku pompowania kół jak zbiornik napompowany to nie ma różnicy czy to 50 l czy 5000 l i tak pompuje tak samo (nie ma większej różnicy) jeżeli zaczynasz pompowanie i zbiornik pusty to czym mniejszy zbiornik tym szybciej napompujesz koło, ale już przy kluczu pneumatycznym pistolecie to już wielkość zbiornika ma znaczenie,


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Witam! 

No i ten mój kompresor z klejenie nawet wytrzymuje i działa.

Chcę jednak coś większego kupić,tak żeby nawet pociągnąć małą piaskarkę.Tutaj musi chyba być butla z 200l przynajmniej i wydatkiem na tłoczeniu ze 400l/min.Myślę nad marką Metabo i ABAC....

Jak myślicie to dobry wybór???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mam zbiornik 300 litrów i wydatek 0,7 m³ i do piaskarki to szału nie robi, jakiś tam drobny element wypiaskuje.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzięki kolego,że napisałeś. Mam na myśli jakieś tam drobne rzeczy piaskowca w domu. Na cienkim wężu i małej dyszy.

Wiadomo,że profesjonalnie to nie będzie działało,żeby przyczepę wypiaskować.... No,ale i mnie zmartwiłeś. Taka 300l i ledwo co daje radę... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Parametr piaskarki nie określa się wielkością zbiornika tylko wydajnością efektywną w l/min.W internecie jest wzór na obliczenie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

300 l to pojemność zbiornika sprężarki.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11


Proszę o pomoc wszystkich w wyborze kompresora do przydomowego warsztatu będzie służył głównie do drobnego malowania, pompowania kół, klucza. Chciałbym ok 100l i z jak największym ciśnieniem choć te tak do 1500zł to mają ciśnienie max 8bar tylko.  Te tłoki to plastik w tych czy coś mocniejszego ? Który wybrać ?  Ma ktoś jakiś ?

Link 
Link 

Link 

Link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jeszcze plastikowych tłoków nie widziałem nawet w chińskiej sprężarce. Najlepszy wybór to będzie ta pierwsza, posiada mocny silnik dużej mocy i zasilanie 380 V


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal97    92
michal97    92
daron64    4247

Z tego co czytałem, to jak największa. Gdzieś koleś pisał, że chlorokauczukiem dało radę malować z dysza 1.4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dysza zależy od tego jaki podkład zastosujujemy. Przy epoksydowym to 1,7 malowałem. Przy akrylowych mniejszą trzeba. Malowałem ramę do tura chlorokauczukiem z dyszą 1,3 tylko farba musiała być mocno rozcieńczona. Inaczej rzuca nitkami a powierzchnie jest szorstka.

Najlepiej mieć 2, jeden do podkładu a drugi do nawierzchniowych. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Chlorokauczuk musi się zgryźć z rozpuszczalnikiem z 12 godzin i nie ma nitek.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1554

Mojego kompresora już czas powoli dobiega końca bo nie nabija ciśnienia zbyt szybko,zauważyłem rozszczelnienie i pluje olejem. Ktoś doradzi co trzeba wymienić oprócz uszczelek? Czy pierścienie mogą być do wymiany?używam jej sporadycznie jak trzeba coś napompować czy przedmuchać kombajn

IMG_20191105_132533_HDR.jpg

IMG_20191105_132550_HDR.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    134

Witam

Szukam kompresora na gospodarstwo do dmuchania filtrow, chlodnic, pompowanie kol i wiadomo jak to jest na gospodarstwie, cos od czasu pomalować. 

Znalazlem cos takiego

https://allegro.pl/oferta/bass-polska-sprezarka-kompresor-150l-230v-zestaw-10118557499

Wiem, ze to chinol ale czy daje rade? Moj wczesniejszy chinczyk wytrzymal z 8 lat. 

Albo jakas inna propozycja tak do 1700zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj