Zaloguj się, aby obserwować  
kamil987

Case 4230 czy Zetor 7340??

Polecane posty

kamil987    0

Niedługo jedziemy do gościa, który ma 2 takie Zetory i 2 takie Case-y... I jak będzie wszystko z nimi ok to pewnie na któryś się zdecydujemy...(mf już nie wchodzi w grę)

Lecz do końca nie mamy pewności który byłby lepszy... :blink:

Macie tu pole do popisu :huh: Co sądzicie??

Liczę na szybkie odpowiedzi :lol:

Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Case może i silniejszy ale części są drogie w przeciwieństwie do zetora.

Polecam zetora.


Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Do zetora części dostaniesz wszędzie.A co do wyglądu to mi się bardziej podoba zetor,no i te kabiny szerokie są bardzo wygodne. :blink:

Ten mi się podoba :huh:

Mój odnośnik


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Wizualnie podoba mi sie zetor ale case zrobi więcej w polu idealnie nadaje sie do pługa ze względu na mase.

Zetor moze znowu być łatwiejszy w naprawie i sa do niego tanie części ale ja postawił bym na case.

 

Pozdrawiam adamjd6100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A ja bym stawiał na zetora cięższy, większy udźwig i łatwijszy w naprawie.:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie zetor części i wszystko dostępne i dużo więcej zrobi a różnica w mocy nie duża ale zetor ma dusze więc :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

tez bym ci polecil zetora wygodna kabina (mozna w niej spac) łatwiejszy dostep do czesci, latwiejszy w naprawie i napewno sprawdzi sie w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10
Napisano (edytowany)

polecam ZETOR-a :blink:

 

Polecam regulamin!!!

Edytowano przez robertbara

SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

Hej kamil987 a gdzie te ciągniki jedziesz oglądać, bo też może bym się przejechał, a mam podobny dylemat bo podoba mi się ten zetor, ale case wydajniejszy i z tego co widziałem chyba trochę tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Według mnie Case będzie lepszy,ponieważ:

1.Lepsza skrzynia-16/8 z półbiegiem załączanym przyciskiem.Prędkość max.40km/h.

2.Wydajniejsza pompa hydrauliczna- wyd.65l

3. 4 szybkozłącza hydrauliki

4. Mniejszy promień skrętu=zwrotniejszy

5. Większy zbiornik paliwa-112l

6. Lepsza ergonomia w kabinie-dźwignie pod ręką, a nie jak w zetorze między nogami

7.Ciągnik prosty w obsłudze-bez elektroniki,z funkcjonalnym wyświetlaczem prędkości jazdy i obrotów WOM.

Co do części to są może droższe ale bdb jakości,dostępne teraz w wielu sklepach:Granit,Grene,Techrol,Tech-agro,np.zamienniki filtra oleju 27zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10

kamil987 akurat 7340 nie posiadam ale ZETOR to ZETOR, czesci dostepne i naprawa w razie czego latwa :blink:


SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Case to Case, części łatwo dostępne(to nie lata 90. kiedy mało było zachodnich ciągników),jeśli nie nowe to nawet używanych części jest sporo na allegro i w różnych komisach itp.Case z serii 42** to konstrukcje możliwe w naprawie dla mechanika "od ursusa".Sam wymieniałem pompę wodną,czekałem na nią 1 dzień z przesyłką. Mam podobny ciągnik 2,5 roku i żadnych poważnych usterek nie było. Na korzyść Case mogę zaliczyć także sterowanie podnośnika na tylnym błotniku i haki cbm, co sprawia że maszyny łatwo zaczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Według mnie Case będzie lepszy,ponieważ:

(...)

Co do części to są może droższe ale bdb jakości,dostępne teraz w wielu sklepach:Granit,Grene,Techrol,Tech-agro,np.zamienniki filtra oleju 27zł.

 

filtr oleju to raczej zwykły element eksploatacyjny i tu może nie ma problemów z ceną i dostępnością ale jeżeli chodzi o "prawdziwe" części zamienne może być ciut inaczej... Akurat Zetor 7340 to model sprawdzony i godny polecenia i wybrałbym pewnie jego. A jakby się trafił 7341 to tym bardziej bo już biegi z boku i okrągła kabina, ale to tylko moje zdanie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Najlepiej było by usiąść w zetorze i w case.Przejechać się, "pobawić" się dźwigniami,doczepić jakąś maszynę.Wtedy można porównać dobrze oba ciągniki.Jeśli ktoś jest "zakochany" w zetorze to zdania nie zmieni, obiektywnie patrząc zetor może być dobry w jednej rzeczy a case w innej i to od przyszłego właściciela zależy do czego potrzebny mu ciągnik i który bardziej jest odpowiedni do jego gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy narzekacie na tą kabinę,a to chyba jedna tak obszerna na rynku.Oprócz siedzenia kierowcy jest miejsce na lewym i prawym błotniku. Sadza się familię i jedzie na w niedziele do kościoła.Sam mam 7340 pod turem i tylko jedne moje zastrzeżenie do niego to to że gdzieś na dole (pod przewodami)oraz ze sprzęgła olej deko kapie.Trzeba będzie to usunąć na wiosnę bo kostke zachlapie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Jak byś brał zetora to się go czep niech daje obciążniki chociaż do niego bo bez to bedzie tańcował bardzo. A on ma trochę tego to niech odkręca z czegoś jak nie leżą na placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Jak obciążniki to żeby chociaż były w tylnich felgach no bo bez to ma na prawdę słabą przyczepność. No i najlepiej żeby miał jeszcze oponki radialne. :unsure:

Kamil987 a te dwa zetory które pojedziesz oglądać to z którego roku?


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micnow92    0

a w jakiej cenie te zetory i w jakiej miejscowości się znajdują, też jestem zainteresowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

A w jakim stanie te zetorki :unsure:


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

A w jakim stanie case? masz fotki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj