Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 01 marzec 2010 - 20:24

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha

Szczerze to ja wolę kupić sobie sprzęt z własną gotówkę niż użerać się i być pod stalą kontrolą urzędasów.biurokracja nic więcej.Mój sąsiad też starał się i dostał ale teraz nieco żałuje.co róż to kontrole miał i tylko czkali na jakieś błędy żeby popełnił.pozdro

To coś sąsiad kit Ci wciska z tymi kontrolami, też korzystam z modernizacji i z kontroli miałem tylko obszarówkę i crossa co może mieć każdy, a wyciągnąłem 300 tys i głupotą było nie skorzystać z dofinansowania, bez tego pewnie kupowałbym używki. Czy dopłat też nie bierzesz bo jak tak to jesteś pod nadzorem wszelkich urzędników, których tak się obawiasz i dodatkowo jesteś biedniejszy o 300 tysięcy w porównaniu ze mną. Co do cen to od wejścia do Unii ceny idą tylko do góry więc na spadki bym nie liczył.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha Dzisiaj, 01:34
  •  

#22 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 01 marzec 2010 - 21:00

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha adamj24
Ceny gdy się skończą programy unijne i kredyty preferencyjne znacząco spadną ponieważ producent sobie teraz liczy że rolnik dostanie dofinansowanie do maszyny 40-50% ,Vat sobie odliczy 22% i maszyne praktycznie ma za 30-40 % wartości brutto.Zobaczysz że niejeden diler zwinie manatki i zmieni działalność :) .
Lukaszjarm
Możesz dostać dofinansowanie http://www.arimr.gov...d1=0&id2=0.Wiem że w tym programie musisz płacić podatek do Urzędu Skarbowego i podwójny KRUS.Kupujesz np.kombajn i świadczysz nim usługi :)

#23 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 01 marzec 2010 - 22:53

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha to ze ceny są wyższe to inna sprawa.

a skoro jest okazja to trzeba ciągnąć ile wlezie. skonczy sie prow wejdzie coś innego, unia dalej bedzie zapychać nam oczy, ale lepsze to niż nic. :)

ale jak to mówi moj tato : "to wszystko wcale nie jest drogie, tylko nasze tanie" :)

#24 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 23:44

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha a8185
O ile mi wiadomo budżet uni do 2013 r to 60% dofinansuje rolnictwo.Słyszałem apele że po 2013 Unia ma już nie dofinansować rolnictwa lub w małym stopniu.Ale coś mi się nie chce wieżyć że członkom "Starej Uni" będzie to na ręnkę.Pożyjemy zobaczymy :)

#25 Share avant98

avant98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:15

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha Były plany likwidacji dopłat obszarowych po 2013 roku ale to nie przeszło cały czas mysla jak zmienic finansowanie rolnictwa i moze cos sie zmieni ale narazie nie ma mowy o likwidacji dopłat obszarowych.

Jeżeli chodzi o modernizacje i inne programy to mamy je do 2013 roku a potem raczej nie bedzie. Stara unia nie ma juz dawno zadnych modernizacji zakupy tylko za swoją kase.

#26 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem, wędkarstwo

Napisany 05 marzec 2010 - 19:11

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha a czy ja na PROW dostane NH TD 5030, pług unia tur 35 4skibowy i agregat podorywkowy KOS 2,1B na moje 11,25ha???

#27 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:40

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha zetorek1607
Myśle że na 11ha to nie dostaniesz 5030 bo ma 82km ale np.5010 albo 5020 to masz szanse -próbuj ;)

#28 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:23

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha samego to wiem ze nie dostane ale do tego agregat podorywkowy KOS 2,1B i on ma zapotrzebowanie mocy 80km...
tak mi doradzili żeby dostać ten traktor ;)

#29 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 16:03

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha To może weź pogadaj z jakimś znajomym który niby wydzierżawi Ci ziemie a on będzi to uprawiał.A tobie przyznają ciągnik ;)

#30 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:06

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha ale chyba trzeba pisemnie bo umowa jest chyba potrzebna...????
i na ile lat ta umowa musi być???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:16

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha potrzebna jest umowa i musisz ty składać o dopłaty a umowa musi być zarejestrowana w gminie i rejestrze gruntów
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#32 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 18:26

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha a na jaki czas musi być ta umowa??? co najmniej..

#33 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 19:06

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha Na 11 h opłaca się kupowac ciągnik za 100 tys będziesz miał chociaż te 4 esu. Chyba że prowadzisz jakąs hodowle a może warzywa. Może jeszcze kredyt na niego bedziesz brał.

#34 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 19:12

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha Taki zestaw wyniesie mnie ok 150 tys jeśli mi go przyznają. Nie uprawiam warzyw i nie zamierzan a co do kredytu to prawdopodobnie tak lub postaram sie jakoś kase załatwić

#35 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 21:50

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha Czy zastanawiałeś się kiedy z tych 11 h ten zakup ci się zwróci. Jeśli siejesz tylko zboża policz sobie esu czy ci 4 wyjdzie.

#36 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:30

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha a czy opłaca mi się kupować używany 20 letni i za 10 lat znowu kupować bo nic wiecznie nie trwa lub moge powiększyć gospodarstwo a jak nowy na PROW to zawsze mnie taniej wyjdzie niż nowy za swoją kase kupić i nie dostać zwrotu?????

#37 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:38

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha @zetorek1607 no pewnie że się opłaca brać nowy. Zresztą się nad tym nie zastanawiaj. Nowy jak poszanujesz to będzie chodził i chodził, a stary jak stary, tu coś nawali, tam nawali i cały czas dokładanie.

@hubertuss trochę nie rozumiem twojego podejścia- "czy się opłaca". Ma chłopak pieniądze to niech bierze jaki chce. Może planuje w przyszłości powiększyć gospodarstwo i z tych 11 będzie 50 ha- zastanawiałeś się nad tym. Ja wziąłem już nowy ciągniki to wiem co to znaczy. Chodzi i chodzi oraz nie mam z nim żadnych problemów. Gdyby nie było PROW należało by rozważyć czy wziąść nowy czy stary. Ale jeśli to dofinansowanie jest uważam że nie ma nad czym się zastanawiać.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#38 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:48

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha tylko jeszcze czy mi przyznają 80konny ciągnik...??

#39 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 11:59

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha Oczywiście że nowy to nowy tylko chodzi o to że ziemi jest mało i niewiadomo czy wogóle dostanie kase z prow to raz dwa to jeśli uprawia się tylko zboże na 11 h to moze byc problem z 4 esu a to jest jeden z warunków. pozatym jesli weźmiesz kredyt to przy cenach zbóz moze byc czasami trudno ze spłatą jesli się nie ma dodatkowego xródła utrzymania. Ale jest to każdego sprawa indywidualna jak ktos chce to pewnie niech bierze. Aha i jeszcze jedno wniektóych rejonach polski a praktycznie wszedzie powiększenie gospodarstwa z 11 h do 50 to mzonka bez dużego zaplecZa finansowego na dzierżawy też za bardzo nie ma co liczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zetorek1607

zetorek1607

Młody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 12:05

Modernizacja Gospodarstwa na 40 ha oczywiście ja sobie dorabiam i jak mi przyznają tego NH to sprzedam Zetora a jak nie przyznają to sprzedam zetora i będę rozglądał za jakimś używanym NH :blink: