Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima power 95 jaki pług ?!

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shadow

shadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 luty 2010 - 10:46

Proxima power 95 jaki pług ?! Witam
Mam proxime power 95 z pełnym obciązenie przud i tył.
Mam zamiar zakupić jakiś pług obracany do tego ciągnika jaki byscie mi polecali chciał bym 4 korpusowy ale nie wiem czy nie będzie go bujać ? cena to do 17 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima power 95 jaki pług ?! Dzisiaj, 11:40
  •  

#2 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 08 luty 2010 - 10:52

Proxima power 95 jaki pług ?! weż sobie 3 skibowy obrotowy akpil 80Km ciągnik ma przeciez nie byc wykorzystywany do ostatniego kuca lepiej kup sobie mniejszy zeby jeszcze moc zostawala
tak akpil 80Km nowy kosztuje 16 z groszami tysiecy

#3 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 08 luty 2010 - 11:50

Proxima power 95 jaki pług ?! Poettinger servo 25 polecam, miałem okazje zobaczyc zwykłą Proximę 95 w akcji z tym pługiem(4korpusy), świetnie orze, lekki (900kg), nie miała z nim żadnych problemów, orka była robiona na typowym czarnoziemie do tego było dośc mokro. Facet wziął ten pług na testy i był nim zachwycony, zwykle orze Akpilem 5*35 i mówi ze Proximę z w głębszej orce z nim ściąga a ten SERVO 25 kroił idealne. A nawet gdybys trafił na naprawdę skrajne warunki orki to zawsze możesz odpiąc czwarty korpus bo to jest 3+1, do tego ma 4 rozstawy szerokosci orki.

#4 Share kamilsame1

kamilsame1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 luty 2010 - 11:54

Proxima power 95 jaki pług ?! Z 4 skibami ci nie pojdzie kup sobie uzywanego kvernelanda na resorach napewno bedziesz zadowolony

#5 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 08 luty 2010 - 12:15

Proxima power 95 jaki pług ?! Jak nie pójdzie jak byłem świadkiem (specjalnie zjechałem z trasy żeby obejrzec :unsure: ), chyba wiem co widziałem i oglądałem....a jak nie ma kamieni to po zapytam się cholerę ciężki pług na resorze....??? Wystarczy znacznie lżejszy na zabezpieczeniu kołkowym. Jak masz kasę na taki i możesz jeszcze lepiej kupic na dofinansowanie to naprawdę polecam, tym bardziej że powerka od zwykłej jest cięższa i stabilniejsza, bo dłuższa wiec będzie z nim smigała jak zła. Ja osobiście żałuję ze nie widziałem takiego wcześniej i w pracy z Proximą bo tez by u mnie taki stał...

#6 Share TrackLift

TrackLift

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Sport Informatyka

Napisany 08 luty 2010 - 13:33

Proxima power 95 jaki pług ?!

Z 4 skibami ci nie pojdzie kup sobie uzywanego kvernelanda na resorach napewno bedziesz zadowolony

ta z 4 nie poleci chyba żartujesz, 80km poleci z 4 a mowa 90km, no ale zawsze można wziąć 3+1 jeśli pewnym się nie jest :unsure:

#7 Share dominik321

dominik321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 luty 2010 - 14:10

Proxima power 95 jaki pług ?! Mój wujek ma proxime95 i ma 3+1 uni
tylko AF

#8 Share Joachim

Joachim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 luty 2010 - 16:50

Proxima power 95 jaki pług ?! Witam!
Mam podobny problem czy Proxima 105 plus da sobie rade z akpilem 80km 3+1?, dodam że mam troche górzysty teren. Do tej pory uyżywałem Mtz 82 i 4 skiby zagonowe, jak było bardzo sucho to dość ciężko miał.

#9 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:15

Proxima power 95 jaki pług ?! W okolicach Komarowa-Krzywostok pow. zamojski, jak ktoś kojarzy te strony to wie jakie tam są górki i glina facet ma do proximy 8441 pług obracany Junior Sukow (masa 720kg...!!!) no mogę powiedziec ze z nim śmiało lata....

#10 Share shadow

shadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 luty 2010 - 20:03

Proxima power 95 jaki pług ?! Chyba się zdecyduje na akpila 3+1 waga 1150kg. Dzieki za sugestnie i porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 10 luty 2010 - 12:18

Proxima power 95 jaki pług ?! Jeśli już to naprawdę polecił bym ci tego Poettingera servo 25(za***isty... )lub trochę niższą ligę i ceną czyli Sukova (który wydaje mi się lepszym pługiem od AKPILa a w tej samej cenie..)

#12 Share shadow

shadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 12 luty 2010 - 14:31

Proxima power 95 jaki pług ?! A jak kształtują się ceny takiego Sukova ?

#13 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 12 luty 2010 - 17:40

Proxima power 95 jaki pług ?! chodzą koło 20tyś, może coś jeszcze wytargujesz.... :D

#14 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 12 luty 2010 - 17:42

Proxima power 95 jaki pług ?! Znajomy ojca ma Proxe 85 oral na jesien 3 skobowym obrotowym ale uznal ze wezmie 4 kurpus bo ta trojka mu strasznie lekko chodzi. Chyba bedzie brac Ibisa 3+1
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#15 Share snopek

snopek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 16 luty 2010 - 17:12

Proxima power 95 jaki pług ?! Witam ^^ wszystkich ja mam proxime power 105 i kupiłem Staltecha 006 zagon.( 4x40 ) stąd moje pytanie jak by czuł ten ciągnik ( 101 km) taką obrotówkę dajmy na to 4 x40 (klasa ziemi to 3 ,4 ) miałby cięzko czy względnie , skoro kolega shadow decyduje sie na taki pług a ma troszeczkę słabsza powerke to ja tez bym myslał w przyszłości o 4 obrotowej ... jakie wasze zdanie ?? :D

#16 Share Arturmen4

Arturmen4

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:25

Proxima power 95 jaki pług ?! Powiedzcie mi Panowie jak to jest z tymi pługami, im wiecej czytam, dopytuje sie tym jestem głupszy w temacie. Od listopada mam nowa Forterre 95 i teraz tez chce kupic jakis pług. Każdy mowi co innego. Sprzedawca zetora twierdzi ze 3 skibowy XLS bedzie spoko, ciagnik da z nim rade ( ziemia 3 -4 klasa, w miare równe pola, tylko 2 małe górki), u innego sprzedawcy mówia że jedynie 3 skiby LS, widze że do Proximy o podobnej mocy ludzie chca zaczepiac 4 skiby obracalne... Teraz zastanawiam sie nad Vogeel&noot M950ST ale tez 3 skibowy , cena okolo 35 tys netto. Poradzcie mi co kupic bo juz sam nie wiem.. Ile użytkowników forum i ilu sprzedawców tyle róznych opiń....

#17 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 16 luty 2010 - 19:18

Proxima power 95 jaki pług ?! Kolego rozróżnij jedna rzecz: że tak to nazwę są pługi obracalne lekkie i pługi ciężkie. Jeśli do Proximy to albo cięższa trójka z większym rozstawem orki, albo lekka tak do 1t. czwórka (z tego co widzę doskonale sobie z takimi lekkimi radzą). Do Forterry jeśli do 100km to tak jak do Proximy, a jak powyżej 100km to już śmiało zapinac cięższe czwórki. W twoim przypadku czyli Forterra 95 spokojnie szukał bym lekkiej czwórki w opcji 3+1.

#18 Share marekha80

marekha80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 luty 2010 - 20:30

Proxima power 95 jaki pług ?! koledzy nie wiem jak te nowsze pługi obrotowe ale ja mam stary 4 skibowy obrotowy dowcwell czy jakoś tak (angielski) 4x40, i obym się pod ziemie zapadł jak mówię nie prawdę. ale w porównaniu do uni 4x45 też stary to obrotówka idzie dużo lżej nawet z przedpłużkami orałem zetorem 9245 98KM. mało tego kuzyn pożyczał do pronara 82KM i orał. pług obrotowy trzeba ustawić porządnie, jedyną wadą ich jest waga ten mój jest ciężki choć nie orałem innym to nie mam porównania do wagi innych. wy zastanawiacie się czy do ciągnika 90-100 koni 4 skibowy ja swój mam zamiar spróbować ciągać proximą power 85.jeszcze jedno ja w starym zetorze miałem 98 KM na silniku, a w nowych np. proxima 85 ma 90KM mocy na silniku.
MH

#19 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 28 luty 2010 - 21:08

Proxima power 95 jaki pług ?! Panowie tylko nigdzie nie kupicie Akpila KM80 3+1 za 17 tyś :) .My posiadamy ten pług daliśmy w tamtym roku 21 tyś .Tu jest aktualny cennik Akpila http://www.akpil.pl/.../download/3.pdf
Polecam Ci ten pług jak będziesz miał problem z 4 to odkręcasz jeden korpus i będzie śmigał. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 28 luty 2010 - 21:15

Proxima power 95 jaki pług ?! Ja polecił bym Kvernelanda 3 obracaną na resorach. Łatwo i ładnie orze i ciągnik ma z nim lekko gdy jest odpowiednio ustawiony