Krystianrolnik

Myjka ciśnieniowa ze stajej pompy...

Polecane posty

Witam przemknął mi przez głowę taki pomysł więc będę wymieniał pompę hydrauliczną podnośnika w C330 a więc będę miał starą i mam takie pytanie czy dałoby zrobić z tego myjkę ciśnieniową?? oczywiście wadą tego byłaby konieczność zalewania jej po pracy olejem lub ropą., wyglądałoby to tak jak ludzie maja porobione pompy do ropy http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=186589 lecz na końcu węża ciśnieniowego zamontowałbym pistolet od myjki ciśnieniowej. Co o tym sądzicie??

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Nie lepiej kupić za 150zł jakąś chińską myjkę?ja kupiłem w hipermarkecie za 149zł i mi działa już rok ;D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jednego nie rozumiem, o co chodzi z tym ze w czasie pracy zalewałbyś ją olejem czy ropą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie w czasie pracy tylko po pracy :blink: Pewnie po to aby nie zardziewiała.

Tak czy siak nie wydaje mi się aby z takiej pompy udało się zrobić pompę tłoczącą wodę pod ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal29    9

Ciśnienie to ona by wytworzyła tylko zaraz by sie zatarła bo te pompy muszą być smarowane olejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

pompę do paliwa tak ale nie do wody [trochę nieużywania i problem z obróceniem ;rdza]problem drugi ,myjka się wyłącza gdy przez jakiś czas nie naciskasz na pistolet a tak w ogóle to szkoda zachodu lepiej dołożyć i kupić coś używanego


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego nie, pompa ma wydatek 20 l/min a w nowej myjce ciśnieniowej o ciśnieniu 160 bar ma wydatek 390 l/h co daje 6,5l/min więc nie wiem dlaczego miałoby nie mieć ciśnienia, oczywiście trzeba wziąć pod uwagę zużycie pompy no ale raczej mało prawdopodobne jest to aby traciła 13,5 l/min w porównaniu do nowej myjki. I mój wkład finansowy jest zerowy bo wszystko mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Jak chcesz to kombinuj może to wypali jak sie zdecydujesz to wrzuć foty ja bym raczej takiego wynalazku nie robił bo to napewno nie będzie lepsze od chińskiej myjki. Takie jest moje zdanie ale co zdecydujesz to już nie moja działka.:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to mogę zrobić ale nie muszę no bo tak na zdrowy rozum to niby dla czego miałoby nie wypalić?? ciśnienie powinna dawać pistolet załatwiam od kolegi z odpowiednią dyszą i myślę że powinno być ok. A właśnie ile taki pistolet może być warty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A właśnie ile taki pistolet może być warty??

 

Nowy od karcher to panad 100 złoty a przewód masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Pistolet ponad stówę na pewno a za taką kasę to sobie kupić myjkę ja kupiłem w niemczech na rynku myjkę KINZO za 30 euro jakieś dwa lata temu jak dla mnie samochód czy ciągnik z osprzętem umyć wystarcza jedna wada myjki to brak pojemnika na płyn a tak po za tym farba z oryginalnych kołpaków w samochodzie po odpadała :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Pompa szybko się zatrze, ale chwilę pochodzi :blink:

Ciśnienie też uzyskasz, tyle że z redukcjami na wąż wysokociśnieniowy będzie problem, bo wszystko musi być pozakuwane, zwykłe zaciski z budowlanego nie dadzą rady.

I do napędu musisz znaleźć wysokoobrotowy i mocny silnik, bo wiertarka przy paliwie ma ciężko.

Myślę, że nie warto kombinować. Sam wysokociśnieniowy zakuty wąż to wydatek ok. 80zł + pistolet, silnik i przeróbki to wyjdzie więcej niż tania myjka. Trzeba czatować na promocje i można w miarę tanio kupić porządny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

chcesz? to sie bierz za robote, a Ty szukasz jakiegos powteirdzenia tu na forum :blink:

 

napewno nic z tego nie wyjdzie.

 

pompa hydrauliczna musi byc smarowana, inaczej zatrzesz ją. Olej czy ropa sa geste i tłuste, wiec smaruja. Woda nie :huh: . Pompy w myjce sa tak zrobione zeby wytrzymac to 'smarowanie wodą'. Sa tam tloczki ceramiczne, mosiężne albo plastikowe jednorazowki. Kazda myjka z czasem sie zuzyje. Lepsza dluzej. Gorsza(tandetna) krótko.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Widziałem taką w top agar w jakimś artykule tylko pompa była chyba z ładowacza.Problem był że trzeba było ją zalewać olejem na koniec , a poza tym bardzo se ją chwalił ten co ją wymyślił.Moje zdanie to jest takie, że sprzęt jest tak tani że nie warto sobie głowy zawracać takimi przeróbkami, bo po przeliczeniu wyjdzie drożej , a się narobi, a na końcu rozleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pawelec jeżeli sądzisz że ropa jest jakoś wybitnie gęsta to gratulacje dalej obecnie w ciągniku mam taki olej że on po nabraniu wyższej temperatury jest dosłownie rzadki jak woda. tomek73 też mam to wydanie Top Agrar i właśnie to mnie zaciekawiło. Myślę że to mogłoby zdać egzamin, lecz nie wiem czy kupię jakąś myjkę w sklepie za 150 zł. chyba że u was są takie tanie sklepy he.

 

 

Pozdrawiam Krystianrolnik :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

że jest rzadki jak woda to nic nie swiadczy bo olej jadalny tez jest rzadki ale ma właściwości smarujące, na przykład nalej do silnika 3p oleju opałowego to pompa wtryskowa długo nie pochodzi a na normalnym ON nic jest nie jest.

A czy za to 150zł nie ma myjek to odpowiedz sobie sam http://allegro.pl/item905649223_myjka_cisnieniowa_1400w_variant_f_vat_legnica.html :unsure:

A jeśli chodzi o zaciskanie przewodów wysokociśnieniowych zwykłymi opaskami to nie radze, sam zrobiłem sobie taką myjkę ze starego opryskiwacza to jak wypadł przewód wybił 2 szyby w c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

szczerze mówiąc za 150 to też nie widziałem ale za 300 to chyba kupi.Kolega kupił za 450 karchera i bardzo ładnie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za 450 zł to można kupić już dość przyzwoitą dla swoich potrzeb no ale 450 to nie 150 hehhe no ale będę szukał czegoś może coś na giełdzie znajdę a jakie są firmy produkujące jakieś myjki trochę tańsze niż Karcher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Odnawiam temat gdyż wpadłem na pewien filmik.

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-zrobic-myjke-cisnieniowa

 

Nie należy długo przeciążać bo się po prostu przepali, nawet używając jako sprężarki.

Kiedyś chciałem sprawdzić jakie ciśnienie daje, wskazówka miernika obróciła się o 360* i pyk zepsute. Ale daje chyba nawet od 50-100 barów tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Taką sprężarką pompowałem koło od ciężarówki, idealna jako sprężarka w garażu (do auta, roweru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mi się udało wyciągnąć z takiej sprężarki 9 atmosfer. Nadaje się do pompowania piłek i rowerów, samochodowe koła tez napompuje ale trochę to trwa:).

 

Sama butelka nie wytrzyma więcej niż 10 atmosfer, czyli myjaka z tego żadna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj