Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 09 luty 2010 - 14:07

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km 270tyś brutto to za mało na 6630.
Goły 6630 Comfort kosztuje ok 290tyś zł. Jak by ci dawali 20tyś upustu to byś sie zmieścił ale ja bym zawsze licył więcej.
Poza tym warto dopłacić do miękkiej osi, szerszych opon, i tuz + wom jak masz hodowlę bo może się przydać.
6630 Comfort + miękka oś, szerokie opony, tuz, większy zbiornik paliwa i wydajniejsza pompa (81l) bo 63l to stanowczo za mało, kosztuje 270tyś zł ale netto. Brutto to ok 330tyś zł.
Bez tych kilku ważnych dodatków to ten ciągnik jest bardzo skromny jak na taka kase.
A jak byś dołożył 7000zł to by był 6830 z takim samym wyposażeniem zal z pompą 110l.
Dlatego różnica w cenie między nimi jest tak niewielka bo do 6630 jak weźmiesz bak 250l to 6830 już go ma, tak samo z mocniejszą pompą. Więć jak dobierasz kilka potrzebnych dodatków to robi się model większy który juz to ma no i 10KM więcej.

Kupujesz ciagnik na 20lat więc dopłać te 60tyś zł bo w gołym Comforcie to cały czas będzie ci czegoś brakowało.

A jesli niema mowy o większej kasie to zapomnij o JD i pomyśl o NH napewno z takim wyposażeniem się zmieścisz w kasie.
DF m610 z takim wyposażeniem jak pisałem to jest nawet ciut droższy od 6630.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Dzisiaj, 17:46
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 14:08

@marekgizio
bo do 6630 jak weźmiesz bak 250l to 6830 już go ma

W 6830 bak w standardzie ma 200L

#23 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 11 luty 2010 - 14:17

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Z NH to proponowałbym T6070 Plus lub T6050 RC lub PC pewno się zmieści w tej sumie. Dobrze się sprawują nie dużo palą i jest odpowiedni stosunek ceny do jakości.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 17:42

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Ceny do wyposażenia. :D Po drugie nie ma miarodajnych testów, które rozwiałyby wątpliwości odnośnie spalania. Jak już wiele przypadków pokazało nie zawsze łatka przypięta do marki nieodzwierciedlenie rzeczywistości. Poza tym co z tego, że mało pali i słabo ciągnie. Nie kierowałbym się jedynie spalaniem i ceną. Bardziej zawracałbym bym uwagę na rozwiązania techniczne i polecałbym posiedzieć w każdym i zobaczyć co i jak. :D

#25 Share gumis45

gumis45

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 11 luty 2010 - 17:58

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Ja po 5 letnimu uztkowaniu Jd 6620 SE nigdy wiecej nie wzial bym ciagnika w podstawowej wersji nawet gdy milabym wziasc 50 tys zl wiecej kredytu.Mozna powiedziec ze mam goly ciagnik.Kupujac dzisiaj wzialbym amortyzowana przednia os,kabine praktycznie najszersze ogumienie i przedni tuz bo teraz sie przekonalem ze tego mi brakuje wiec jesli wybierzesz Jaska to przemysl wyposazenie dodatkowe
Niezawodność Jest Naszą Siłą

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 18:33

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Czyli tego co większość zachodnich rolników bierze w "podstawie". :D Warto zauważyć, że ciągniki z zachodu są bardzo często wyposażone z TUZ, większe nie nie rzadziej w miękką oś.

#27 Share Damin180894

Damin180894

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, uprawa roślin.

Napisany 11 luty 2010 - 18:59

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km różnica miedzy ciągnikiem z kabina amortyzowana, a bez niej to...duża różnica mimo, że osie przednie były standardowe w obydwu to odczuwało się dużą różnicę.
Pijany balet: tyle wad co zalet....

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2010 - 19:49

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km @Bobek dobrze gada. Przeglądaliśmy oferty wiekszych ciagników u niemieckich dealerow i naprawde są one lepiej wyposażone ,,w standardzie'' jak to oni mówią. Niestety cenowo nie różnią się za bardzo.

#29 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 11 luty 2010 - 20:30

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Ja słyszałem że w niemczech nowy ciągnik można kupić za niezłą cenę. Ciągniki u nas w euro są naprawdę droższe.
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#30 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:01

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km A może ktoś ma z proponowanych ciągników i podzieli sie opiniami o nich? Narazie jestem za Jd. Ale zastanawiam sie nad NH i DF.. Jak myślicie która marka w tych samych koniach ma większe uciąg i moc podawana w katalogach nie różni sie od rzeczywistej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2010 - 12:04

Ja słyszałem że w niemczech nowy ciągnik można kupić za niezłą cenę. Ciągniki u nas w euro są naprawdę droższe.

Źle słyszałeś. U szwabów ciągniki są w podobnej cenie, mają lepsze wyposażenie w ,,standardzie'' ale polska cena tego ,,stadardu'' będzie kształtowała się na podobnym poziomie. Mówie oczywiście o John Deere i Fendt. Po 2 przy dzisiejszym kursie Euro ciagniki sprzedawane są w PLN, bynajmnie John Deere i Fendt. Na spotkaniu z obydwoma przedstawicielami nie było mowy o cenie w Euro bo jak to oni mówili będzie ona i tak przeliczana innym kursem.

Odpowiadając na pytanie @Piotrka to moge coś napisać o John Deere 6830. Mamy go od 2007, w lipcu będzie 3 lata. Obecnie ma przepracowane 2160mth, przez te 3 lata służył jako główny ciagnik. Wykonywał rózne prace: pług 4x45, 5x45 ; agregat 5,6 ; Beczkowóz 17,000m3 Zunhammer , głebosz , ciąganie przyczep 30t ,talerzówka , gruber.
Po roku użytkowania na jednym z przeglądów servisanci odkryli jakąs wadę fabryczną związaną z wtryskiem. Chodził na 5 garach. Zabrali i zrobili. Pozatym raz gdy orałem, przejeżdżałem przez krzaki i jakaś kostka się urwała i rewers nie działał. To tyle poważnych rzeczy. Jak coś mi się przypomni to napisze. Zalet nie pisze, bo pewnie się powtórze. Wiele razy były wymieniane na forum

#32 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 luty 2010 - 12:13

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Hubert to ty źle słyszałeś bo rzeczywiście u niemieckiego dilera można kupić ciągnik taniej. W mojej okolicy jeden gość kupił 6830 premium z TUZ, szerokie opony michelin, TLS, za 300tyś zł brutto. W polsce za tą kasę kupisz 6830 ale comfort bez żadnych dodatków więc można kupić jakieś 70-80tyś zł taniej (przy identycznym wyposażeniu).
Nie znam szczegółów ale ten diler sprzedał w polsce w tamtym roku 20 traktorów i zamierza otworzyć punkt w polsce żeby ludzie nie musieli do niemiec jeździć. Raz że jest cenna korzystna a dwa niektórzy myślą ze niemiecki jest lepiej złożony tez wola tam kupić.

Po rozmowie z zaprzyjaźnionym dilerem JD z polski, potwierdził że jest takia firma i sprzedaje na polskę ale mi odradził bo może być problem z serwisem, bo albo bedzie się długo czekać albo jak się podpisze umowę z polskim serwisem to oni w pierwszej kolejności obsługują klientów którzy u nich kupili, a tych co nie zostawiaja na koniec i jeszcze sobie ładnie za usługe policzą.

Więc w niemczech można kupić taniej niż w polsce. A w Angli jeszcze taniej. Zresztą wystarczy wysłać mail do jakiegoś zachodniego dilera z zapytaniem cenowym, albo poprostu poszukać na jakichś zachodnich aukcjach cen nowych traktorów.

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2010 - 12:28

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Qwa znowu swoje mądrości próbujesz tu wcisnąć. Jesteśmy w trakcie kupowania ciągnika i wiem jakie tam są ceny a jakie u nas w Polsce. Twoje argumenty są takie: ktoś tam ma, ktoś tam kupił i mi powiedział. Zresztą jesteś niewiarygodnym użytkownikiem ( nie tylko według mnie ) i kłótnie z Tobą zaczynają już mnie męczyć. Po drugie problem z servisem, o którym Ty piszesz to też kompletny fałsz bo nawet jeśli kupisz używaną maszynę to servis do Ciebie przyjedzie. Jeśli masz już jakiś sprzet od ,,Twojego'' dealera to on wysyłając servisantów do przykładowo zakupionej używanej maszyny policzy sobie tak samo. Bynajmniej u nas tak jest, zresztą myśle, że nie tylko na Podlasiu

#34 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 luty 2010 - 12:35

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Wisi mi czy w to wierzysz czy nie ale jak nie to zadzwoń do Laszuka i się spytaj o ta firme i o ceny. Powiedza ci dokładnie to samo co mi.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2010 - 12:37

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Nie musze dzwonić bo właśnie jestem po Turne Germany, w którym to właśnie próbowaliśmy wytargować lepszą cenę JD bądz Fendt'a

#36 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 luty 2010 - 12:41

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km To już nie wiem w co ty grasz bo zarzucasz mi że się nie znam, a jak ci mówie kogo się spytać to się wycofujesz.
Jak nie znajdziesz w niemczech takiej ceny to dam ci telefon i sam się dowiesz jak naprawdę jest, mało tego może i dam ci namiary na ta firmę. Więc nie rób jakichś najazdów na mnie bo na koniec wszystko odszczekasz.

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2010 - 12:46

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km To może rozwiążemy nasz spór prostym sposobem co?
EDIT: nie odpisujesz długo, wiec nici z tego. Otóż w niemczech oferują nam Fendta 930 Profi po cenie 206,865 EURO - bez negocjacji
W Polsce mam ofertę na Fendta 930 Profi ( prawie takie samo wyposażenie ) 520,000zł
Ile w niemczech mógłbym wytargować? 10,000Euro ? To i tak będzie drożej niż w Polsce

#38 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 12 luty 2010 - 15:14

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km Ja mówię o JD i do niego cenny się odnoszę.
EDIT. Dziwie się że masz jakiś problem i jesteś oburzony tym o czym mówię. W końcu na tym nic byś nie tracił a jedynie zyskał. Bo jak byś kupił ciagnik kilkadziesiat tysięcy taniej to chyba nie powód do pretensji a raczej do wdzięczności.
Nie spieszy mi się z wyjazdem do tego gościa choć niewykluczone że sam kupię ciągnik z niemiec, ale z twoim nastawieniem poprostu nie chce mi się tego szybko załatwić.

Zadzwoń do jakiegoś przedstawiciela od Laszuka i się spytaj o ta firmę to się sam przekonasz.

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 luty 2010 - 16:27

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km A ja Ci podałem tylko przykład. Ceny u JD są albo takie same jak w Polsce albo droższe. Jeśli znalazłeś tańszego JD niż w Polsce masz szczęście i gratuluje Tobie.
A oburzony jestem bo ja bazuje na faktach, które sam sprawdziłem a Ty robisz tylko zamieszanie.

W końcu na tym nic byś nie tracił a jedynie zyskał. Bo jak byś kupił ciagnik kilkadziesiat tysięcy taniej to chyba nie powód do pretensji a raczej do wdzięczności.

Znowu chyba czytasz bez zrozumienia. Napisałem wyraźnie, że w Polsce mam TANIEJ. Więc po co mam dalej szukać u Szwabów?
PS. Jeśli możesz to daj mi nr tel do jakiegoś przedstawiciela. Chętnie zadzwonie i zapytam o cene, choć wiem jaka będzie odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 12 luty 2010 - 20:36

Jaki ciągnik w przedziale 120-140km @ Piotrekkk
A siedziałeś w którymkolwiek z tych ciągników ? Ja bym proponował od tego zacząć i wybrać co ci najbardziej odpowiada.
Kabina NH jakoś nie bardzo mi odpowiada... JD i DF bardzo energonomiczne ale w JD kolor tapicerki jest paskudny, wygląda jak w fendtach z lat 70tych :P Fajną kabinę ma jeszcze Claas Arion.