Skocz do zawartości

Zdjęcie

Filtr powietrza - udoskonalenie

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 07 luty 2010 - 16:59

Filtr powietrza - udoskonalenie No ciekawe czy moderator forum nie usunie postu, ale ryzykuję - umieszczenie w forum z kabinami myślę, że spowoduje mniejszą czytalność postu, stąd moja decyzja.
Moj patent - blacha osłaniająca filtr powietrza, by filtr ciągnął powietrze tylko z góry - po części ogranicza to zaplewienie i zakurzenie filtra - ja mam dwa wkłady, jeden czysty od rana, drugi zakładam po obiedzie i w drogę.

Natomiast ostatnio podejrzalem ciekawy patent - warunek (choć może niekoniecznie) posiadanie kabiny.
Od filtra powietrza przeprowadzona rura do kabiny. Czyli krótko mówiąc silnik zasysa powietrze z kabiny operatora, ciągnie przez to mniej zaplewione powietrze a po drugie wyciąga powietrze nagrzane przez szyby wynikiem czego będziecie mieli w kabinie chłodniej.
Gość co to ma mówi,że filtr czyści 2x w sezonie
Co wy na to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Filtr powietrza - udoskonalenie Dzisiaj, 09:38
  •  

#2 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 07 luty 2010 - 17:27

Filtr powietrza - udoskonalenie no to jest bardzo ciekawe chyba tak zrobię w swoim rekordzie :unsure:

#3 Share Piotr6530

Piotr6530

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:10

Filtr powietrza - udoskonalenie No niezłe rozwiązanie :unsure: Żeby tylko operatorowi powietrza do oddychania nie brakło ;)
widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

#4 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 07 luty 2010 - 18:57

Filtr powietrza - udoskonalenie OK wszytko dobrze patent Ok lecz jest ale, czym powietrze cieplejsze wzrasta łatwośc wybuchu mieszanki to jest dobre nawet bardzo lecz gdzy powietrze bedzie za ciepłe wtedy wzrasta bardzo obciążenie silnika przez duzo silnieszy wybuch mieszanki.
Bo jak napisąłeś to powietrze z kabiny a wiadomo ze zawsze jest tam duzo Cieplej niz na dworze tym bardzije w latoo.
ALE to tylko moje uwagi pomysł ogólnie spoko Pozdro :unsure:
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#5 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 07 luty 2010 - 19:25

Filtr powietrza - udoskonalenie Hmm teraz tak sobie pomyślałem a jak by zamontować wycieraczkę samochodową czy tam od ciągnika na tej siatce co jest przed chłodnicą. Jak myślicie pomogło by to coś?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#6 Share majsterbizon

majsterbizon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2010 - 16:03

Filtr powietrza - udoskonalenie z wycieraczką to nie jest zły pomysł widziałem kiedys cos takiego i zastanawiałe,m sie czy sobie załozyc

#7 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1150 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 08 luty 2010 - 16:46

Filtr powietrza - udoskonalenie W moim JD mam założony filtr od bizona ale robot robi ten kominek z separatorem (cyklonem biała puszka)wkład filtra czyszczę 2-3razy na sezon przy 60ha koszenia,puszkę raz dziennie. Dodany obrazek
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#8 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:45

Filtr powietrza - udoskonalenie tomi217 ale jeżeli powietrze idzie normalnie z filtrów(w moim przypadku z dwóch bo mam turbo) to i tak jest chłodniejsze niż temperatura nagrzanego silnikabo 80 stopni to ma sama woda... czyli wg mnie można spokojnie zakładać sobie taka "klime" ;[

#9 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 09 luty 2010 - 21:04

Filtr powietrza - udoskonalenie Po napisaniu tego poprzedniego posta pomyślalem a po co montują intercool-er czyli chłodnica powietrza więc ciepłe powietrze niejest chyb za dobre tak sobie myśle.
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#10 Share Mareczek78

Mareczek78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:jestem muzykiem, gram na gitarze basowej, gitarze elektrycznej, saksofonie

Napisany 10 luty 2010 - 09:51

Filtr powietrza - udoskonalenie tomi217 - co tak się uparłeś na to ciepłe powietrze - z piekarnika go przecierz nie pobierasz.
Po pierwsze to rozgrzany silnik równierz emituje ciepło - wystarczy stanąć nad nim a nie sposób temperatury nie poczuć - więc filtr powietrza równierz zaciąga część tego już podgrzanego ciepłego powietrza.
Po drugie - o ile w tej kabinie może być cieplej przy włączonych nadmuchach (myślę że może 5 stopni?)więc dla silnika to nie ma myślę większego wpływu (tylko tak sobie myślę)
Po trzecie - jeśli wyciąga ci to ciepłe powietrze to praktycznie nie zdąży ci się ono w kabinie nagrzać - no chyba że w południe robisz przerwę obiadową ;[. A nie zdąży z tego względu że:
silnik sw 400 ma 6540 pojemności. Przyjmijmy nawet że w trakcie jednego odrotu wału zassał 5 litrów powietrza a obroty silnika przy koszeniu wynoszą 2100 wiec prosty rachunek : 5*2100=10500 lirtów powietrza na minutę. A więc ponad dziesięć kubików na minutę, a kabina - niech ma objętość 3-4 kubików (wiecej pewnie nie ma)
A wiec w ciągu niechby 20-30 sekund powietrze znacząco się nie podgrzeje

Oczywiście ciepłe powietrze jest bardziej rozrzedzone no i po to stosowany jest intercool-er. Myślę jednak, że w moim opisywanym patencie różnicy spadku mocy nikt nie odczuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 10 luty 2010 - 15:28

Filtr powietrza - udoskonalenie Mareczek78 ma rację i tak jak ja wcześniej pisałem że to powietrze co podgrzeje (tyle co nic) to nie zrobi żadnej różnicy silnikowi... a jak myślicie ? skoro mam rekorda to podłączyć tą klime z jednego filtra czy z dwóch ?

#12 Share marekp

marekp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 luty 2010 - 21:42

Filtr powietrza - udoskonalenie Witam Rok temu kupiłem bizona i wyczyściłem cała obudowę wewnątrz filtra myjką. Podczas mycia z cyklonów wylatywał zeschnięty kurz. Całość wysuszyłem i zmontowałem .Jakież było moje zdziwienie w żniwa kiedy okazało się że wkład filtra jest czysty a po całym dniu pracy syf znajduję się w dolnej misce filtra. Zrobiłem to również w starym bizonie lecz tam kurz niestety nie osiadał w misce lecz na filtrze papierowym. Mam pytanie jak jest u was?

#13 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 10 luty 2010 - 22:22

Filtr powietrza - udoskonalenie no wlasnie u mnie jest podobnie kupilem nawet dolna nowa miske (droga byla) i niestety tez kurz sie nie zbiera tylko na filtrze

#14 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 10 luty 2010 - 23:03

Filtr powietrza - udoskonalenie A może macie te tunele pozapychane. Patrzeliście sprężarką je przedmuchać? Z tego co pamiętam to chyba każdą sekcje tego filtra idzie rozłożyć.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#15 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7789 postów

Napisany 10 luty 2010 - 23:07

Filtr powietrza - udoskonalenie Ja w 56 po dniu pracy mam w misce może i ponad litr kurzu a na filtr czyszczę 2-3 razy na 100ha

#16 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 11 luty 2010 - 09:24

Filtr powietrza - udoskonalenie Ja nie mowie NIE dla twojego pomysło moze byc bardzo przydatny i ułatwiajacy prace w zniwa.
LEcz tylko mowie co mi się przypomniało i tylko moiwe jak to jest z tym ciepłym powietrzem ;[
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#17 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 11 luty 2010 - 10:08

Filtr powietrza - udoskonalenie tomi217 chyba założe sobie tą klime bo mam 2 nowe filtry to mie zaszkodzi a jak sie będzie spisywać to wam powien w czerwcu jak męde kosił trawe na nasienie :-)

#18 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:11

Filtr powietrza - udoskonalenie hehe mi to i tak ten patent się nie przyda bo mam E-514 ^^ od tygodnia i niezły nawiew w nim jest wiec nie bede kombinował :P Ale moze zda egzamin napisz jak Ci się spisze ten wynalazek jak wypróbujesz. Pozdro
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#19 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:01

Filtr powietrza - udoskonalenie No napisze ale ja też mam same nawiewy i nie wystarczają bo jak nagrzeje przez szybę to ho ho :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share metall666

metall666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 12:35

Filtr powietrza - udoskonalenie Ja mam wstawiony suchy filtr powietrza od autosana, wygląda jak beczka 50 litrowa, i silnik się nie dusi

Dodaj odpowiedź