Zaloguj się, aby obserwować  
kamil987

Case 4230 czy Zetor 7340??

Polecane posty

kamil987    0

stany rewelacyjne nie są...jeden zetor wydaje się ok.

ale mógłbym się przejechać jednym i drugim i ocenić który wydaje sie fajniejszy...

a jak myślicie do takiego Case'a dało by się (oczywiście po małej przeróbce ;) ) zamontować siedzenie pasażera na lewym błotniku takie jak np w zetorze proxima jest...?? bo z tego co widze to na tym błotniku raczej by nie wysiedział przy dłuższej podróży :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Może i by dało rade założyć ale te siedzenia jak przy proximie nie są takie wygodne jak w 7340 :unsure:


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

w 7340 nawet bys nie potrzebowal siedzenia bo na lewym blotniku mozna smialo wygodnie siedziec tylko trzeba na dziurach uwazac zeby glowa szyby nie zbic. co do mieszania olej to mi sie zdaje ze tego w zadnym ciagniku nie powinno sie robic.

 

Co do zbiornika to slyszalem nie wiem ile w tym prawy jest ale zbiornik paliwa ma starczyc na 10godzin pracy (orka) czyli jak Cese ma wiekszy zbiornik to by znaczylo ze bedzie wicej palil, ale mowie ze nie wiem ile w tym prawdy bo to slyszalem chociasz w JD kuzyn wyjezdzil w orce pelen zbiornik w 10h wiec moze cos w tym prawdy jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no też słyszałem te mity mity ponieważ np MTZ BELARUS 820.3 ma zbiornik paliwa 130 litrów w orginale to powinien palić na godzine orki 13l skoro tak piszesz a on na godzine spala 6-7.5 przy orce więc nie od zbiornika to zależy od silnika od wielkości tłoków przeniesienia napędu i innych :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

A w Case kabina Farmer czy XL?? Bo kabina Farmer była szersza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Jak dla mnie wchodzi w grę tylko kabina xl... Wydaje się ładniejsza i pewnie ciszej w niej jest...

A co do olei to trochę niedobrze bo nawet nie można by było pożyczyć od sąsiada przyczepy bo wykiprować by się jej nie dało :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Zetor chyba najpraktyczniejszy :unsure: Możesz sobie mieszać w nim oleje wywracać przyczepy posiada sprężarka. Wrzucasz antenę z Żuka i radio peiyinga i ośka ;) No i obciążniki się przydadzą bo nie wiem czemu zetor tak tańcuje bez i łatwi przód się podrywa :P A jak bedzie z turbinką to jak mu się depnie to ma drzeć z pod siebie. Twój sąsiad ma chyba dobrze obciążone zetorki on coś o tym wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiesz jeśli chodzi o oleje to już ktos o tym pomyśłał poszukaj na AF to zobaczysz oco mi chodzi;) najpierw zobacz później się martw w ostateczności można podłączyć pompke ręczną jak ktoś nie myśłi :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Robienie choinki z ciągnika to nie w naszych stronach mistrzu. Jeśli on da ponad 50 tysięcy to ma wsiadać i jechać a nie ozdabiać i zbijać palce :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

No w pewnym sensie zgodzę się z tobą ale nie ma maszyny idealnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil987    0

Właśnie tak jak Tomek mówi za tyle kasy to już by się chciało nie dokładać... ;[ Wymienić oleje i w pole ;[

No sąsiady to mają porządne obciążniki w zetorkach :) Oj obciążniki to by się dokupywało wraz z nowymi maszynami... Bo jak na razie mamy pług 4x30 to myśle że i bez obciążników by pociągnął... :) A między zetorem 6340 a 7340 jest wyraźna różnica w mocy?? Jak myślicie?? Bo sąsiad ma 6340 i chodzi jak burza więc nie wydaje się taki słaby...A 6340 za 45 tyś. kupi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

No zetor 6340 to też niezła maszyna, no i paliwa mniej spali niż 7340


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Z tym spalaniem to jest różnie zależy jak kto mierzy ;[ W jesieni spotkałem właściciela JOHN DEERE 3350 powiedział mi że spalanie w orce zimowej 9-10 liter na hektar a przy agregacie 4-5 liter na hektar teraz nie dawno spotkałem właściciela takiej samej maszyny u którego spalanie w orce ponad 20 na hektar a w agregacie 12-14 komu wierzyć ;[ Obaj twierdzą że to dobre ciągniki lecz jeden z nich właśnie coś z olejami namięszał i zatarł skrzynie remont wyniósł 12 tysiecy PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Wszystko zależy na jaka głębokość pojedziesz ,jaki szeroki agregat,na jakich obrotach silnika ;[

A wracając do zetora to 7340 na pewno więcej spali bo ma turbo a 6340 nie ;[


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

No wracając do zetora 7340 ma turbo i nie musi wiecej spalić bo nie będzie tak przeciążony jak 6340 bez turbo. Ja wiem po swoich jak nie mają co robić z agregatem to mało spalą a jak są przeciążone to spalą 3 razy tyle więc lepiej mieć pare kucy w zapasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj