shadow

Proxima power 95 jaki pług ?!

Polecane posty

shadow    0

Witam

Mam proxime power 95 z pełnym obciązenie przud i tył.

Mam zamiar zakupić jakiś pług obracany do tego ciągnika jaki byscie mi polecali chciał bym 4 korpusowy ale nie wiem czy nie będzie go bujać ? cena to do 17 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

weż sobie 3 skibowy obrotowy akpil 80Km ciągnik ma przeciez nie byc wykorzystywany do ostatniego kuca lepiej kup sobie mniejszy zeby jeszcze moc zostawala

tak akpil 80Km nowy kosztuje 16 z groszami tysiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Poettinger servo 25 polecam, miałem okazje zobaczyc zwykłą Proximę 95 w akcji z tym pługiem(4korpusy), świetnie orze, lekki (900kg), nie miała z nim żadnych problemów, orka była robiona na typowym czarnoziemie do tego było dośc mokro. Facet wziął ten pług na testy i był nim zachwycony, zwykle orze Akpilem 5*35 i mówi ze Proximę z w głębszej orce z nim ściąga a ten SERVO 25 kroił idealne. A nawet gdybys trafił na naprawdę skrajne warunki orki to zawsze możesz odpiąc czwarty korpus bo to jest 3+1, do tego ma 4 rozstawy szerokosci orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilsame1    8

Z 4 skibami ci nie pojdzie kup sobie uzywanego kvernelanda na resorach napewno bedziesz zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Jak nie pójdzie jak byłem świadkiem (specjalnie zjechałem z trasy żeby obejrzec :unsure: ), chyba wiem co widziałem i oglądałem....a jak nie ma kamieni to po zapytam się cholerę ciężki pług na resorze....??? Wystarczy znacznie lżejszy na zabezpieczeniu kołkowym. Jak masz kasę na taki i możesz jeszcze lepiej kupic na dofinansowanie to naprawdę polecam, tym bardziej że powerka od zwykłej jest cięższa i stabilniejsza, bo dłuższa wiec będzie z nim smigała jak zła. Ja osobiście żałuję ze nie widziałem takiego wcześniej i w pracy z Proximą bo tez by u mnie taki stał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TrackLift    0

Z 4 skibami ci nie pojdzie kup sobie uzywanego kvernelanda na resorach napewno bedziesz zadowolony

ta z 4 nie poleci chyba żartujesz, 80km poleci z 4 a mowa 90km, no ale zawsze można wziąć 3+1 jeśli pewnym się nie jest :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joachim    0

Witam!

Mam podobny problem czy Proxima 105 plus da sobie rade z akpilem 80km 3+1?, dodam że mam troche górzysty teren. Do tej pory uyżywałem Mtz 82 i 4 skiby zagonowe, jak było bardzo sucho to dość ciężko miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

W okolicach Komarowa-Krzywostok pow. zamojski, jak ktoś kojarzy te strony to wie jakie tam są górki i glina facet ma do proximy 8441 pług obracany Junior Sukow (masa 720kg...!!!) no mogę powiedziec ze z nim śmiało lata....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shadow    0

Chyba się zdecyduje na akpila 3+1 waga 1150kg. Dzieki za sugestnie i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Jeśli już to naprawdę polecił bym ci tego Poettingera servo 25(za***isty... )lub trochę niższą ligę i ceną czyli Sukova (który wydaje mi się lepszym pługiem od AKPILa a w tej samej cenie..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Znajomy ojca ma Proxe 85 oral na jesien 3 skobowym obrotowym ale uznal ze wezmie 4 kurpus bo ta trojka mu strasznie lekko chodzi. Chyba bedzie brac Ibisa 3+1


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

Witam ^^ wszystkich ja mam proxime power 105 i kupiłem Staltecha 006 zagon.( 4x40 ) stąd moje pytanie jak by czuł ten ciągnik ( 101 km) taką obrotówkę dajmy na to 4 x40 (klasa ziemi to 3 ,4 ) miałby cięzko czy względnie , skoro kolega shadow decyduje sie na taki pług a ma troszeczkę słabsza powerke to ja tez bym myslał w przyszłości o 4 obrotowej ... jakie wasze zdanie ?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Powiedzcie mi Panowie jak to jest z tymi pługami, im wiecej czytam, dopytuje sie tym jestem głupszy w temacie. Od listopada mam nowa Forterre 95 i teraz tez chce kupic jakis pług. Każdy mowi co innego. Sprzedawca zetora twierdzi ze 3 skibowy XLS bedzie spoko, ciagnik da z nim rade ( ziemia 3 -4 klasa, w miare równe pola, tylko 2 małe górki), u innego sprzedawcy mówia że jedynie 3 skiby LS, widze że do Proximy o podobnej mocy ludzie chca zaczepiac 4 skiby obracalne... Teraz zastanawiam sie nad Vogeel&noot M950ST ale tez 3 skibowy , cena okolo 35 tys netto. Poradzcie mi co kupic bo juz sam nie wiem.. Ile użytkowników forum i ilu sprzedawców tyle róznych opiń....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Kolego rozróżnij jedna rzecz: że tak to nazwę są pługi obracalne lekkie i pługi ciężkie. Jeśli do Proximy to albo cięższa trójka z większym rozstawem orki, albo lekka tak do 1t. czwórka (z tego co widzę doskonale sobie z takimi lekkimi radzą). Do Forterry jeśli do 100km to tak jak do Proximy, a jak powyżej 100km to już śmiało zapinac cięższe czwórki. W twoim przypadku czyli Forterra 95 spokojnie szukał bym lekkiej czwórki w opcji 3+1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekha80    1

koledzy nie wiem jak te nowsze pługi obrotowe ale ja mam stary 4 skibowy obrotowy dowcwell czy jakoś tak (angielski) 4x40, i obym się pod ziemie zapadł jak mówię nie prawdę. ale w porównaniu do uni 4x45 też stary to obrotówka idzie dużo lżej nawet z przedpłużkami orałem zetorem 9245 98KM. mało tego kuzyn pożyczał do pronara 82KM i orał. pług obrotowy trzeba ustawić porządnie, jedyną wadą ich jest waga ten mój jest ciężki choć nie orałem innym to nie mam porównania do wagi innych. wy zastanawiacie się czy do ciągnika 90-100 koni 4 skibowy ja swój mam zamiar spróbować ciągać proximą power 85.jeszcze jedno ja w starym zetorze miałem 98 KM na silniku, a w nowych np. proxima 85 ma 90KM mocy na silniku.


MH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Ja polecił bym Kvernelanda 3 obracaną na resorach. Łatwo i ładnie orze i ciągnik ma z nim lekko gdy jest odpowiednio ustawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

to ja panowie może trochę odświeżę temat. co polecicie dla ciągnika Mc Cormik CX95 (90KM)

zastanawiałem się nad bometem 4x35

moje ziemie to raczej IV klasa.

moje możliwości to około 5000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek    0

i da sobie spokojnie rade co do Staltecha to bardzo kiepską farbę mają , pług stoi pod gołym niebem 1,5 roku i pęka* farba w niektórych miejscach odchodzi płatami takie pomarszczenia się robią , tyle samo czasu stoi obok pługa agregat upr. Agrofactory i nic się nie dzieje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopojno    0

zdecydowałem się jednak na Agro-Masz 4x40

 

pług ma:

- zabezpieczenie zrywalne przeciw kamieniom

- elementy robocze hartowane wykonane ze stali borowej

- koło gumowe

- belka do bron lub wału

- lemiesz z wymiennym dłutem

- skalę głębokości orki zamontowaną na mechanizmie koła

- odległość między korpusami 94 cm

- prześwit pod ramą 70 cm

 

co o tym sądzicie? Wydaje mi się że to prawie to samo co staltech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj