Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda w oleju C-330

54 odpowiedzi na ten temat

#41 Share przecinak82

przecinak82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:19

Woda w oleju C-330 Witam wczoraj zmieniałem zestawy naprawcze w c 330 i zasugerowałem się podpowiedzią kielbasa odnośnie rozstawu zamków na tłoku,czyli rozstaw zamków co 180 stopni.Czy takie ustawienie pierścieni jest poprawne????wydaje mi się sensowniejsze rozstawić je co 120 stopni, ponieważ w układzie 180 pierwszy i trzeci pierścień stoją w tej samej pozycji względem siebie,to samo dotyczy drugiego i czwartego pierścienia.Rozstawiając je co 120 stopni każdy pierścień stałby w innej pozycji, co wydaje się bardziej korzystne.Czy aby na pewno w instrukcji napraw c 330 jest tak napisane???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda w oleju C-330 Dzisiaj, 09:14
  •  

#42 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:49

Woda w oleju C-330 Jest poprawne ale ja od 20 lat rozstawiam co 90 stopni chodzi wszystko latami.

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 listopad 2014 - 15:53

Woda w oleju C-330

Krzywa lub pęknięta głowica.

#44 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 08:49

Woda w oleju C-330

Witam :D

Potrzebuje pomocy, C-330 w ciągu 5 lat wydmuchał uszczelkę jakieś 5 razy. Teraz płyn chłodniczy poszedł do oleju więc wymieniłem pierścienie,panewki i uszczelkę pod głowicą ( Wszystkie części niby najlepsze jakie mieli w sklepie) :D

Więc po złożeniu czas na dotarcie ciapka, zalałem go płynem, zrobiłem 5 mth docierając go i znowu płyn znalazł się w oleju....

Nie mam już siły i nie wiem co może być,co mam zrobić,nawet nie zdążyłem głowicy "na gorąco" dokręcić ;/

Z góry dzięki za pomoc :)

#45 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:06

Woda w oleju C-330 sprawdz glowice moze ma pękniecie i leci ,a planowales ja wogule?moze masz blok krzywy?byl sprawdzany?

#46 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:07

Woda w oleju C-330

Oringi na tulejach puściły tuleje przeżarło to do płynu co do uszczelki głowice planowałeś.

#47 Share krupson

krupson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:09

Woda w oleju C-330 a co znaczy dokręcanie na gorąco?glowice wystarczy raz kluczem dynamometrycznym na określoną wartośc dokrecic oczywiscie zaczynajac od mniejszej wartości do ostatecznej

#48 Share kanako339

kanako339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:17

Woda w oleju C-330 sprawdzałeś tuleje czy nie przegryzła rdza ja miałem taką małą dziurkę jak igła ewentualnie na dole tuleji te oringi co uszczelniaja tuleje z blokiem ( nie był zagotowany albo bez wody dłużej na chodzie?) mogło tez blok skorodować na dole tam gdzie te oringi uszczelniaja tuleje wtedy tuleje wyciągnąć oczyścić odtłuscic ładnie silikon czerwony i parę lat po chodzi albo nowy blok, no i głowica do planowania. pozdrawiam
PS. gorzej jak głowica pęknięta tak jak kol. wyżej mówią albo blok strzelił do wewnątrz to już nic nie zrobisz tylko wymiana. Na początek szukał bym tuleje i koło nich i głowica ewentualnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:30

Woda w oleju C-330

Ciapek zawsze chodził na wodzie i nigdy wskazówka nie przekroczyła zielonego pola.

Dopiero od tego roku zalany jest płynem.

Głowica raczej nie jest pęknięta, nigdy też nie była planowana.

Wszystko zawsze było ok ale ostatnimi czasy ciężko pracował na 15 ha.

Blok też wydaje się OK, ale czemu miałby blok strzelić od wewnątrz ?

Kiedyś mechanik doradził że jeżeli wydmuchuje uszczelkę pod głowicą to trzeba dokręcić głowicę po rozgrzaniu silnika. W C-360 niby pomogło, więc chciałem i w C-330 spróbować

Z tego co piszecie to może coś z tulejami :)

Dzięki za odpowiedzi :D

#50 Share PiotrSamiec

PiotrSamiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 09:39

Woda w oleju C-330

Ciapek zawsze chodził na wodzie i nigdy wskazówka nie przekroczyła zielonego pola.

Dopiero od tego roku zalany jest płynem.

Głowica raczej nie jest pęknięta, nigdy też nie była planowana.

Wszystko zawsze było ok ale ostatnimi czasy ciężko pracował na 15 ha.

Blok też wydaje się OK, ale czemu miałby blok strzelić od wewnątrz ?

Kiedyś mechanik doradził że jeżeli wydmuchuje uszczelkę pod głowicą to trzeba dokręcić głowicę po rozgrzaniu silnika. W C-360 niby pomogło, więc chciałem i w C-330 spróbować

Z tego co piszecie to może coś z tulejami :)

Wiesz co to może być uszczelka pod głowicą lub oringi na tulejach ja miałem to samo 

Witam :D

Potrzebuje pomocy, C-330 w ciągu 5 lat wydmuchał uszczelkę jakieś 5 razy. Teraz płyn chłodniczy poszedł do oleju więc wymieniłem pierścienie,panewki i uszczelkę pod głowicą ( Wszystkie części niby najlepsze jakie mieli w sklepie) :D

Więc po złożeniu czas na dotarcie ciapka, zalałem go płynem, zrobiłem 5 mth docierając go i znowu płyn znalazł się w oleju....

Nie mam iona plantacja już siły i nie wiem co może być,co mam zrobić,nawet nie zdążyłem głowicy "na gorąco" dokręcić ;/

Z góry dzięki za pomoc :)

Musi być zrobiona plantacja głowicy i zobaczyć czy gniazda wtryskowe nie są przerdzewiałe xd pozdrawiam i myślę  że pomogłem  

\

#51 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 11:51

Woda w oleju C-330

Oddaj głowice do planowania i po problemie. Pięć razy wymieniasz uszczelke i ani razu nie planowałeś głowicy więc nie dziw się że ją ciągle wydmuchuje.

#52 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2121 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 14 kwiecień 2015 - 19:25

Woda w oleju C-330

Ściągnij głowicę i zalej kanały wodne wodą na całą noc tak by woda była u góry na równo z płaszczyzna głowicy , rano jak wstaniesz to sprawdż czy stan wody się obnizył jak się nie obniżył to masz pęknieta głowice a jak się obniżył to poszły Ci oringi na tulejach albo masz pękniętą tuleję.

Jak stan wody się obniży to odkręć misę i zobacz spod której tuleji kapie.

Po za tym dziwne to że 5x w ciagu pięciu lat wydmuchuje ci uszczelkę :blink: :blink: :blink:

Ja zawsze dokręcam raz kluczem dobrej jakości i rura 60cm i nie ma szans by coś sie stało i by powtórnie dokrecać głowicę.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 14 kwiecień 2015 - 19:28.

#53 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:43

Woda w oleju C-330 Fakt dziwne ale przez te 5 lat pracował jak mało który w okolicy :D
Kupiłem tuleje i jutro biore się za zakładanie , dwa oringi były porwane, tuleje po wyciągnięciu wydawały się ok. Jak pobzłożeniu dalej będzie brał płyn/wodę to dam znać albo sprzedam ten traktor xD

#54 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2396 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 19:57

Woda w oleju C-330

Tylko pamiętaj po wciśnięciu musi wystawać delikatnie wyżej niż blok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#55 Share Damianursus30

Damianursus30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 18 kwiecień 2015 - 16:15

Woda w oleju C-330

Tuleje wymienione, jak na razie ciapek zrobił kilka mth i wszystko wygląda na to że to była wina tulei :)