Skocz do zawartości

Reklama

Nowy "zachodni" opryskiwacz z rękawem

• Dodaj odpowiedź
74 odpowiedzi na ten temat

#21 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 13 luty 2010 - 11:56

jakie jeszcze?
na targach sie dowiedzialem, ze kuhn nie ma wspomagania zadnego, a myslalem ze blanchard mial kiedys taki.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#22 RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 13 luty 2010 - 12:42

a może ....
http://www.lemken.com.pl/ochrona.php
chociaż nie mogę się rękawa dopatrzeć a to cię chyba mocno interesowało
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#23 HubertOjdana

HubertOjdana

Rehabilitowany dr.

• V.I.P.
  • 2019 postów

Napisany 13 luty 2010 - 15:45

Ta ,,tuba'' to taka specyficzna konstrukcja belki polowej. Dodatkowo ta rura chroni przewody i dysze narażone na różne uszkodzenia oraz jest bardzo lekka.

@Brzozak kierowany strumiem ma miedzy innymi : Hardi , Berthoud w największym modelu, Agrio, nie wiem czy Bargman i Caffini nie oferuje w którymś z modeli

#24 RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 14 luty 2010 - 12:22

Wiem kolego wiem;)
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#25 HubertOjdana

HubertOjdana

Rehabilitowany dr.

• V.I.P.
  • 2019 postów

Napisany 17 luty 2010 - 11:41

http://allegro.pl/it..._rekaw_pow.html

A co o tym myślicie? Autor tematu chce nowy opryskiwacz,lecz mi też jest potrzebny jakiś większy sprzet. Być może niedługo pojedziemy obejrzeć ten opryskiwacz.
Z opisu wynika, że ma nawet bogate wyposażenie:
- oś resorowana
- elektryczna regulacja kąta padania strumienia powietrznego
- rękaw powietrzny
- komputer z regulacja dawki cieczy, 7 sekcji

Minus to brak osi skretnej, dyszla. Jest on dość długi więc może występować problem z gnieceniem na uwrociach

#26 MANIEK416

MANIEK416

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • 20714952
  • Zainteresowania:ROLNICTWO, MOTORYZACJA, TECHNIKA itp.

Napisany 01 marzec 2010 - 21:42

Osobiście użytkuje Agrio Mamut 4400l 24m i jetem z niego bardzo zadowolony, bardzo prosta i wytrzymała konstrukcja, w mojej okolicy są dwa duże opryskiwacze marki Hardi i prawdę powiedziawszy z doświadczeń ich właścicieli to Hardi jest przereklamowany (częste wizyty serwisu i długi czas oczekiwania na części) Agrio jak i większość marek jest oparta na ARAGU a te części są dostępne prawie wszędzie. A jeżeli chodzi o opryskiwacz z wspomagającym strumieniem powietrza to bardziej podoba mi się DAMMANN, PROSTOTA JEST WIELKĄ ZALETĄ, KTÓRĄ DOCENIAMY DOPIERO W PRAKTYCE. Przy rękawie nawet jak będziesz dbał po 4 latach brezent jest do wymiany a Dammann ma to fajnie zrobione bo belka jest zamknięta w razie uszkodzenia wystarczy ci spawarka i jedziesz dalej, a że HARDI wygląda ładniej to nie Mis Polonia to ma pracować.

#27 blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 11:31

W mojej okolicy ogrodnik miał starszego Commandera z rękawem. Szerokość belki bodajże 24 m i niestety TM z nim nieraz leżał... Obecnie użytkuje RAU bez wspomagania powietrzem.
Mnie osobiście ciekawią opryskiwacze JD, ale na stronie w necie są tylko onformacje o serii 700...

#28 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 12:26

@maniek akurat ojciec kupil w 94 pierwszego hardiego, do dzis uzytkuje go @goncarek i brezent zyje i nic nie bylo robione, wiec tego sie nie boje.
nie mam pojecia jak ojca przekonac do czegos innego, nie wiem czy chce, bo nie wiem co jest w sumie lepsze. ktorys raz slysze, ze prostota, ale w sumie nigdy do tej pory na komplikacjach sie nie przejechalem, w sumie nigdy nie mialem problemow z elektronika, kompozytami itp. niekonwencjonalnymi rozwiazania, o ile sprzet byl u nas od poczatku.
gorzej np. z hydraulika w stollu, ale zlom juz trafil i teraz wymieniac wszystko sie nie oplaca, a klejenie wychodzi jak wychodzi, ze czasem wiecej stoi niz jedzie.

blu lezal to znaczy? na bok sie przewrocil czy zakopal?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 HubertOjdana

HubertOjdana

Rehabilitowany dr.

• V.I.P.
  • 2019 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 14:01

@Brzozak2 a jeździłeś już oglądać tego Blancharda? A ojciec za czym obstaje? Bo jeśli za Dammanem i Hardim to negocjujcie ceny z dealerami i po sprawie. Jesteś użytkownikiem Hardiego, wiesz, że to dobre opryskiwacze, więc po co kupować inny model o którym mało wiesz?
Hardi i Dammann to czołówka wśród opryskiwaczy - coś jak JD i Fendt - taką mają renomę i taka jest opinia większości użytkowników, dealerów, obiektywnych rolników

#30 blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:26

Ma Hardiego i wie czego oczekuje od opryskiwacza, więc nie ma sensu (ewentualnie) przepłacać, skoro inni producenci oferują to samo w niższej cenie. Suma o której mówi autor jest dosyć duża i chyba choćby dla paru tys zł można przewertować oferty.

@Hubert - oglądałeś już opryskiwacz z linku?

@brzozak - leżał na boku. Fakt faktem że pracownik pryska tym zestawem. Ale Ty kupujesz nowy model, który już ma chyba niżej umieszczony środek ciężkości. Tak samo na allegro widziałem sporo różnych jd które leżały na boku.

#31 HubertOjdana

HubertOjdana

Rehabilitowany dr.

• V.I.P.
  • 2019 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 19:52

W piątek jedziemy do Kielc, więc od razu zajedziemy obejrzeć ten opryskiwacz. Napiszę recenzję jakby kogoś to interesowało

#32 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 21:40

@hubert nic jeszcze nie ogladalem, jakos zapal stracilem :blink:
recenzje zawsze interesuja.
@blu u nas ten z belka w chmurach i wysoko umieszczonym zbiornikiem, na dodatek na belce na tuz, a nie zaczepie z lekkim samem na waskich kolach jezdzi i nigdy nie bylo problemu ze stabilnoscia :huh:

natomiast interesuja mnie konkretne rozwiazania techniczne stosowane w technice samego oprysku, czy moze jest cos na co warto u ktoregos z producentow zwrocic uwage.

Elektroniczny system sterowania pompą to o ile dobrze pamiętam system, który dostosowywuje ilość pryskanej cieczy do prędkości jazdy. Czyli jak jedziesz wolniej to z dysz leci Tobie mniej, jeśli przyśpieszasz to jednocześnie zwiększa się ilość cieczy.
@hubert w specyfikacji w folderze nic o tym nie wspominaja, zmiana ilosci cieczy u nas w starym odbywa sie wraz ze zmiana obrotow na walku, wiadomo ze w ograniczonym zakresie, ale przy powershitcie da sie tym manipulowac. natomiast tak sobie patrzylem na ta pompe i wygladem niczym specjalnie sie nie rozni od tej ze starego opryskiwacza.

jeszcze jakbyscie dysponowali danymi odnosnie wytwarzanej wichury to bede dzwieczny.

#33 HubertOjdana

HubertOjdana

Rehabilitowany dr.

• V.I.P.
  • 2019 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 21:59

@brzozak w nowych opryskiwaczach jest tak jak napisałem. Mam folder Hardiego i też nie widzę tam tej informacji, ale ten system jest w większości nowych opryskiwaczy i pewnie uznano umieszczenie tej informacji za zbędną.

#34 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 22:05

ciekaw jestem jak działa ;)

#35 HubertOjdana

HubertOjdana

Rehabilitowany dr.

• V.I.P.
  • 2019 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 22:14

z tego co wiem to na pompie jest coś w rodzaju reduktora połączonego z komputerem, komputer znając prędkość ustala obroty pompy i tym samym ciśnienie w dyszach.

#36 walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 22:18

Ciekawe że nikt tu prawie nic nie wspomnial o AMAZONE - chociaz co prawda nie podchodzi tu wcale bo nie ma wspomagania powietrzem - swoja drogą co się tak na to powietrze uparliście?? warzywa macie ziemniaki ?? bo do zboża to niepotrzebne moim skromnym zdaniem.
Używamy Amazone UG i UX tylko góny zaczep tylko sztywny bez żadnych skretnych osi - opony 520 rozwadniacz komputer i w pole.

#37 HubertOjdana

HubertOjdana

Rehabilitowany dr.

• V.I.P.
  • 2019 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 22:27

Amazone to prosty opryskiwacz za bardzo duże pieniądze. Ogólnie szału nie ma w tym opryskiwaczu.

#38 walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 23:32

pozwolę się nie zgodzic z opinia że za duże pieniądze bo uważam że przy tej jakości wykonania cena jest odpowiednia - owszem jest prosty ale to co do niego należy spełnia wyśmienicie pryska bez zbednych wodotrysków - a jak nie daj boże ktoś przyłoży belką tak że coś pęknie to migomat i po godzinie jedziesz dalej.

#39 brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 23:46

widzisz ty mieszkasz w takiej strefie klimatycznej, ja w innej. wiele razy juz pisalem, ze mieszkam nad samym morzem i u nas "wieje".

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#40 walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 00:19

mam prawo nie przeczytać wszystkich postów które napisałeś na AF jak wieje to nie ma w zasadzie innej opcji jak wspomaganie powietrzem

Dodaj odpowiedź

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk