Zaloguj się, aby obserwować  
majkelcio

Szersze koła przednie do zetora 8011

Polecane posty

majkelcio    0

Chce zmienić przednie koła w moim zetorze 8011. widziałem inne zetory zazwyczaj z turem które miały szersze koła. obecnie założone są 20/7.50.. jaki rozmiar będzie odpowiedni.

czekam na odpowiedzi. mogą być też linki na allegro z przykładem...

z góry dziękuje. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

kiedyś odbiło mi się o uszy że idealnie pasują felgi z oponami 10,5x15 z Ostrówka. Większość Ostrówków na allegro jest na wąskich kołach tylko co niektóre są na balonówkach, więc trudno powiedzieć czy te szerokie to samoróby czy orginał. Też mam zamiar zmienić przy 902 na razie rozmawiałem z znajomym handlarzem i powiedział mi że ma takie szerokie felgi tylko że musi zniknąć trochę śniegu bo przy tym porządku jaki tam jest to nie znajdzie. Za jedną felgę wycenił mi 80 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Powinny pasować-zdaje się że sąsiad je do 912 założył-ja też miałem je w Zetorze Mój odnośnik ale doradzam "pójście na całość" i zamontowanie czegoś takiego Mój odnośnik -sprawdzone w boju biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkelcio    0

koła na twoim ciągniku to jest to o co mi chodziło. Z tego co wiem to tzw. pelikany miały przednie koła balonówki. dzięki za pomoc...:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U nas jest 912 z oponami 10x15 jest to orginał podobno wersja eksportowa do Libji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkelcio    0

Powinny pasować-zdaje się że sąsiad je do 912 założył-ja też miałem je w Zetorze Mój odnośnik ale doradzam "pójście na całość" i zamontowanie czegoś takiego Mój odnośnik -sprawdzone w boju biggrin.gif

Obawiam się jednak że przy moim zetorze z tyłu są większe koła(18.4r34) niż u kolegi i gdy założę mniejsze z przodu nie będzie to wyglądać ciekawie ;) . co wy myślicie na ten temat??? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

nic mu na urodzie nie ubędzie najwyżej będzie miał minimalnie przód pochylony. W sumie nie chodzi tu o wygląd tylko o nie zapadanie się w terenie. Przykład który pokazał @jaro jest extra tyko na skombinowanie takich felg z oponami to chyba 1000zł nie starczy,a więc oponki 10x15 od bidy wystarczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkelcio    0

hmm. Więc pokręcę się za kolami od ostrówka.

Ale gdzie mogę ich szukać, na allegro nie ma ich za bardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W każdej poważniejszej firmie kupisz felgi od Ostrówka-tak ok.150 zł sztuka powinna kosztować+cena oponki i dętki-w tym moim tuningu niestety doszedł koszt redukcji-felgi też droższe-no opony udało mi się kupić Kleberki w promocyjnej cenie-ale za to za dętki nie płaciłem biggrin.gif -koszt takiej przeróbki to ok.2000 zł-jakby nie liczyć i tak parę razy mniej niż przedni most.

Jeżeli już to nie polecam mniejszych oponek tylko 11,5/80-15,3 (takie miałem wcześniej i też były za wąskie) a te na zdjęciu to 400/60-15,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkelcio    0

A te koła które masz obecnie to są jakieś samochodówki?

Dobrze ci się na nich jeździ? Na ciągniku T25 mam założone niskoprofilowe opony samochodowe, jeździ się idealnie ale w terenie mają słabą przyczepność i do skrętu muszę sobie pomagać hamulcem. Twoje sprawują się pewnie lepiej bo są dużo szersze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Przecież napisałem rozmiar ?-to typowe opony rolnicze (takie jak w belarkach choćby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkelcio    0

oki. tylko jeśli nie pasują na śruby to chyba nie warto się męczyć i założyć od ostrówka. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

U mnie warto było się męczyć-miałem przecież od Ostrówka (teraz służą w C-360 przy rozsiewaniu nawozów na wiosnę)-na tych oponach wjeżdżam (i wyjeżdżam biggrin.gif ) w takie miejsca że strach wjeżdżać ciągnikiem z napędem (tylko raz się poddałem ale było naprawdę mokro)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy 902 mam 11,5 x 15 i bardzo je sobie cenie przy pracy z turem i podczas uprawy jak i siewu. Ciągnik miał je zamontowane jak już go kupiłem, ale jak jedna strzeliła to kupiłem w dobrym stanie w Grudzilcu Nowym k. Ostrowa Wielkopolskiego.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

byłem kiedyś w Grudzielcu za oponami do 330. Jeszcze niedawno przeszło mi to przez myśl czy ta firma jeszcze istnieje bo mieli tych opon od wyboru do koloru i ceny też przystępne. Jeśli można wiedzieć to powiedz ile chcieli za takie 11-stki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja normalnie to też bym nie pojechał te 100km, ale orka czekała, ciągnik stygł, świeży silnik się palił do roboty, więc niecałe 2.5h i opona jest ;[


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

-- połączono --

 

Muszę zmienić opony przednie w swoim zetorku i mam na oku fajne oponki tylko, że 10X15, a do tej pory były 9X15,3 (od rozrzutnika polskiego)

I tu moje pytanie czy oponki 10X15 będą pasowały?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Pozdro HondaMtx :)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no własnie też kiedyś przymierzałem się żeby założyć z cyklopa felgi ale nigdy czasu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj