yacenty

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Hej

z racji tego ze mój ciągnik to anglik to ma zamontowany dolny zaczep HITCH (taki duzy hak), chciałbym go upuścić i zmienić koncówką na taką bardziej kontynentalną, niestety mam z tym problem.

Poczytałem w instrukcji i wynika z niej ze procedura jest banalnie prosta:

1. wciagamy siłownik od zaczepu na maxa

2. podnosimy tylny tuz na maxa do góry.

3. ciagniemy za rączkę w kabinie od HITCHa tak aby zwolnić zamek,

4. po tym zaczep delikatnie opada. Opuszczamy TUZa w dół

 

i juz mamy dostep do zaczepu.

Niestety u mnie zatrzymuje sie na punkcie 3 - raczka wychyla się tylko troszkę - zapadka ponosi sie tylko troszke - wydaje mi się ze gdzies tak na ok 1/3 swojej możliwości i zaczep się nie zwalnia

Sworzeń który jest przy zaczepie nie zmienia położenia a wydaje mi się ze powinien się schować do srodka.

Co wy na to? Moze jakaś sprężyna zardzewiała? Jak się ze to zabrać aby nić nie uszkodzić?

 

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja mam podobny system w Zetorze 3320 to trzeba sporą "siłę" do rączki przyłożyć, żeby zaczep zwolnić i żeby opadł.

Pozdrawiam


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

poki co boje sie asa uzywać aby czegos nie połamać nie pourywać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My też się baliśmy ale znajomy nam powiedział, że to z życiem trzeba i się udało. Nie wiem możliwe, że u Ciebie jest inaczej.

Yacenty mam do Ciebie pytanie, założyłem temat ale nikt nie odpisuje, gdzie jest Encyklopedia Agro-Foto, bo już od pewnego czasu jej szukam i nie mogę znaleźć :unsure: . Pytałem się dwóch modów, jeden nie odpisał a drugi powiedział, że nie wie, w starej szacie wiedział a w nowej już nie ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

wiki nie ma od czasu przejscia na system 3.0 ale to juz było pisane gdzie indziej

czyli co twierdzisz ze to trzeba ciągnąć na siłę?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yacenty próbowałeś po odblokowaniu uderzyć lekko w ten hak. Ja mam tak u siebie w MF odblokuje zaczep a on troszeczkę opadnie.Lekko trące zaczep i opadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

nie da się pociągnąć wajchą do końca - tak jakby jakas sprężyna była zardzewiała czy coś, próbowałem stukać w sworzeń który blokuje hitcha - schował się kilka mm i to wszystko


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pamiętaj-nic na siłę !-weź po prostu większy młotek biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

pytanie tylko czy sie nie rozleci, bo tak czy inaczej dolny zaczep jest mi potrzebny - musze tylko zmienić hak na taki zwykły - nie wiem jak sie fachowo nazywa - jak jest w 3p, czy innych podobnych ursusach, tak aby ciagnać prase i rozrzutnik do obornika


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Zwie się zaczep polowy, chyba :unsure: Szkoda, ze nie ma Encyklopedii. Ciężko jest cokolwiek doradzić w nie swoim sprzęcie, My po prostu zaparliśmy się w kabinie i popchnęliśmy wajchę do przodu ( w stronę tyłu kabiny) i zaczep opadł. siedząc na fotelu tego zrobić nie można za ciężko. Jakby co to Ja nic nie proponuję na siłę ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

polałem troche WD, pociagałem, postukałem młotkiem

za tydzien uzyje wiecej siły :unsure:


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Może masz rację, że zaczep się zastał i nie chce puścić. Spróbuj przemyć wszystkie łączenia sworzni itp. myjką wysokociśnieniową i dopiero WD40 + smar w sprayu.

Albo puknij młotkiem w zapadkę (o ile jest dostęp) - w 3512 czasem pomaga. W zetorze 5211 wystarczy przycisnąć ręką mocowanie łącznika centralnego przy ciągniku (troszeczkę wyżej podnoszą się ramiona) i zaczep momentalnie spada z haków.

 

EDIT: Spóźniłem się z młotkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin6530    1

jak masz premiumkę to wejdz w meni komputera i ustaw podnośnik na mx wtedy podnieś i odblokuj musi pujść nie zapomnij wsunąć siłownika i niczym niepukaj to głupota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a myslisz kolego ze jak robiłem? czytałes moj opis?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

może rzeczywiście coś przyrdzewiało lub za nisko Podnosisz hak

najlepiej we dwóch jeden niech ciągnie tą linkę a drugi nich podniesie jeszcze hak ręką lub łyżką czy cuś te zabezpieczenie wciska :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokombinuj z zawleczkami, może jest jakiś bolec. W Zetorze też jak nie wyciągnę bolca to dźwignia w kabinie idzie do 1/3 i dalej nic.

 

Chyba że ci ktoś tego hitch'a zaspawał :lol: ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

zapomniałem napisac

podnosnik na maxa do góry - WD40 po wszystkich elementach ruchomych, do tego kilowy AS i jechana.

po Chwili odpuściło - ale dalej brakowało ok 2mm, mimo ze linka już była schowana w pancerzu, dupiero dopchałem lekko ręką - ojciec zablokował sworzeń dłutkiem, poddnosnik w dół i gra gitara :-)

oczywiscie cała masa syfu i rdzy - to pewnie trzymało sprężynę w zaczepie. teraz działa jak trzeba


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Leobone
      Kontrolka włącza się jak ciągnik się zagrzeje jak jest zimny nie swieci. Czujnik wymieniony na nowy. 
      Znajomy sugeruje zwarcie w wiązce przewodów. 
      Macie jakieś doświadczenia…?

    • Przez olo1104
      Witam, pomóżcie jak to uszczelnić? Te 2 przewody wychodzą ze skrzyni do pompy,pod pedałem hamulca,z jednego leci olej,model to john deere 1020,traktor może i stary,ale wierny,bez papiera i pewnie będzie do sprzedania ,

    • Przez BartoszK
      Posiada ktoś może instrukcję obsługi do John deere 6820? Najlepiej w pdf
    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj