Skocz do zawartości

Zdjęcie

Auta terenowe

206 odpowiedzi na ten temat

#121 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 13:33

Auta terenowe Jak widzę co się dzieje z nowymi autami to mi się cokolwiek nowego odechciewa-zresztą powiedz mi w czym ten nowy przewyższa ten stary ?-kiedyś skóra to była skóra,drewno to było drewno itd.-a i silniki tez całkiem zacne miały...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Auta terenowe Dzisiaj, 03:11
  •  

#122 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 wrzesień 2010 - 15:00

Auta terenowe W nowym to pierwszy właściciel ma zaszczyt "rozdziewiczać" auto. <_<

#123 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 15:23

Auta terenowe @jaro zle mnie zrozumiales, tzn pewnie ja zle napisalem :D, wlasnie zdecydowanie wole stare auta, a dla mnie audi quattro jest tylko jedno i myslalem, ze wiemy o co chodzi <_<
jakkolwiek nie ma nic wspolnego z tym tematem. koniec OT z mojej strony.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#124 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 15:41

Auta terenowe urquattro to cos w rodzaju prototypu debiutującego w audi coupe napęd ten był pozbawiony centralnego mechanizmu róznicowego i szybko dali sobie z nim spokuj. Teraz w produkcji jest już chyba 6 czy 7 generacja. Bardzo mało przypominająca ta pierwszą. Co do skóry w nowych autach radze wsiąść do tych z wyższej półki typu droższe mb audi czy bmw a zobaczycie co to prawdziwa skóa. Oczywiście są stare modele w tym terenówek które maja swoją klase i sa powiedzmy kultowe ale jest też wiele które w zestawieniu z współczesnymi autami to popropstu bedziewie. Aha i jeszcze jedno zalezy o czym ktos myśli czy o suwie czy prawdziwej terenówce których w czasach dzisiejszych po miastach jeździ bardzo mało. Z tych starych mój typ mercedes g klasy.

#125 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 16:06

Auta terenowe troche pokreciles.
audi quattro to byla wersja produkcyjna samochodu w nadwoziu coupe, miala permanetny naped na 4 kola i tyle, jako pierwsza osobowka. urquattro to wersja specjalna, najbardziej wyrozniala sie poszerzonym body. auta te mialy centralny mechanizm roznicowy typu torsen, tylko bez tarcia wewnetrzenego!!!! jakby nie mialy centralnego mechanizmu to jakby skrecaly, na przyczepnej drodze?
nie dali sobie z nim spokoju, tylko szybko wyciagneli wnioski i ulepszyli mechanizm.

dla mnie to auto marzen, choc nie ma nic wspolnego z tematem postanowilem pogratulowac @jarowi, ale okazalo sie, ze nie o tym samym myslimy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#126 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 16:58

Auta terenowe Niestety @brzozak presja rodzinki i te sprawy-też z przyjemnością kupiłbym to o czym pisałeś-a tak niestety-ogólnie rzecz biorąc nie ma czego gratulować bo miałem jutro naginać na granicę a tu zonk-Niemiaszek sprzedał auto i wystawił mnie (a jeszcze bardziej mojego szwagra <_< ) do wiatru-nawet nie raczył oddzwonić (od Polaków się nauczyli ? :D )-a może ktoś ma takie auto ? 2.6 lub 2.8 quattro i w automacie (webasto mile widziane ) ale taki naprawdę bezwypadkowy .

#127 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 19:40

Auta terenowe Troche to poskracałem pierwsze modele jeszcze w fazie opracowań nie miały mechanizmu różnicowego doszło do uszkodzeń układu napędowego i o to mi chodziło pisząc że dali sobie z tym spokuj. Modele produkcyjne miały mechanizm między osiowy. Co do tarcia wewnetrznego w torsenie odpowiadają za to przekładnie ślimakowe umieszczone w koszu satelitów. Napęd ewoluował był np wersje z 2 torsenami w v8 czy blokadami mechanizmu tylnego w końcu lat 90. Jeśli chodzi o te auta mój ulubieniec to krótkie sport quattro.

#128 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 wrzesień 2010 - 23:09

Auta terenowe ok nie bardzo wiem jak mogl byc na sztywno spiety na asfalt czy nawet szuter, ale niech bedzie, ze masz racje, byc moze konstruktorzy w audi byli totalnymi debilami.

co do 2 torsenow to nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, bo dobrze wiem, ze w audi V8 bylo takie rozwiazanie, ale to nie konkurs wypowiadania sie "wszystko co wiem", na dodatek nie w temacie.

byc moze wiesz, ze dopiero od tego roku jest oferowane quattro, ktore mozna nazwac na serio sportowym, poprzez zastosowanie tylnego mostu z prawdziwego zdarzenia, dostepne jako opcja w rs5, to tak na marginesie co do ewolucji. dotychczasowe wersje nie dorownywaly japonczykom.

#129 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 03:48

Auta terenowe Posiadam Nive 1.7 MPi 4x4 z 2004r.Niva od samego początku produkcji ma miedzyosiowy mechanizm różnicowy i posiada blokade tego mechanizmu,ale nie posiada blokady mostów,bo to nie ciagnik rolniczy.Ma stały naped na cztery koła i jak ktoś nie wierzy to niech wymontuje wał napędowy od przedniego lub tylnego mostu,auto wtedy nie jedzie.Niva dobrze sobie radzi w terenie,części są tanie i dostępne,natomiast jej wady to troche już przestarzałe i kosmiczne kształty,lubi paliwo i nie polecam jej na dłuższe wycieczki po szosie.

#130 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 05:30

Auta terenowe W latach 70 budowało się samochody troche inaczej niż teraz nie było tylu komputerów więc często robiono to z wykorzystaniem dostępnych części przy ograniczonym budżecie metodą prób i błedów czasami idąc na skróty np (pierwszy pojazd sportowy jensen 4wd miał części napedu od ciągnika mf). Zreszta nie tylko samochody tak robiono. Histroia ta nie jest jakoś specjaleni rozpowszechniana przez audi (był to pojazd testowy) to też może budzić zdziwienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 23:11

Auta terenowe A co myślicie o tym?

http://warfama.pl/Mo...nd-Tiger-Pickup

Ciekawe ile kosztuje.

#132 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 10 styczeń 2011 - 12:29

Auta terenowe Nowy tiger podobno mial kosztowac 65 tys.
samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#133 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 13:11

Auta terenowe Crash testy pewnie przechodzi jak większość chińskich samochodów. Manekina nie da się wyjąć w całości ;)

#134 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:20

Auta terenowe Mój odnośnik cena na dzisiaj 75tyś. netto.

Edytowany przez wiesmag, 11 styczeń 2011 - 20:28.

#135 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:27

Auta terenowe cos twoj link nie bangla.

#136 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:30

Auta terenowe bo się uczę to robić,a nie mam od kogo i kombinuję jak koń pod górę. coś tam teraz wchodzi,kurczę jak było ciężko to połapać.

Edytowany przez wiesmag, 11 styczeń 2011 - 20:32.

#137 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:35

Auta terenowe Powiem szczerze, że jak patrzę na ten samochód to już bym chyba wolał dopłacić i kupić jakiegoś Forda czy coś japońskiego lub kupić używkę. Wygląda jak taki niedopracowany, samochód terenowy dla ubogich.

#138 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 20:55

Auta terenowe Mój odnośnik a tu konkurencje bardziej pewna w podobnej cenie.

#139 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:03

Auta terenowe i tylko 136 KM, reszta juz ma te 170.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:57