djdawid777

Przedstawiciel handlowy np JD

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
djdawid777    0

czesc poszukuje jakiejs pracy i chcialbym zeby wiazala sie ona z sektorem rolniczym gdyz bardzo interesuje mnie ta specjalizacja w zwiazku z czym chcialbym sie was spytac o opinie na temat pracy jako przedstawiciel handlowy firmy John Deere, moze ktos z was pracowal na takim lub podobnym stanowisku? jakie sa wasze opinie na ten temat czy to trudna praca, jakie wynagrodzenie, itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

napewno osobom które mają styczność z rolnictwem będzie się lepiej pracowało w takie firmie niż takik co dopiero się uczą , nie mam zadnej ofety pracy ale wejdz na strone john deere lub innych marek ciągników i popatrz gdzie jest najbliżej Ciebie jakiś dealer i zadzwoń do niego i spytaj się , kiedyś czytałem w jakiejś gazecie ze szukają przedstawiciela nh ale to już bardzo dawno :blink:


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Jesli nie miałeś styczności z rolnictwem to będzie Ci ziężko... Początki są trudne bo poznajesz ludzi. Na początku masz dużo porażek itp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Z tego co słyszałem to przedstawiciele którzy pracują u Korbanka chyba dostają kilka % od każdego sprzedanego ciągnika. Pamiętaj kolego że jest to praca na pozór łatwa musisz np: jeździć pracować w weekendy na wystawy.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zdaje sie 1%, przynajmniej tak mi znajomy mowil, juz nie pracuje u korbanka.

 

jak masz znajomosci to ci nic nie potrzeba, jak masz dobre wyksztalcenie i najlepiej doswiadczenie to prace pewnie znajdziesz, ale poczatki to za marne grosze, zanim sobie wyrobisz "zbudujesz fundamenty" do sprzedazy maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3502PL    2

z tego co widze to przedstawiciele muszą być na wystawach wystawy trwają czasem 3 dni po różnych stronach europy np Niemcy , jak miałeś już styczność z maszynami to ten + pracodawca napewno weźmie pod uwagę a i klientowi napewno będzie łatwiej , bo chyba lepiej jak ktoś wytłumaczy kupującemy "w języku rolnika " niż to co pisze w książce zdanie po zdaniu , widomo trzeba się cały czas uczyc z ksiązek ale nie slowo slowo , jesli chodzi o ten jezyk rolnikow nie mialem na mysli jakas gware czy cos tylko wytlumaczenie skrotow np : TUZ lub WOM .


www.agromarchobrzany.pl.tl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przyjdzie z czasem...W 70% polski mówi się polskim językiem :blink: Znałem kiedyś przedstawiciela,jak zaczynał pracę to nie wiedział czym różni się sieczkarnia od kombajnu...A po kilku latach,tak mnie podszedł,że wiele maszyn od niego wziąłem.Tylko musisz umieć porozumiewać się z ludźmi a nie udawać profesora.Mnie wkurza jak przyjedzie ci taki przedstawiciel zaśpiewa o ok.10tys więcej niż u innego przedstawiciela.Po chwili zastanowi się,zadzwoni do żony,chwile pogada i powie "no przycisnąłem szefa za jaja,opuści 10tys".Takim kolesiom nie warto ufać.Trzeba zrozumieć rolnika,wtedy rolnik zrozumie przedstawiciela i biznes się układa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djdawid777    0

Tzn wlasnie koncze LO i mam zamiar isc na jakies studia zeby moc wlasnie pracowac w tym zawodzie lub na jakims innym stanowisku tzn zajmowac sie sprzedaza itp a z dogadaniem sie to niebedzie problemu bo wychowywalem sie na wsi pracowalem w gospodarstwie wiec akurat z tym niepowinienem miec najmniejszych problemow :huh: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeśli chcesz zostać przedstawicielem handlowym, to polecanym kierunkiem jest PUBLIC RELATIONS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

PR to raczej nie studia dla przedstawiciela, radziłbym raczej marketing, bo możesz poznać bardzo wiele ciekawych "sztuczek" przydatnych w tym zawodzie, ale dobry przedstawiciel nie koniecznie musi mieć ukończone studia w takim kierunku, najważniejsze jest podejście do klienta i znajomość produktu jaki się sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dokładnie-jak to mówią "nie pomogą doktoraty jeśli człowiek chamowaty" biggrin.gif -ja najchętniej (tyle że wrodzony wdzięk i kultura osobista biggrin.gif przeszkadzają) gnałbym 99% owych przedstawicieli z podwórka-czasami mam ubaw-udaję chłopka roztropka-wtedy wielkie panisko zaczyna roztaczać wizje świetlanej przyszłości z JEGO maszyną u mnie...a potem przestaję udawać i robi się zabawnie biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ciekawy temat choc juz troszke zakurzony ;)

Mialem ostatnio do czynienia z kilkoma przedstawicielami handlowymi z racji PROW i jedno moge powiedziec nie spotkalem sie z natarczywymi nieustepliwymi i glorypikujacymi swoj asortyment przedstawicielami sprzedajacymi maszyny rolnicze mili uprzejmi trodszke pogadali nie wychwalali swoich klamotwo zwykle mowili one wszystkiesa dobre z nowego obojetnie jakiej marki bedzie pan zadowolony ale prosze pozwolic mi przedstawic oferte :) oczywiscie firmy paszowe to co innego tych nazywamy dreczycielami lecz to tez ludzie i pracowac musza

Na naszym forum tez mozna zaobserwowac iz udzielaja sie tu osoby bedace przedstawicielami handlowymi moze zechcieli by nam przyblizyc arkana swej pracy tzn czy praca jest w miare przyjemna, jak duzy teren obsluguja, czy da sie przyzwoicie zarobic itp, bo oczywistym jest ze praca nie jest zbyt lekka :)

No i o czywiscie mozemy tu sobie wypisywac opinie o przedstawicielach firm np czesto mowi sie ze przedstawiciele Korbanka sa najbardziej upierdliwi i nie ciesza sie zbytnim szacunkiem lecz czy tak jest?

Edytowano przez timasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ja też marzę o takiej pracy lub jakiegoś przedstawiciela pasz itp. Technikum rolnicze nie wystarczy, a weź tu studiuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Ja też marzę o takiej pracy lub jakiegoś przedstawiciela pasz itp. Technikum rolnicze nie wystarczy, a weź tu studiuj...

 

 

Ja tam nie marze o takiej pracy lecz sie pytam jak to z tym zawodem jest naprawde, bo moim zdaniem nie jest to lekka praca. Co do funkcji przedstawiciela handlowego w firmie paszowej to raczej odradzam bo mowiac szczerze ludzie patrzec juz na nich nie moga (w szczegolnosci sano zwani wioskowymi dreczycielami hahaha).

Napewno trzeba sie wiele najezdzic nabiegac stale rozmawiac z ludzmi a to nie jest latwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Marzenia trzeba spełniać :)

Zaglądajcie na stronę

 

http://www.agropraca.pl/

 

 

tam często są propozycje dobrej pracy w sektorze agro.

 

tak jest coś w pomorskim... Pracownik fizyczny w gosp. rolnym :lol:

 

@ timasz, a gdzie jest łatwo powiedz? Zła praca by nie była...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ktoś z was jest przestawicielem handlowym albo wie troche o tej pracy??? bede bardzo wdzieczny jezeli ktoś odpisze ^^ ^^ ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mat    3

Dokładnie.

Edytowano przez Mat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Każdemu młodemu się wydaje ze to fajna praca bo służbowa fura komóra i comp a rzeczywistość jest brutalna na początek dostajesz najniższa krajowa i 0,...% od sprzedaży dostajesz target na miesiąc i jak sprzedaż to zarobisz a jak nie to po 2 miesiącach szukasz pracy przedstawiciel do maszyn wykształcenie wyższe mechaniczne lub budowa maszyn itp język angielski perfekt przedstawiciel od pasz wykształcenie wyższe weterynaryjne lub zootechniczne, miesięcznie pokonujesz z 5+7 tys km do tego wieczorami klepiesz tabelki i piszesz wyjaśnienia za co tak mało sprzedałeś itp w aucie GPS w telefonie GPS i pełna kontrola , konkurencja wszędzie a klienci nie płacą. Pracuje w takim handlu 15lat i z roku na rok jest coraz gorzej, ja nie sprzedaje aktualnie teraz maszyn rolniczych,pracuje w branży rolno+spożywczej


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modliszka    1

Myślę, że mimo wszystko warto rozważyć pracę w sprzedaży, alternatywą jest np. stanowisko opiekuna klienta, tu można przeczytać o tym nieco więcej http://mamawpracy.pl/opiekun-klienta-kto-to-czym-zajmuje-sie-opiekun-klienta . Oczywiście różne firmy zatrudniają na różnych zasadach, więc nie zawsze będzie super już na starcie, ale często warto przeboleć kilka miesięcy, żeby potem odcinać kupony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj