Skocz do zawartości

Zdjęcie

Auta terenowe

206 odpowiedzi na ten temat

#141 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:34

Auta terenowe widać oferta bogata i moim zdaniem warfama kokosów na nim nie zbiję,podobnie jak TATA,sporadycznie można na ulicy spotkać i to w dodatku z opisami dilera,ale serwisanci z warfamy będą mieli czym jezdzić.brzozak2 z tymi końmi co w prospekcie piszą to też różnie w praktyce bywa(moment i przy jakich obrotach,itp),a wersje silnikowe przecież można wybrać,a który lepszy?to się każdy dowie jak spróbuje samemu i to w praktyce.w salonach to one wszystkie śliczne,najbogaciej wypasione,najbardziej wszechstronne,tylko brać-i wtedy to nas mają,na przeglądzie 500zł za kawę płacić każą.tyle moich wypocin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Auta terenowe Dzisiaj, 03:37
  •  

#142 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:49

Auta terenowe jak jest z czego wybrac wersje silnikowa to juz jest dobrze ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#143 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 23:22

Auta terenowe Panowie co z "terenówek" będzie najlepsze do 10k? Zastanawiam się głównie nad Vitarą i Ferozą z silnikami 1,6. Może ktoś z forumowiczów ma takie autka? Chętnie bym zaczerpnął jakieś info, bo moja wiedza o nich ogranicza się do tego co na necie wyczytałem :D .
I jeszcze jak sprawdzać taką terenówkę przy oględzinach? W okolicy znalazłem Vitarę za 7500, to chyba przejadę się ją oblookać.
Forza JUVE!!!

#144 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 23:49

Auta terenowe po pierwsze napisz jakie masz co do niej oczekiwania, gdzie ma jezdzic i co robic.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#145 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 00:16

Auta terenowe Głównie to żeby bezstresowo przejechać zimą czy jak są błota koło 1 km do asfaltu. A jeździć będę w koło komina, długie trasy rzadko no i jakiś transport na przyczepce. Wiadomo, że dla takiego samochodu znalazło by się więcej zastosowań i dużo ludzi mówi, że jazda w terenie bardzo wciąga :lol: W domu mamy jeszcze 2 zwykłe osobówki, ale swoją fieścine planuje opchnąć. Najgorzej mnie dobija te ciągłe odśnieżanie, a wiosną można sobie czasami tłumiki rozpiąć itp :P
Forza JUVE!!!

#146 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 13:15

Auta terenowe My posiadamy Suzuki samuraja jest to auto nie do zajechania :D a w terenie idzie jak przecinak u nas nie jest pieszczony często chodzi w ciężkim terenie dodam że założone są opony terenowe i jest poniesiony. Znajomy ma samuraja w standardzie to też nim ostro kata (jest leśnikiem). Przed kupnem samuraja oglądaliśmy 2 ferozy ale ostatecznie wybraliśmy samuraja według mnie jest on bardziej rasową terenówką chociaż feroza też szła dobrze. Vitara jest bardzo podobna o samuraja może troche lepszy komfort ale do naszego nie miała polotu kiedyś na pewnym spotkaniu aut terenowych wjechałem w taki śnieg że wszyscy sie patrzeli jak na głupka :D ale przejechałem sobie spokojnie a cwaniaki z Pajero i podobnych posiadali potem ich wyciągałem :D (wiadomo on jest dużo lżejszy)jakbyś miał jakieś pytania pisz najlepiej na pw :)

#147 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 18:45

Auta terenowe za 10 tyś to za bardzo nie poszalejesz.

http://otomoto.pl/su...-C17840529.html ale może coś takiego-większy komfort niż samuraj a parametry te same.

#148 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:26

Auta terenowe większy komfort tu sie zgodze płyta podłogowa samuraja też ale co do osiągów tego auta pozostawia wiele do życzenia wystarczy spojrzeć na prześwit... w sumie to zależy w jaki teren bd użytkowany.

EDIT: my za samuraja daliśmy ponad 8 tys rok temu ale już był podniesiony oraz zakonserwowane podwozie, odnowione nadwozie silnik 1,4 benz + gaz

Edytowany przez Przemo, 14 marzec 2011 - 20:29.

#149 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:03

Auta terenowe kolega @Boniek szuka samochodu do jeżdżenia na panienki w zimowe wieczory,żeby czasu i energii nie tracić na szuflowanie śniegu gdy dziewczyna czeka,a nie do OFF ROADu.jak go jazdy bezdrożami wciągną to co za problem podnieść na sprężynach i polibuszach,opony MT,dystanse na koła,za dwa tysiaki se już dużo zrobi samemu.

dla mnie osobiście jimny,samurai to za małe-takie zabawki(bez urazy).

do off roadu to lepsze są patrole,galendy,wranglery,cheeroke(dostosowane),ale samurai dużo ze względu na cenę samochodu.widziałem jimnyego przystosowanego,normalnie bajer.

pyta się jeszcze kolega jak sprawdzić stan techniczny-jak każdy samochód+plus działanie reduktora,włączenie i rozłączenie sprzęgieł przednich kół,no i pod plastikami jak jest z korozją(dużo terenówek ma je na drzwiach,nadkolach i tam może coś się dziać),no i blokady o ile je ma,reszta to tylko auto.

#150 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 11:42

Auta terenowe samuraj jest małą terenówką ale ja z kolei sobie to cenie po 1 niskie zużycie paliwa 12-14 l gazu w zimie z racji tego że jest lekki nie zapada się w śnieg tyko ubije wierzchną warstwe i idzie po niej auta które wymieniłeś są o wiele cięższe co czsaemi im pomaga ale z własnych doświadczeń wole lżejszego bardziej zwinny i sie nie topi. Ojciec chciał zamienić w tym roku na pajero ale odwiodłem go od tego pomysłu.

Edytowany przez Przemo, 15 marzec 2011 - 11:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 14:28

Auta terenowe A dla mnie największą zaletą terenówek Suzuki jest cena i z tego co mi wiadomo dobre właściwości terenowe. Sąsiad ma Toyotę 4Runner to jest fajny samochód, ale cenowo inna półka, tak jak Pajero, Patrol. A co myślicie o Galloperze? To to samo co Pajero tylko made in Korea? Tu jest jego fajna prezentacja :lol:
Forza JUVE!!!

#152 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 14:46

Auta terenowe galloper jest OK.no i za 10 tyś coś już byś zakombinował,jeszcze jakieś musso za tą kasę wyrwałbyś(one mają wieczny silnik mercedesa)

#153 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 20:31

Auta terenowe http://otomoto.pl/ss...-C17257092.html Ten chyba też ma silnik na licencji merca..? Nawet ładny :)
Forza JUVE!!!

#154 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 22:19

Auta terenowe nie na licencji-tylko oryginalny silnik mercedesa,taki jak w sprinterach,byli w kooperacji,jakiś czas związani z daewoo,ale dla mnie "brzydal",galoper ładniejszy.

w KIAnkach masz ciekawy wybór:

http://otomoto.pl/ki...-C17451844.htmlten brzydal to stoi niedaleko mniehttp://moto.allegro....1493479120.html w miarę ładny

http://moto.allegro....1500694101.html coś na wranglera

przebieraj,może coś ci się spodoba.

Edytowany przez wiesmag, 15 marzec 2011 - 22:26.

#155 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 10:04

Auta terenowe Z tych Kijanek Sportage najładniejsza, ale chyba najsłabsza technicznie :rolleyes: No to już mniej więcej wiem jakich modeli będę szukał (vitara raczej priorytet, inne suzuki, Galloper, Terrano i ew co tam się napatoczy ciekawego), jak znajdę więcej czasu to pooglądam w okolicy.

Edytowany przez Boniek, 16 marzec 2011 - 12:20.

Forza JUVE!!!

#156 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 13:12

Auta terenowe Owe silniki Mercedesa w Ssang Yong'ach pochodziły z fabryk w Korei i był to produkt licencyjny. Układy napędowe w tych autach to niby Borg Warner ale także wyrób licencyjny :D Ogólnie z opinii użytkowników z którymi się spotkałem to auta dla majsterkowiczów ;)

#157 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 13:23

Auta terenowe ma może ktoś Pajero chciał bym wiedzieć ile tak naprawde spala i na co najbardziej zwracac uwage przy zakupie, co najcześciej tam sie psuje?

#158 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 13:48

Auta terenowe @mirasek jak dla majsterkowiczów to mnie odpowiada, bo lubię w tym pogrzebać :lol: Na autocentrum ma bdb opinie i faktycznie diesle mało palą.
Forza JUVE!!!

#159 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 14:01

Auta terenowe @boniek-o terrano nie wspominałem bo by pachniało egoistycznie(w tych autach siedzę),no i na terrano 10 tyś coś mało,żeby parę lat służyło(będzie stary rocznikiem),szybciej jakąś fronterę.

@mirasek -jesteś nareszcie(brakowało mi ciebie) :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 18:14

Auta terenowe Jakbym już coś upatrzył to zawsze coś można dołożyć :P @wiesmag masz Terrano? A co powiecie o Oplu Montereyu? Znajomy znajomego :) ma to mówił, że spoko terenówka i przy ponad 3 litrach pojemności zaspokaja go średnio dycha czerwonej ropki na 100 km.
Forza JUVE!!!