Skocz do zawartości

Zdjęcie

Woda w oleju C-330

54 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 luty 2010 - 09:41

Woda w oleju C-330 Wiecie może jaka może być przyczyna tego zjawiska?? Podejrzewamy uszczelkę chociaż niedawno była wymieniana. Ostatnio wymieniliśmy olej niestety już po kilku mth ponownie stal się szary.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 gru 2017
Ursus C360 3P Zarejestrowany

• 17500.00 PLN
  • Wczoraj, 21:22
Ursus 914 DL FINN Turbo

• 42000.00 PLN
  • 26 paź 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Woda w oleju C-330 Dzisiaj, 11:46
  •  

#2 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2284 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 07 luty 2010 - 09:52

Woda w oleju C-330 uszczelka pod głowicą lub oringi na jednej z tulei puściły, odkręć okienko za filtrem oleju i jak tam się sączy z góry kroplami woda to uszczelka głowicy do wymiany a jak nie to oringi tulei

#3 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 07 luty 2010 - 09:57

Woda w oleju C-330 Ja obstawiam uszczelnienia tulei, już parę razy tak miałem. Od przedostatniego składania ojciec pomaga sobie silikonem i to praktycznie rozwiązało sprawę.

#4 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 luty 2010 - 09:58

Woda w oleju C-330 O tych tulejach coś mi wujek wspominał. Trzeba się brać do roboty ;P

#5 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:05

Woda w oleju C-330

Wiecie może jaka może być przyczyna tego zjawiska?? Podejrzewamy uszczelkę chociaż niedawno była wymieniana. Ostatnio wymieniliśmy olej niestety już po kilku mth ponownie stal się szary.

może tuleja pękła. u nas w c-360 tak było ale lepiej nie jeździj tak tylko bierz sie za rozkręcanie. my też olej wymieniliśmy ale po wymianie troche pochodził i zaczął sie zacierać, w środku coś szorowało, stukało itp.

#6 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:10

Woda w oleju C-330 Nie nie nie. Chodzi ok. Gdy go kupowaliśmy to z kolei woda była delikatnie zabarwiona przez olej. Wymieniliśmy uszczelkę i teraz olej jest z woda zmieszany.

#7 Share paatrykk

paatrykk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:34

Woda w oleju C-330 może głowica pęknięta ja tak miałem w c-360

#8 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 07 luty 2010 - 10:34

Woda w oleju C-330 Jesli bulgocze w chłodnicy to przebita uszczelka , wszystko wskazuje na przeciek na tulejach.. trzeba tuleje wymienić ,chyba że głowica kanał wodny leci do oleju- zestaw naprawczy jak juz sie za to zabrać wymienić na nowe -pierscienie itd -zestaw naprawczy...chyba ze BLOK gdzieś puszcza to wtedy mamy problem...

#9 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 07 luty 2010 - 10:35

Woda w oleju C-330 Prosta sprawa. Uszczelka albo oringi na tulejach. Jeżeli uszczelka jest okej włącznie z płaszczyznami bloku i głowicy to tuleje. Ściągasz misę, postawiasz kawałek tektury, zalewasz wodą i wiesz wszystko.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#10 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:38

Woda w oleju C-330 tak zgadza się ale -moze puszczać podczas temperatury..i wtedy kicha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:58

Woda w oleju C-330 Raczej nie podczas temperatury - olej wymienialiśmy niedawno wiec było dość zimo a traktor nie miał nawet okazji by sie zagrzać

#12 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 luty 2010 - 11:06

Woda w oleju C-330 No to do roboty - kawałek rury, wybić stare tuleje. Nowe do zamrażarki na parę godzin i wchodzą jak w masło. Oringi posmaruj silikonem wysokotemperaturowym z boku. Jeżeli wejdą nie bierzesz drewniany klocek, kładziesz na tuleje i od góry młotkiem. Na tłok zakładasz seger'a z jednej strony, grzejesz tłok, wpychasz sworzeń i druga strona seger. Potem pierścienie(zamki odwrócone o 180 stopni, bo inaczej będzie pompował olej i napisem TOP do góry).
Do wsadzenia tłoka w tuleję posłuż się starą tuleją albo zaciskaczem do pierścieni(kosztuje 30zł). Powodzenia życzę. :unsure:

P.S Sprawdź płaszczyzny bloku i głowicy, i pod żadnym pozorem nie kładź uszczelki głowicy na żaden smar czy silikon bo sobie kanały pozapychasz i narobisz problemów. Najzwyczajniej na sucho.
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#13 Share jarko12

jarko12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 07 luty 2010 - 11:07

Woda w oleju C-330 U mnie jakieś pół roku tmu też była w oleju woda. Przyczyną były tuleje, z wiekiem poporstu spróchniały ;)
Teraz niedawno bo jakieś 2tyg. temu również zobaczyłem szary olej i teraz to może być uszczelka. :unsure:
Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

#14 Share Strachu

Strachu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 07 luty 2010 - 11:39

Woda w oleju C-330 hehe no to czeka mnie zabawa ;P

#15 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 luty 2010 - 12:40

Woda w oleju C-330 E tam, zabawa. Jak masz wszystko na stole to zrobisz to raptem w godzinę, jeżeli jest to sama wymiana zestawów naprawczych.

#16 Share malorolny

malorolny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 luty 2010 - 14:15

Woda w oleju C-330 No już nie przesadzaj ........ :unsure: w godzinę tego na pewno nie zrobi ;) ale za cały dzionek na spokojnie

#17 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1426 postów

Napisany 07 luty 2010 - 14:19

Woda w oleju C-330 oj godzine??? robota???eeeeee chyba ze masz sciagacz do tulei ..ale wystarczy ze jedna bedzie zapieczona i robi sie niezła robota - 1 godzina nie możliwa

mialem sciagacz i zeszło duzo wiecej czasu niz 2 godziny

#18 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 luty 2010 - 16:46

Woda w oleju C-330 No czy nawet te dwie godziny to nie jest dużo roboty dla czegoś, co będzie służyło przez następne dajmy 10 lat.

#19 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 07 luty 2010 - 18:57

Woda w oleju C-330 w godzinę ???? Lepiej niech poświeci trochę wiecej czasu a nie na huraa na szybkiego też tak kiedyś zrobiłem spażyłem się i teraz robie powoli i z rozmysłem . Silnik od 3p składałem przez 5 dni po pracy i jest super , pieknie pracujue a jak bym sie spieszył to mogło by coś wyskoczyć i trzeba 2 raz rozbierać i składać Lepiej się nie spiesz A pierścienie wkłada się zamkami co 120 stopni nie co 180 jak kolegapisze . Poczytaj instrukcje w razie czego kolego ...

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:19

Woda w oleju C-330 Nie miałem na myśli robienie tego na hama, szybko. Takie rzeczy lepiej robić powoli i z rozwagą. Poza tym mnie chodziło o wyciągnięcie i wsadzenie tulei cylindrowej ze ściągniętą już głowicą i wszystkim gotowym. Davidastra, to chyba masz inną książkę, bo u mnie pisze 180 stopni. :unsure:
P.S Nie porównuj remontu S-312C do AD3.152UR bo to całkiem inny przebieg pracy.