Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza - udoskonalenie

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Krousik09

Krousik09

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 22 lipiec 2010 - 14:57

Filtr powietrza - udoskonalenie maxiben oczysc dobrze filtr wydmuchaj resztki kurzu ze srodka i caly dol miski wysmaruj Superolem (smaruj delitatnie tak by nie plywalo tam a cala miska byla mokra) ;)U mnie sie to sprawdza... filtr czyszcze raz na 5 dni po 10ha dziennie koszenia a dol miski sucha szmatka wystarczy wytrzec mam nadzieje ze pomoglem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza - udoskonalenie Dzisiaj, 05:37
  •  

#22 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 16:22

Filtr powietrza - udoskonalenie Koledzy-ja gdzieś to pisałem już na forum.Kurs w Kwidzynie mnie tego nauczył.Na wlot powietrza zakłada się damską ponczoche i żywotność filtra diametralnie wzrasta.Tylko to ma być typowa ponczocha,a nie siatka lub burdelówka. ;[

#23 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 19:57

Filtr powietrza - udoskonalenie Ten patent z tym zasysaniem powietrza z kabiny do silnika moim zdaniem jest ok tylko... Czy aby w kabinie nie zrobi się bardziej głośno? Myślę, że może być słychać takie dudnienie od silnika. Ale nie wiem bo nie mam takiego czegoś. Na przyszły sezon zakładam kabinke nową do Z056 bo dwa sezony latałem bez i troszkę kurzu mam już dosyć ;[ i nie wiem czy nie spróbuje z tym patentem. Głównie mi chodzi aby było chłodniej :)

#24 Share AF7018

AF7018

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 22:29

Filtr powietrza - udoskonalenie Niezłe patenty macie Panowie na te filtry ;[
a jedynym skutecznym rozwiązaniem problemu tych filtrów jest zastąpienie ich profesjonalnym filtrem firmy Mann Filter, takim jaki montowali w Płocku do rekordów po roku 2000.
Ja mam taki i czyszczę go raz lub dwa w sezonie jak mi się przypomni a mimo to filtr zachowuje swoje właściowości bo posiada również czujnik zapchania który jeszcze nigdy mi się nie włączył.
Filtr ten posiada funkcję samooczyszczania połączonego z rurą wydechową i zawsze pozostaje czysty.
Mam go już z 7 lat i jestem bardzo zadowolony, jedyną jego wadą jest koszt wkładów ok 140zł za komplet(bo filtr jest dwustopniowy)ale ja ich jak dotąd jeszcze nie wymieniałam bo nie było takiej potrzeby. Jednak koszt tego filtra z nawiązką rekąpensuje skróconą codzienną obsługę silnika sprowadzającą się do kontroli stanu oleju i płynu chłodniczego.

#25 Share przemek120491

przemek120491

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 12:23

Filtr powietrza - udoskonalenie hmm ale mnie kusi zrobić te zasysanie z kabiny którą będe zakładał, tylko nie wiem jak będzie z hałasem w środku, czy nie będzie głośniej, może jakieś sugestie użytkowników takiego patentu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Jacek23

Jacek23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 21:36

Filtr powietrza - udoskonalenie Witam

Czytam i zastanawiam się jak to jest , że przez 20 lat jak miałem Bizona to nigdy nie czyściłem wkładu filtra.
Był tak czysty, że w następnym sezonie często go nie wymieniałem.
Ale w osadniku pod cyklonami codziennie było mnóstwo kurzu.
Raz zdarzyło się źle zamocować tą miskę i dostawało się fałszywe powietrze co zakłóciło pracę cyklonów, wkład był cały zatkany.
Uważam, że przyczyna zatykania filtrów w wielu przypadkach może być uszkodzenie uszczelek miski.
Od 2 lat mam claasa i dmuchanie wkładu jest konieczne codziennie.

#27 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 22:09

Filtr powietrza - udoskonalenie

hmm ale mnie kusi zrobić te zasysanie z kabiny którą będe zakładał, tylko nie wiem jak będzie z hałasem w środku, czy nie będzie głośniej, może jakieś sugestie użytkowników takiego patentu?

Przyłóż ucho do wlotu filtra ;[ To że będzie głośno to na pewno, ale czy da się to wytrzymać, to już nikt ci nie powie.

#28 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 24 sierpień 2010 - 19:32

Filtr powietrza - udoskonalenie I co założył ktoś "dolot" w kabinie..? Jak wrażenia?

Po takiej przeróbce będzie głośniej i nie chodzi tu tylko o wrażenia słuchowe i 'wytrzymywanie' tego, ale większy problem (przynajmniej dla mnie) to to, że to zakłóca 'odbiór' pracy kombajnu i wyłapanie ewentualnych nienormalnych odgłosów...

Jednak ja żniwując już teraz tylko na 36ha nie zaglądam do filtrów w sezonie nigdy, raz jeden czyściłem je w trakcie, ale wtedy mój kombajn kosił po około 60-70 rocznie.

Ale sam patent nie jest nowy. Powietrze do silnika zasysane z kabiny miały m.in Mercedesy "Beczki" startujące w rajdzie Safari, właśnie po to aby chronić silniki przed zasysaniem afrykańskiego piachu. Tam powietrze było zasysane przez otwory normalnie przeznaczone na nawiewy, te na środku panelu nad tunelem.
Jeśli ktoś choć raz w życiu jechał W123 to będzie wiedział jak to wygląda... :)
good God damn and other such phrases...

#29 Share maldar

maldar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 18 grudzień 2011 - 19:44

Filtr powietrza - udoskonalenie Ciekawe jak zrobię u siebie zasys z pod daszka czy coś pomoże :rolleyes:
To był żart oczywiście.
Ja u siebie mam w Z056 założony silnik z turbo i orginalny jeden filtr nie dawał rady filtrować zamieniłem go filtrem od autobusu autosan i jest ok
Teraz do filtra zaglądam dwa razy na żniwa a kosze około 70-80 ha rocznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 21 sierpień 2013 - 12:05

Filtr powietrza - udoskonalenie koledzy odświeżam temat:
w tym roku podczas koszenia zauważyłem przed każdym przygotowywaniem kombajnu że jakoś mało kurzu mi sie zbiera na dole w misce od filtra...
tzn zawsze było po dniu koszenia 1/4 miski a teraz ledwo na ściankach się osadza...
co się mogło stać? mniej się kurzy czy jak?:)
dodam że wkład filtra nowy przed sezonem a cały kompletny filtr kupiony w 2011 roku.
na pierwszy rzut oka nie zauważyłem jakiś nieszczelności na wężach dolotowych...
wydaje mi się też jakby kombajn trochę mocniej dymił na czarno podczas pracy...
co to może być?

Dodaj odpowiedź