Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 luty 2010 - 17:01

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH Hej
z racji tego ze mój ciągnik to anglik to ma zamontowany dolny zaczep HITCH (taki duzy hak), chciałbym go upuścić i zmienić koncówką na taką bardziej kontynentalną, niestety mam z tym problem.
Poczytałem w instrukcji i wynika z niej ze procedura jest banalnie prosta:
1. wciagamy siłownik od zaczepu na maxa
2. podnosimy tylny tuz na maxa do góry.
3. ciagniemy za rączkę w kabinie od HITCHa tak aby zwolnić zamek,
4. po tym zaczep delikatnie opada. Opuszczamy TUZa w dół

i juz mamy dostep do zaczepu.
Niestety u mnie zatrzymuje sie na punkcie 3 - raczka wychyla się tylko troszkę - zapadka ponosi sie tylko troszke - wydaje mi się ze gdzies tak na ok 1/3 swojej możliwości i zaczep się nie zwalnia
Sworzeń który jest przy zaczepie nie zmienia położenia a wydaje mi się ze powinien się schować do srodka.
Co wy na to? Moze jakaś sprężyna zardzewiała? Jak się ze to zabrać aby nić nie uszkodzić?

Pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH Dzisiaj, 17:34
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 07 luty 2010 - 17:54

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH Ja mam podobny system w Zetorze 3320 to trzeba sporą "siłę" do rączki przyłożyć, żeby zaczep zwolnić i żeby opadł.
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:07

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH poki co boje sie asa uzywać aby czegos nie połamać nie pourywać

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#4 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:55

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH My też się baliśmy ale znajomy nam powiedział, że to z życiem trzeba i się udało. Nie wiem możliwe, że u Ciebie jest inaczej.
Yacenty mam do Ciebie pytanie, założyłem temat ale nikt nie odpisuje, gdzie jest Encyklopedia Agro-Foto, bo już od pewnego czasu jej szukam i nie mogę znaleźć :unsure: . Pytałem się dwóch modów, jeden nie odpisał a drugi powiedział, że nie wie, w starej szacie wiedział a w nowej już nie ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:09

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH wiki nie ma od czasu przejscia na system 3.0 ale to juz było pisane gdzie indziej
czyli co twierdzisz ze to trzeba ciągnąć na siłę?

#6 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 luty 2010 - 19:11

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH Yacenty próbowałeś po odblokowaniu uderzyć lekko w ten hak. Ja mam tak u siebie w MF odblokuje zaczep a on troszeczkę opadnie.Lekko trące zaczep i opadnie.

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:19

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH nie da się pociągnąć wajchą do końca - tak jakby jakas sprężyna była zardzewiała czy coś, próbowałem stukać w sworzeń który blokuje hitcha - schował się kilka mm i to wszystko

#8 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:24

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH Pamiętaj-nic na siłę !-weź po prostu większy młotek Dodany obrazek

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:26

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH pytanie tylko czy sie nie rozleci, bo tak czy inaczej dolny zaczep jest mi potrzebny - musze tylko zmienić hak na taki zwykły - nie wiem jak sie fachowo nazywa - jak jest w 3p, czy innych podobnych ursusach, tak aby ciagnać prase i rozrzutnik do obornika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:13

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH Zwie się zaczep polowy, chyba :unsure: Szkoda, ze nie ma Encyklopedii. Ciężko jest cokolwiek doradzić w nie swoim sprzęcie, My po prostu zaparliśmy się w kabinie i popchnęliśmy wajchę do przodu ( w stronę tyłu kabiny) i zaczep opadł. siedząc na fotelu tego zrobić nie można za ciężko. Jakby co to Ja nic nie proponuję na siłę ;)

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:34

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH polałem troche WD, pociagałem, postukałem młotkiem
za tydzien uzyje wiecej siły :unsure:

#12 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:55

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH Może masz rację, że zaczep się zastał i nie chce puścić. Spróbuj przemyć wszystkie łączenia sworzni itp. myjką wysokociśnieniową i dopiero WD40 + smar w sprayu.
Albo puknij młotkiem w zapadkę (o ile jest dostęp) - w 3512 czasem pomaga. W zetorze 5211 wystarczy przycisnąć ręką mocowanie łącznika centralnego przy ciągniku (troszeczkę wyżej podnoszą się ramiona) i zaczep momentalnie spada z haków.

EDIT: Spóźniłem się z młotkiem...

#13 Share marcin6530

marcin6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 22:31

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH jak masz premiumkę to wejdz w meni komputera i ustaw podnośnik na mx wtedy podnieś i odblokuj musi pujść nie zapomnij wsunąć siłownika i niczym niepukaj to głupota

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 08:49

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH a myslisz kolego ze jak robiłem? czytałes moj opis?

#15 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 20:22

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH może rzeczywiście coś przyrdzewiało lub za nisko Podnosisz hak
najlepiej we dwóch jeden niech ciągnie tą linkę a drugi nich podniesie jeszcze hak ręką lub łyżką czy cuś te zabezpieczenie wciska :blink:

#16 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:41

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH Pokombinuj z zawleczkami, może jest jakiś bolec. W Zetorze też jak nie wyciągnę bolca to dźwignia w kabinie idzie do 1/3 i dalej nic.

Chyba że ci ktoś tego hitch'a zaspawał :lol: ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:45

Jak odpiąć dolny zaczep - HITCH zapomniałem napisac
podnosnik na maxa do góry - WD40 po wszystkich elementach ruchomych, do tego kilowy AS i jechana.
po Chwili odpuściło - ale dalej brakowało ok 2mm, mimo ze linka już była schowana w pancerzu, dupiero dopchałem lekko ręką - ojciec zablokował sworzeń dłutkiem, poddnosnik w dół i gra gitara :-)
oczywiscie cała masa syfu i rdzy - to pewnie trzymało sprężynę w zaczepie. teraz działa jak trzeba

Dodaj odpowiedź