Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy do 155.54

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 07 luty 2010 - 12:17

Olej silnikowy do 155.54 Witam serdecznie
Jaki polecacie olej silnikowy do tego ciągnika?
Ma już ok 8tyś motogodzin.
Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy do 155.54 Dzisiaj, 15:53
  •  

#2 Share renatka

renatka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 21:20

Olej silnikowy do 155.54 Grzesio07 z którego roku masz tę renówkę Ja od paru dni tez mam taką z 95roku olej jest bardzo czysty w silniku tylko jest go dwa stany czy mógł bys pomierzyc swoją miarkę bo niewiem czy moja orginalna Mój silnik to TD 226-B6
Jeszcze jedno w ostatniej linijce na tabliczce znamionowej silnika są takie cyfry 07 11 07 mi to przypomina datę ,może ktos zmieniał silnik , a co jest u cieibie .Dzięki

#3 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 21:40

Olej silnikowy do 155.54 myślę że turdus spełnia normy wymagane przez silnik tego ciągnika(chyba silnik fendt jak się mylę to poprawcie). ten olej leją też do tirów więc powinien być ok. a co najważniejsze nie jest aż tak bardzo drogi i ogólnie dostępny :lol:

#4 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 18:34

Olej silnikowy do 155.54

Grzesio07 z którego roku masz tę renówkę Ja od paru dni tez mam taką z 95roku olej jest bardzo czysty w silniku tylko jest go dwa stany czy mógł bys pomierzyc swoją miarkę bo niewiem czy moja orginalna Mój silnik to TD 226-B6
Jeszcze jedno w ostatniej linijce na tabliczce znamionowej silnika są takie cyfry 07 11 07 mi to przypomina datę ,może ktos zmieniał silnik , a co jest u cieibie .Dzięki

Witam
Ja zalałem do silnika olej: Mobil Delvac XHP Extra 10W-40
Ciągnik z 1992r. U mnie na miarce jest wycięcie na długości ok 4-5cm. Ja zawsze leje olej aby poziom był w połowie tego wycięcia.
W ostatniej linijce na tabliczce znamionowej jest:
226.6.B 151058. Podejrzewam że z datą nie ma to nic wspólnego.
Czy w swojej Renówce masz takie komputerek "pokładowy" ACET? Jeżeli tak to czy działają Ci w nim te 3 przyciski na dole?
U mnie działa tylko jeden (pierwszy od lewej) i wtedy na wyświetlaczach pojawia się:
1. Górny: 0. . . 5
2. Dolny L 1h
Więc wnioskuje że jest to spalanie, ale co jest pod pozostałymi to nie mam pojęcia. Po wciśnięciu ich nic się nie zmienia na wyświetlaczach.
Ostatnio na górnym wyświetlaczu po uruchomieniu pojawiło si P6 czy może koś wie co to może być?
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy do 155.54 Dzisiaj, 15:53
  •  

#5 Share renatka

renatka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 20:53

Olej silnikowy do 155.54 witam z tą miarką to chodziło mi żeby pomierzy całą długość bagnetu i wtedy długość do max oleju ale trochę nie jasno się wyraziłem bo nerwy
a co do wyświetlacza ACET to jest i tak jak piszesz pierwszy pokazuje obroty silnika i prędkość jazdy po naciśnięciu spalanie(u mnie przy przyczepie 15ton 17l pokazuje) i coś tam, drugi coś zaświeci ale nic się nie dzieje a trzeci to obroty wałka eco czyli na niższych obrotach silnika wałek WOM chodzi szybko
A może masz taki przycisk z lewej strony przy dźwigni sprzęgła wałka (na obudowie)i wiesz do czego służy
Musimy się wymieniać doświadczeniami bo o instrukcję trudno a takich traktorów tez u nas nie za dużo

Pozdrawiam :P

#6 Share Grzesio07

Grzesio07

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 18:38

Olej silnikowy do 155.54 Witam
Oto foto bagnetu wraz z wymiarami.
Wymiary w mm!
Dodany obrazek