Skocz do zawartości

Zdjęcie

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy...

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 07 luty 2010 - 11:27

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... No właśnie za 450 zł to można kupić już dość przyzwoitą dla swoich potrzeb no ale 450 to nie 150 hehhe no ale będę szukał czegoś może coś na giełdzie znajdę a jakie są firmy produkujące jakieś myjki trochę tańsze niż Karcher.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Dzisiaj, 12:06
  •  

#22 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 10:48

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Odnawiam temat gdyż wpadłem na pewien filmik.
http://www.spryciarz...jke-cisnieniowa

Nie należy długo przeciążać bo się po prostu przepali, nawet używając jako sprężarki.
Kiedyś chciałem sprawdzić jakie ciśnienie daje, wskazówka miernika obróciła się o 360* i pyk zepsute. Ale daje chyba nawet od 50-100 barów tak mi się wydaje.

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 11:49

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Taką sprężarką pompowałem koło od ciężarówki, idealna jako sprężarka w garażu (do auta, roweru).

#24 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 czerwiec 2010 - 12:26

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Mi się udało wyciągnąć z takiej sprężarki 9 atmosfer. Nadaje się do pompowania piłek i rowerów, samochodowe koła tez napompuje ale trochę to trwa:).

Sama butelka nie wytrzyma więcej niż 10 atmosfer, czyli myjaka z tego żadna.

#25 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 06 czerwiec 2010 - 20:04

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... 250 zl kosztuje myjka karcher-a w supermarkecie wiec jaki to jest sens ?????:)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#26 Share beja

beja

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 19:21

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Jest jeszcze prostrze i tańsze rozwiązanie. W ciągniku masz przecież sprężarke, przerabiasz tylko drugą końcówke węża na taką jak do sprężarki warsztatowej, w Castoramie są pistlolety do mycia które poza wejściem na powietrze posiada jeszcze wejście na wode, koszt 30 zł.

#27 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 20:17

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... po 1 to musi działać w ciągniku
po 2 ona daje za małe ciśnienie i za mało wydajność
po 3 to koszty paliwa...

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 08 czerwiec 2010 - 21:11

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Też mi się tak wydaje że ta pompka od zamrażarki to wyłącznie do powietrza...
Ale nie jestem pewny co do ciśnień powietrza a wody...
Wydaje się że jakie ciśnienie powietrza to i cieczy takie same, ale czy na pewno?
Choćby powód niepewności byłby taki iż pompy są budowane głównie z 1 przeznaczeniem... ciecz lub powietrze... A myślę że zupełnie inaczej pracowały by przy innym niż przeznaczonym celu.
Choć w tym wypadku ta pompka pompuje ciecz>> ciekły freon który chłodzi, i pompując powietrze, równie dobrze się sprawdza.
Chciałbym widzieć budowę tej pompki :]

#29 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 czerwiec 2010 - 21:25

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Obejrzyj dokładnie filmik, pompka w tej "myjce" pompuje powietrze. Co do budowy to jest to zwykła pompa tłokowa(tłok wielkości kieliszka), nie ma korbowodu tylko mechanizm suwakowy.

#30 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 09:02

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Tu mam problem, co chcę obejrzeć to pokazuje urywkami, zacina się... za starego kompa mam.
Zdawało mi się że na filmiku pompuje wodę...
Ale można było by spróbować podłączyć do niej wodę...
Swoją przepaliłem więc nie da rady...
Jak mówisz ze jedno-tłoczkowa to będzie rzeczywiście nie za mocna... w najmniejszych myjkach są 3 tłoczkowe.

Ciekawostka:
Najwięcej tłoczków w pompie występuje w sprężarce yamaha bo aż 15 tłoczków, i pompuje ciśnienie 250 barów, a maksymalnie 350 barów. Używana do pompowania butli powietrzem, azotem i tlenem. Używane na lotniskach.

#31 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 23:37

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... jak już robić to naprawdę wydajna myjkę może wtedy się będzie opłacać a nie takie popierdolki do mycia rowera :)
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#32 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 08:53

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... kombinator18 ma racje jeżeli robić sprzęt to konkretny czasem są aukcje pompy od jakiegoś bardziej wydajnego modelu. Robinie z pompy olejowej ma tez ta wadę że po każdym umyciu trzeba się "pieścić" z ze spuszczaniem wody zalewaniem olejem. Najpewniej będziesz starał sie używać jej jak najrzadziej. Co do kupowania karchera to modele z seri K x.xx to plastik i aluminium. Takim czymś co kilka minut trzeba robić przerwę a przy takim ciśnieniu i wydajności mysie nie idzie tak błyskawicznie jak się zdaje. Koniecznie sprzęt musi być trójfazowy. Sam miałem wcześniej STIHLA re 160K pompa tam siedzi mosiężna ze stalowymi tłokami ( lub ceramicznymi nie pamiętam)150Bar i 600l\H mycie szło nawet całkiem ładnie ale silnik na 230V 3,2kW i co góra 20 min przerwa. Samochód szło bez problemu umyć ale coś więcej ciężko bez przerw. Teraz kupiłem niedrogo Alto z silnikiem 6.7kW 195Bar i 900l\H i niema porównania. CO ciekawe w czacie pracy cały czas ciśnienie utrzymuje się nie na poziomie roboczym 195 Bar a max czyli 225Bar. Ciekawi mi czy tych chińczykach co niektórzy polecają osiągane jest chodź ciśnienie robocze.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 11:45

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy... Daj sobie spokój z takim drutowaniem, z tego nic nie wyjdzie lepiej poczekaj dozbieraj kasy i kup jakąś profesjonalną używaną. Po co dwa razy kasę wydawać. Ja tu nie widzę żadnej oszczędności.