Zaloguj się, aby obserwować  
pysa

13ha MTZ białoruś 80 km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon BS Z110
pysa    0
Napisano (edytowany)

witam. i co powiecie ,mam 13ha ,ursus 3512 - 16lat,ursus330 - 40lat i teraz wymyśliłem sobie że kupie ruska na prow oczywiście że i sprzęt do niego, myślę o pługu i agregacie ,kasa tak 80 tysiaków mam na teraz ale do czasu podpisania umowy, jeśli agencja będzie łaskawa, to coś jeszcze uzbieram, a teraz piszcie czy mtz to sprzęt warty tych pieniędzy czy moze dołożyć i kupić coś co choć wygląda lepiej z góry dziękuje za rady

 

1. Interpunkcja

2. Masakryczne błędy ortograficzne!

 

Poucz się zasad polskiej pisowni, bo kiedy czytałem Twojego posta, to aż mnie skręcało...

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Najpierw popraw błędy w poście.

Co do ruska mam takiego i zero zastrzeżeń, sąsiad ma też i jest bezawaryjny. Są to dobre, tanie ciągniki bez zbędnej elektroniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

bez żartów, na 13 ha nowy traktor + maszyny

co uprawiasz?? też tym pole obsieję :unsure:

wątpię, że agencja coś dopłaci bo trzeba mieć jeszcze pole na taki sprzęt a 13 ha to dużo za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no właśnie opłaca się nowy na 13h, myślę ze u ciebie u3512 nie ma co robić a co dopiero mtz, a jeśli już chcesz to belarus będzie dobrym wyborem będzie miał u Ciebie niezłe wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IGL    40

O ile się nie mylę to na hektar może przypadać max. ok. 5km wiec 13*5=65, niestety tylko taki ciągnik można dostać, ale i tak pewnie będą problemy. Po drugie, według logiki to na co 80km ciągnik na 13ha? U nas 13ha to obrabia 360 3p i starczy w zupełności, obrobiłby nawet kilka ha więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

A tych co masz na 13ha nie styka? :unsure: Moim zdaniem to aż nadto, 3512 i C330 :)A MTZ czy Belarus to nieopłacalny interes na taki areał, za mocne ciągniki ale jeśli bardzo chcesz to polecam MTZ bardzo dobre traktory jak się dba. Sąsiad ma i służy mu bezawaryjnie od kiedy pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podam trochę dokładniej jakie prow przyznaje ciągniki: gospodarstwo od 10ha do 35ha przyznaje 2 ciągniki od mocy 47-54KM czyli łącznie góra 108KM, czyli jeśli masz u3512 i ma 16 lat to wlicza się do gospodarstwa przyznaje ci ciągnik góra 60KM, może sprzedaj 3512 dopiero coś kup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

jak chce kupić chłopak to co mu męcicie w głowie. Za 80tyś to już kupisz ładnego MTZ mam dwa i jedynie co może w nich denerwować to cieknący olej a tak to ciągniki nie do zajechania :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czeladnik    0

I jeszcze denerwuje ciężko chodzące sprzęgło i trudno wyczuwalne hamulce szczególnie jak z czasem się trochę rozregulują, ale tak to bardzo dobre ciągniki np. mają bardzo dobrą siłę uciągu ja na deklarowaną moc i szybko kiprują przyczepy(dość wydajna pompa) Ale ciągnik ci przychodu nie da, ja też bym się jeszcze zastanowił, może lepiej dokupić pola? 13h na aktualny przychód z hektara to nie za wiele, a dochód z ha. ciągle spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Kolega Czeladnik dobrze mówi lepiej pola dokup jak masz za dużo kasy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Pysa powiedz coś więcej o swojej gospodarce co hodujesz,co uprawiasz itp. U mnie wujek obrabia 14 ha w tym 8 łąki T-25.Troche ma roboty nim ale jeszcze jesienią zawsze jeździ do lasu po drzewo na handel:)

Więc nie wiem czy jest sens ale twoja kasa twój wybór, nie wyrabiasz się na te 2 ciagniki że chcesz kupić coś większego?


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroon    1

To czy ten ciągnik jest za duży czy nie to trudne pytanie, jak kolega ma poza polem chodowle bydła np. to większy ciągnik może się przydać ja też nie mam dużo ziemi z dzierżawami trochę ponad 23ha i mam 3 ciągniki, zależy do czego mają być wykorzystywane i czy są perspektywy rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MTZ BELARUS SPOKO MASZYNKI SAM MAM 1221 TROSZKE WIĘKSZY ALE U CIEBIE W ZUPEŁNOŚCI WYSTARCZY 820.3 ZA TĄ CENE TO BYŚ GO NAWET Z TUREM KUPIĆ:unsure: JEŚLI CHCESZ KUPOWAĆ TO SMIAŁO SPRZĘT NIE DO ZAJECHANIA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

ja do jakis 8 lat w stecz 30ha obrabialem c330'ka ;] i dopiero kupilismy 360 3P teraz jak gospodarstwo zostalo podzielone mam 16 ha i wciaz te 2 ciagniki u uwazam ze to wystarczajacy sprzet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Jego wybór przecież nie można mu zabronić rozwoju gospodarki nawet lepiej jeśli chce się rozwijać. :unsure: tylko niech bardziej rozwinie temat o swoim gospodarstwie abyśmy mu lepiej doradzili.


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie bo praktycznie nic o jego gospodarce nie wiemy to jak mamy mu doradzić:unsure: powiedz co uprawiasz jaki masz inwentarz i maszyny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj