Skocz do zawartości

Zdjęcie

Auta terenowe

206 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 luty 2010 - 01:27

Auta terenowe tragedii nie ma jak na v6, jesli na krotkie odcinki to nie ma po co gazownika zatrudniac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Auta terenowe Dzisiaj, 23:12
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2010 - 08:41

Auta terenowe Dzięki @brzozak za wydzielenie tematu.Muszę znaleźć coś takiego-nie na gwałt Dodany obrazek -bo pewnie zima niebawem się skończy-raczej na wiosnę jak będzie można jeździć "po czarnym" coby poszukać.
Reasumując-z powodu właściwości terenowych najbardziej chyba pasowałby mi Samuraj,z powodu jako takiego komfortu Vitara,części Łada,przestrzeń ładunkowa Terrano?-i Pajero też nie najgorsze Dodany obrazek-który byłby najmniej awaryjny ?Oczywiście mógłbym wyłożyć jakąś większą kasę i kupić coś lepszego-tylko-po co ?-na te parę miesięcy w roku ma mi wystarczyć coś do 10 tys.

Ja wydzieliłem :unsure:

Edytowany przez marcin974, 07 luty 2010 - 09:12.

#23 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 07 luty 2010 - 09:08

Auta terenowe do terenówki to trzeba dużą pojemność i mało cylindrów, no chyba że bardzo dużą pojemność i troszkę więcej cylindrów :unsure: Fajnie jeździ Toyota 4runner, z kuzynem takie błotka i bagienka zaliczaliśmy, że strach ;) Opony miał klocki, w terenie super, ale na asfalcie było go słychać z kilometra :P

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2010 - 09:36

Auta terenowe Suzuki Samurai ma silniczek 1.3 a czasami nawet 1.0 i idzie w terenie jak głupi-więc niekoniecznie duża pojemność...
Dzięki @marcin

#25 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:36

Auta terenowe

-który byłby najmniej awaryjny?

Wszystko zależy od stanu w jakim kupisz auto. Konstrukcyjnie najmniej awaryjny będzie Samurai, wedle zasady "nie psuje sie to czego nie ma" ;)

A tu dowód że duży silnik to nie wszystko :unsure: http://www.youtube.c...h?v=yFTcyIAo2Kc

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:41

Auta terenowe Wiem @mirasek,wiem-ale jak sobie tak siedzę i przeglądam to wygląda to mniej więcej tak-na mobile.de stan ciut tylko lepszy od totalnej padaki,wszędzie piszą o rdzy a na motoallegro-igła,wsiadać i jechać Dodany obrazek -i komu tu wierzyć ?

#27 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:55

Auta terenowe W domyśle rozmawiamy o autach z początku lat '90 i każde z w.w aut może posiadać mniejsze lub większe oznaki korozji. W tym błękitku którego Ci pokazywałem (rocznik '88 jeśli dobrze pamiętam) do poprawki były progi i nic poza tym, to spory sukces w porównaniu do np. połowę młodszych Mercedesów :unsure:

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 luty 2010 - 10:59

Auta terenowe Wiem-ale poszedł-więc tak jakby go nie było Dodany obrazek

#29 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 07 luty 2010 - 11:09

Auta terenowe A terenówkach to spód i rama nie może byc pożarta, a blachy to to każdy będzie miał w nie najlepszej kondycji, na fotach się patrzy i ładnie wygląda, jedzie sie do gościa a tam pozjadane niektóre elementy...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#30 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 luty 2010 - 09:12

Auta terenowe Wstrzymajcie się jeszcze jakieś pół roku z kupnem a będziecie mieli szanse wesprzeć polski przemysł ;[
http://www.dzt.com.pl/honker/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 luty 2010 - 10:02

Auta terenowe Eee tam-Honker i co nie tylko... -wczoraj pojeździłem Nissanem Terrano-tak właściwie to całkiem całkiem-tyle że parę dni temu coś się w nim stało i niestety nie można włączyć przedniego napędu Dodany obrazek -ale po drodze jedzie Dodany obrazek-no i teraz jestem już jednak na 100 % ukierunkowany na benzynkę-ten Terrano w tym roku zamarzł już dwa razy dokumentnie...o Samuraju dowiedziałem się że też nie jest taki cudowny (szosa to makabra) więc chyba jednak Vitara ?Sugestie ?Dodany obrazek

#32 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 luty 2010 - 10:29

Auta terenowe Nic nie wspominałeś o komforcie, mówiłeś że po szosie może i 50 km/h jechać, także nie wiem co masz do Samuraia ;[ a w Terrano pewnie sprzęgiełka automatyczne się skończyły, to jest świetny przykład że wygoda i bezawaryjność nie współgrają zbytnio ze sobą ;[ Wymiana na manualne, praktycznie niezawodne, rozwiązuje problem. Co do diesla w terenówce, jestem jego zwolennikiem tak 50/50 ;[ Jeśli chodzi o zamarzanie to nie wiem jak Terrano ale stary Hilux nigdy nie miał tego typu problemów, a tu na wschodzie miewamy i poniżej -30 :)

Wklejając link z Honkerem miałem na myśli jakieś tam zmodernizowanie i wznowienie jego produkcji, cena o dziwo ma być nawet sensowna. Ciekaw jestem jak polski rolnik zapatrywał by się na coś takiego? Czy w ogóle by się zapatrywał? :)

#33 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 luty 2010 - 10:37

Auta terenowe Tak ale Wy tam jesteście TYLKO na Wschodzie a my przy okazji i na Północy Dodany obrazek -co do Samuraja to właśnie chodziło o owe 50 km/h i oblodzoną jezdnię-ponoć śmierć w oczach Dodany obrazek -rozmawiałem z gościem który ma i Samuraja i Pajero (oba mocno uterenowione) no i mocno namawiał mnie właśnie na Pajero.

#34 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 10 luty 2010 - 11:35

Auta terenowe właśnie powiedzcie coś więcej o tym pajero znajomy chce kupić coś terenowego tak do 20kpln i myśli nad pajero albo fronterą na co zwracać uwagę w tych autach jak to jest z tymi napędami co oznacza skrzynia SuperSelect??

#35 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2010 - 14:32

Auta terenowe brat ma vitare z 1994r na oryginalnym zaiweszeniu tylko uniesionym na dystansach okolo 7cm o ile mnie pamiec nie mysli i na oponach kopi simexa i jak na 80KM i 4 osoby w kabinie to radzi sobie nadzywczaj dobrze w nie malym blocie i duzych gorach, nie tak dawno mialem na stanie jeepa cherokee krotkiego 4.0L 1988r podniesionego o 10cm tez na kopi simexa 33 cale i rowniez nie było gory czy btez blota ktorego by nie przyjechał, w sasiedniej wsi jest toyota 4runner(hilux jak ktos woli) 3,0l benzyna z 1992 roku podniesiona rowniez o 10cm i rowniez na kopi simexa i tez sie super sprawuje w terenie, a teraz jesli milabym wybierac z tych wszystkich 3 to wybrałbym vitare bo nie duzo pali w porownaniu do cherokee czy 4runner i daje duza przyjemnosc z jazdy w terenie

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 10 luty 2010 - 14:37

Auta terenowe

właśnie powiedzcie coś więcej o tym pajero znajomy chce kupić coś terenowego tak do 20kpln i myśli nad pajero albo fronterą na co zwracać uwagę w tych autach jak to jest z tymi napędami co oznacza skrzynia SuperSelect??

Pajero jest terenowe-a Frontera wygląda jedynie jak auto terenowe-zresztą w okolicy mam pełno tych Fronter-przecież to byle zaspa i stoi Dodany obrazek .
@Tomasek-podpytaj się brata o tą Vitarę-słabe i mocne strony-ja owszem przekopuję się przez fora i giełdy ale wiadomość że tak powiem z pierwszej ręki też pomogłaby mi.

#37 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 10 luty 2010 - 16:12

Auta terenowe

więc chyba jednak Vitara ?

Tablice rejestracyjne juz w domu leżą, niedługo testowanie będzie ;[

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#38 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 10 luty 2010 - 17:28

Auta terenowe

właśnie powiedzcie coś więcej o tym pajero znajomy chce kupić coś terenowego tak do 20kpln i myśli nad pajero albo fronterą na co zwracać uwagę w tych autach jak to jest z tymi napędami co oznacza skrzynia SuperSelect??

Skrzynka Super Select, w skrócie SS ;[ ...ma troche więcej opcji niż taka we Fronterze, Uazie czy innym Hiluxie, masz 4 opcje napędu:
-tylny
-4x4 z międzyosiowym mechanizmem różnicowym (możliwość jazdy 4x4 po asfalcie, i tu ma przewagę nad klasycznymi konstrukcjami z dołączanym przodem)
-4x4 zblokowany na sztywno
-4x4 zblokowany na sztywno + przełożenie terenowe (reduktor)

Ze skrzynką SS często a może i zawsze występuje pełna blokada tylnego mostu, także z grubsza masz full wypas którego Frontera nie ma. Moim zdaniem silnikowo Pajero też wypada lepiej, tak samo jesli chodzi o takie pierdoły jak wnętrze czy deska rozdzielcza, gdzie Frontera przed 1997 oferuje połączenie malucha z lublinem, wystarczy wsiąść by zrozumieć o czym mówię ;[ Co do mobilności w terenie to na takiej samej gumie będą robić raczej podobnie jeśli by nie brać pod uwagę tej blokady w Mitsu która czasami sporo pomaga.

@Marcin, dawaj foty! ;[

#39 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 luty 2010 - 18:11

Auta terenowe @jaro brat narzeka tylko na sprzegło ktore lubi siadac ponoc w vitarach mu siadło z jakies 3 tygodnie temu i teraz ma wymieniac na polonezowskie, jesli chodzo frontery to sa 2 w okolicy sport 2.0l i long 2,3td obie podniesione i na kopiach simexa (dokladnie extrem trakker2 zreszta kazdy u nas na takich jezdziDodany obrazek) to ta krotka radzi sobie dobrze w tym terenie gdzie jezdzilismy zas długa moze z mocniejszym silnikiem by sobie lepiej radziła czesto na podjazdach brakowało jej mocy a jak dorwała sie błota to najczesciej sie zakopywała,

jakbym miał dac 20tys to kupił bym patrola taki 1994-96r prod, 4.2d i zawias OME i jeszcze bym do pełna zalał i na poczatek by mi starczyłoDodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 luty 2010 - 23:09