Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem

74 odpowiedzi na ten temat

#61 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 14:33

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem poradzi sobie przeciez wg normy DIN ma max. 135 KM
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem Dzisiaj, 17:41
  •  

#62 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 28 marzec 2010 - 15:25

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem A myślałem, że nominalnej 115 ;) No to już tam jego będzie wybór-i tak dopiero na jesieni najwcześniej będzie go używał ;[

#63 Share WiesTv

WiesTv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 21:11

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem

Dlaczego nie będzie precyzji ? Przy prędkości 4-12km/h precyzja będzie zachowana, jeśli juz ktoś będzie naprawde się ślimaczył wtedy być może zabieg straci na jakości i precyzji. Wydatek proporcjonalny do prędkości roboczej to patent Berthoud i w tym opryskiwaczu ten system powinien być najbardziej zaawansowany. O precyzje dobrze byłoby zapytać się posiadaczy takich maszyn i usłyszeć ich opinie.

amazone preferuje predkosc do 17 km/h

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 01:45

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem I jak tam Panie @brzozak2, na coś się już zdecydowałeś?

Też się przymierzam do kupna około 3500 L. Zima mnie rozleniwiła a teraz ostro muszę szukać :D Był dziś u mnie wycenić lemkena wow. Też dość mocno dumam nad dammannem ale już dawno (przed targami w Kielcach)rozmawiałem z przedstawicielem ...miał zadzwonić, podjechać i chyba nie bardzo chce mi sprzedać ten opryskiwacz, bo jakoś się nie odzywa :)

Co do tej "słynnej" amazonii, to właśnie dzisiaj byłem u kumpla wziąć kontakt do przedstawiciela, który ma dość dobre ceny (nie TECH-KOM). Ja jeszcze do niego nie dzwoniłem, ale kolega do niego dryndnął mnie zapowiedzieć. Na opryskiwacze nie ma dobrych cen, ale mówił, by do niego przedzwonić na konsultacje, bo pewne modele (zwłaszcza te nowe) mają wady. Co i jak mam nadzieję, że będę wiedział jutro dokładnie.
A w wakacje był u mnie gość, który ma amazonkę nie pamiętam UX czy UG, ale jemu coś belka nie chciała się składać do końca, a co gorsza serwis jakoś nie mógł do niego dojechać.

Mam nadzieję, że coś się dowiem jutro :)

#65 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 06:25

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem darku jak chcesz to podaj nr tel. to dam twoj namiar koledze, ktory handluje dammanem, u nas niezla cene zrobil.

u nas ten gnojek bedzie teraz naczelnym pryskaczem http://www.agrofoto....twin-force-24m/ :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#66 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 15:03

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem To wrzuć jakieś foto z pracy :D

Commander za***ista maszynka

#67 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 styczeń 2011 - 17:05

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem walek ty wogóle wiesz o czym piszesz? czy tylko uważasz że twoje racje są najważniejsze i innej opcji nie ma :blink:
Źródło

stalową belkębo jakby ci to łatwo ją pospawać ( aluminiowa się utlenia i jak pęknie to problem)

Aluminium się nie utlenia, Odmiany Duraalulinium się nie nadają do spawania i to nie przez utlenianie ;)Metoda TIG i machasz bez problemu.

duży zbiornik ktory się do końca i łatwo opróżnia

Przy Hardim i Amazone zbiornik jest mały ;) Hardi do 9m3 a dammann to coś ponad 11m3. Amazone tylko 5,4m3

sztywny zaczep ( opcja moim zdaniem najlepsza) bo nie ma się co zuzywać a tak czy siak koła gniotą zboże

moim zdaniem resorowany jest lepszy, komfort pracy jest większy

łatwo go sprzedać gdy chce się pozbyć opryskiwacza

kwestia regionu u nas tylko rozsiewacze i siewniki zbożowe amazona są opryskiwacza żadnego

solidna belka

masz testy zmęczeniowe, że tak twierdzisz? czy po prostu jest masywnie zbudowana? a to dwie często odległe pojęcia.

rękaw powietrzny ( przy warzywach, ziemniakach przydatny przy całej reszcie nie)

Chyba, że chcesz mieć możliwość pryskania małą ilością środka, masz okolicę w której wieje, zależy ci na bdb pokryciu roślin opryskiem.

nie jest popularny

masz statystyki ile Hardi a ile amazone sprzedaje opryskiwaczy, że tak twierdzisz?

Edit: Brzozak gratuluję sprzętu, u nas 8 takich robi w okolicy

Edytowany przez Profil usunięty, 05 styczeń 2011 - 17:05.

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 styczeń 2011 - 22:48

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem dzieki ;)

Chyba, że chcesz mieć możliwość pryskania małą ilością środka, masz okolicę w której wieje, zależy ci na bdb pokryciu roślin opryskiem.

o to to dokladnie :)
zobaczymy za kilka lat jaka czesc rynku zajma opryskiwacze ze wspomaganiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#69 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 11:27

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem No tak jeżeli opryskiwacz w rękawem to hardi, ale cena rękawu jest niemałą i opłaca sie przy ważywach najbardziej, jeśli chodzi o zboże to dobre koncówki antyznoszeniowe wystarczają, a co do firmy to berthoud ma bardzo dobrą stabilizacje jedynie elektronika jest średnia ale pracuja nad tym i w tym roku mają nastąpić zmiany z komuterem

#70 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 13:03

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem jednemu sa wystarczajace drugiemu nie. wszystko zalezy gdzie sie pracuje, jaki sie ma pomysl na prowadzenie uprawy, w jakiej kondycji jest gospodarstwo.
dammann ma porownywalnie dobre wspomaganie co hardi, reszta nieoferuje zmiennego kata nachylenia wspomagania powietrzem, albo obustronnego strumienia.

#71 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 16:53

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem No w poniedziałek będę rozmawiał z dealerem oraz przedstawicielem samego dammanna. Zaniepokoił mnie trochę fakt, że dammann nie ma swojego servisu w Polsce. Może być problem z jego szybką naprawą jak coś poważnego się stanie, ale na ten temat sobie porozmawiam jak przyjadą do mnie. Zobaczymy jak to wygląda.

#72 Share Lexioner

Lexioner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 17:58

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem Dammann powiadasz :) Synonim opryskiwacza idealnego :)) Jedyne co może zaboleć to pewnie cena, ale warto rozmawiać

#73 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:05

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem A ja wiem czy tak cena boli? Trochę odbiegam od tematu, bo ja nie szukam z rękawem. Biorę jeszcze pod uwagę lemkna i ceny wcale nie są rozbieżne.

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:18

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem W przypadku opryskiwacza z rękawem nie trzeba brać, aż tak dużego zbiornika na wodę. Dodany obrazek Wszak mniejsza ilość wody to większa wydajność, tym samym przy takim samym zbiorniku opryskiwacz ze wspomaganiem powietrznym opryska jednorazowo więcej. Z tym, że zbiornik to jedna z najtańszych części opryskiwacza tak właściwie, więc ciężko będzie zrekompensować koszt belki z rękawem, zyskiem wynikającym z mniejszego zbiornika, przy zachowaniu tej samej wydajności w obydwu przypadkach. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#75 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 17 sierpień 2011 - 16:09

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem No wydaje mi się że wiem o cyzm piszę, może wyrażam się nie do konca precyzyjnie ale będe się już starał bardziej to raz za dwa będe częsciej zaglądał czy temet sie rozwija bo zajrzałem tu a tu niespodzianke jeszcze ze stycznia.

"Aluminium się nie utlenia, Odmiany Duraalulinium się nie nadają do spawania i to nie przez utlenianie ;)Metoda TIG i machasz bez problemu."

OK pewnie że da sie pospawać ale nie tak prosto jak belka stalowa to raz a dwa kupować specjalny sprzęt do spawania belki w opryskiwaczu - troszkę drogo to wychodzi

"Przy Hardim i Amazone zbiornik jest mały ;) Hardi do 9m3 a dammann to coś ponad 11m3. Amazone tylko 5,4m3"

Mozna sobie kupic Inumę co ma zbiornik 14 m3 tylko potem ciężko jest wiosną wjeżdżać w pole (tu punkt dla Ciebie bo oczywiście Amazone nie robi największych zbiorników na świecie teraz zaczęli robić 6,cośtam m3- ale jest troszkę już jak dla mnie za wysoki w górę)

"moim zdaniem resorowany jest lepszy, komfort pracy jest większy"

Sztywny chodziło mi o podążanie kół opryskiwacza po śladzie ciągnika - dyszel obowiązkowo resorowany jak ktoś ma warzywa to może skrętny dyszel lub koła

"kwestia regionu u nas tylko rozsiewacze i siewniki zbożowe amazona są opryskiwacza żadnego"

Nie wszędzie musi być wszystko, w moim regionei jest dużo opryskiwaczy

"masz testy zmęczeniowe, że tak twierdzisz? czy po prostu jest masywnie zbudowana? a to dwie często odległe pojęcia."

Nie mam testow zmęczeniowych mam obserwacje własne że Hardi robi połowę tych ha co Amazone i w Hardim w belce ciagle coś a w Amazone nic

"Chyba, że chcesz mieć możliwość pryskania małą ilością środka, masz okolicę w której wieje, zależy ci na bdb pokryciu roślin opryskiem."

Mam Hardi i tylko w ziemniaku chcą rękaw reszta nawet go nie uruchamia, a bdb pokrycie robię sobie Amazone

"masz statystyki ile Hardi a ile amazone sprzedaje opryskiwaczy, że tak twierdzisz?"

Nie mam statystyk tylko widze że spora część ludzi ktrozy mieli Hardiego przesiada się jednak na Amazone

Ja rowneiz gratuluję Hardiego wszystkim którzy go mają - a jak ktos chciałby się stac szczęśliwym posiadaczem takiej maszynki chętnei się pozbędę.

Edytowany przez walek, 17 sierpień 2011 - 16:13.

Dodaj odpowiedź