Skocz do zawartości

Zdjęcie

I co z tym mlekiem?

47 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2010 - 08:08

I co z tym mlekiem? Pomysł fajny, tylko sąsiad wolał by w tesco kupic po 2,5zł mleko z kartonu jak Tobie zapłacić więcej niż płaci przeciętna mleczarnia za mleko, wiem że mleko po miastach "babki" sprzedają po 2-3zł ale czy na wsi ktoś tak zapłaci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
I co z tym mlekiem? Dzisiaj, 15:04
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 luty 2010 - 08:13

I co z tym mlekiem?

Tak ale są gospodarstwa rodzinne które mają po około 100 krów bez pracowników. Myślę że te 30-40 krów to minimum trzeba mieć. Ja się nie dziwię że dają im większe dopłaty. Taka cysterna zajedzie do takiego co ma 100 krów i jest pełna a druga jeździ po 10 gospodarstwach żeby uzbierać zbiornik a to jest koszt.

Guzik prawda-zajeżdża do 10 blisko siebie mieszkających-mleczarnia oszczędza na każdym litrze przy tych mniejszych (bo dopłaty ilościowe) pewnie jakieś 10 gr-gdzie tu widzisz straty ?
100 krów bez pracowników-naprawdę powodzenia życzę-mam akurat takiego kumpla-na choince mówi-sorry Jarek ale muszę lecieć bo wstaję o 3.00 Dodany obrazek .
Tak jak to kol.Xemit wielokrotnie podkreślał-sami na siebie kręcimy bat tą naszą zachłannością-więcej,więcej-a koniec końców taniej i znów będziemy w cztery litery kopani...słów szkoda.
PS.Wczoraj ni z gruszki ni z pietruszki pitolenie w Agrobiznesie o kryzysie-fajne-przedwczoraj o rozwoju,dzisiaj o kryzysie-nagle jednego dnia robimy kryzys-ludzie od wczoraj kupują po jednym jogurciku,śmietance i mleczku mniejDodany obrazek -media to już teraz nie 4 a pierwsza władza...jak rozumiem to wtedy gdy czegoś nie rozumiem to chodzi o pieniądze ?Ciekawe jaka swołocz chce znów się naszym kosztem obłowić ?

#23 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 19 luty 2010 - 10:50

I co z tym mlekiem? Ale kolego @Ferdek07 ja napisałem ze w tych krajach kosztuje 1Euro co nie znaczy ze u nas też chciałbym taka cenę, ja myślałem nad około 2,5 zł 3 to maks. Zresztą wydaje mi się ze jak masz kupić litr mleka UHT po 3,3 w kartonie to niektórzy będą wolec świeże mleko 4% tł po 2,5 czy 3 zł.

Tutaj masz przykład takiego automatu ze Słowenii
http://www.youtube.c...h?v=tCeTRr3K2f4

Ja myślę nad umieszczeniem takiego automatu w jakimś największym sklepie w moim mieście powiatowym a nie gdzieś w gospodarstwie i to raczej miastowe by z tego korzystały bo u nas na wsi to wiadome ze mało kto potrzebuje mleko kupić.

#24 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:37

I co z tym mlekiem? Świetna sprawa taka maszyna!!! Proponuje modom wydzielenie nowego tematu "mlekomat".
Może ktoś więcej by coś napisał? Ile kosztowałby taki automat? Jak znam życie to raczej nie dla małego rolnika, a bardziej temat którym zainteresują się jakieś mleczarnie, bo wiadomo, że nadwyżkę która zostanie w automacie trzeba codziennie opróżnić i uzupełnić nowym mlekiem taki automat. Jak by nie patrzeć to na pewno byłoby to świetnym biznesem dla mleczarni, a co mam nadzieję że by za tym szło - dla rolnika ;[

#25 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 09:17

I co z tym mlekiem?

Oczywiście a ile by chcieli ci bogacze co produkują mleko, w końcu wzięli się za mleko, dobrze im tak itd itd, o życzliwości sąsiadów i pomstowania żeby te krowy wyzdychały itp. nie wspomnę, a tak naprawdę to zazdrościcie że ktoś ma ponad 1zł, podczas gdy w radach siedzą najwięksi i pouchwalali sobie że z dodatku za litraż mają cenę o 25-30gr większą, podczas gdy kiedyś dodatek to była średnia geometryczna że już przy 10 tyś l można było mieć przyzwoitą cenę to teraz dodatki rozciągnęli sobie do 50 tyś l/miesiąc to ilu takich dostawców jest? - 3-4 - ech?a reszta co oddaje mleko po 1zł na te premie dla największych żeby mogli się rozwijać dalej, rząd chce wspomagać najmniejsze gospodarstwa mleczne na południu, a może by tak zagwarantować te same cenniki dla wszystkich w danej mleczarni, co?

Popieram w 100% cwaniaki w radach siedzą i robią tak aby na ich wypłatę inni się składali. U mnie w mleczarni kierowcy wożą faktury to co po niektórzy dostawcy (zazwyczaj duzi i członkowie rady) dostają faktury w kopertach i nikt nie wie po ile jest im płacone.

Ktoś pisał że duży ma większe koszty bo zatrudnia ludzi, guzik prawda bo na innych rzeczach może zaoszczędzić: dostanie większy upust na pasze, nawozy, paliwo i inne środki do produkcji bo kupuje duże ilości.

Co do mlekomatu to ostatnio widziałem na allegro, ale cena 100tys zł.

#26 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 08 marzec 2010 - 21:57

I co z tym mlekiem? My mamy po 80 gr mamy tylko 12 krówek ale jakoś leci ale po 1 zł powinno być a niech ci miastowi se gadają trzeba z czegoś żyć!
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

#27 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 05:27

I co z tym mlekiem? Ale jak to jest, pogłowie bydła spadło a kraj ma za dużo mleka :) cena za mleko spadło w sklepach poszaleli z cenami, a rolnik urabia się po łokcie nikt tego nie widzi, w miastach psioczą ze rolnik bierze tyle dotacji i co z tego, tyko niewiedza ile kosztuje produkcja, żeby mieszczuchy mieli co żreć. Jak chcą to się zamienimy to zobaczą jaki to jest ciężki kawałek chleba :)

Jest taka mleczarnia kujawska? Ostatnio jeździł gościu szukał dostawców

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 07:53

I co z tym mlekiem?

My mamy po 80 gr mamy tylko 12 krówek ale jakoś leci ale po 1 zł powinno być a niech ci miastowi se gadają trzeba z czegoś żyć!

Jakoś to leci? :) :) :) to pochwal się jeszcze ile rocznie tego mleka oddajesz, ile masz ha i gdzie pracujesz zawodowo poza rolnictwem :)

#29 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 08:15

I co z tym mlekiem? Jak sobie radzicie z badaniem mleka ? Ile u Was biorą :)

#30 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 09:10

I co z tym mlekiem? U mnie badania są darmowe

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 09:33

I co z tym mlekiem? No i wymyślił Sawicki pomoc od 30 tyś l dla rolników do 40 roku życia po 3 tys z groszami :)

#32 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 10:47

I co z tym mlekiem? Za 3tys. to co najwyżej można sobie kupić jakiś prywaciarski rozbijacz do pokosów, bo kosiarki to raczej się nie kupi za 3 tysiące.

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 11:34

I co z tym mlekiem? Och już kupować, jak kogoś kryzys dotknął to już jest duża pomoc, jak ktoś kto ma 41 lat co ma powiedzieć? Przecież to dla kogoś kto ma 30 tyś l kwotę to 13sta wypłata za mleko a tam gdzie płacą za mleko po 70gr to i 2 wypłaty a to bardzo dużo na małe gosp.

#34 Share adamo24

adamo24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 14:42

I co z tym mlekiem? Każdy by chciał jak najwięcej żeby miał dla siebie. Dobre i 3 tysiące jak nic nie dostać. Dokładnie jak pisze Ferdek07 to dla niektórych będzie jak 13 wypłata, u nas chyba najtaniej płacą za mleko Bidziny w klasie extra wychodzi 70 parę groszy, a nie jak piszą inni tu na forum, że złotówkę dostają i narzekają bo mało i mało i dopłaty żeby były od 100 tyś kwoty. Niech skorzystają wszyscy a nie najwięksi i najbogatsi tylko.

#35 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 18:10

I co z tym mlekiem?

Och już kupować, jak kogoś kryzys dotknął to już jest duża pomoc, jak ktoś kto ma 41 lat co ma powiedzieć? Przecież to dla kogoś kto ma 30 tyś l kwotę to 13sta wypłata za mleko a tam gdzie płacą za mleko po 70gr to i 2 wypłaty a to bardzo dużo na małe gosp.

Zgadzam się z twoją wypowiedzią, ale ta kasa będzie po prostu wypłacona czy trzeba będzie te pieniądze w coś zainwestować?
Dla mnie górny próg mógł by być nawet mniejszy co do kwoty.
A co do wieku to dla mnie jest głupota do 40 lat tak jak i w zwrotach unijnych, powinno być że rolnik musi prowadzić gospodarstwo przez kolejne 5 lat gdy zakupi maszyny na zwrot i np 10 lat gdy ze zwrotu sfinansuje budowę np. obory. Przecież jest wielu rolników po czterdziestce którzy by chętnie skorzystali np z PROW-u.

#36 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 19:11

I co z tym mlekiem? Moim zdaniem ten próg ma tylko jeden cel... pomyślcie rolnicy do 40 roku życia, max do 150 tyś. jest to po to żeby wykruszyć tych malutkich dostawców, a dać szansę rozwoju tym średnim, młodym i z potencjałem (oczywiście 3tyś to nie zbyt duże pole manewru), co ma zdziałać rolnik który ma 45 lat czy 50?? Co osiągnie w życiu? Tak samo jest z młodym rolnikiem tylko i wyłącznie po to wprowadzili żeby młodzi angażowali się w rolę...

#37 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 22:56

I co z tym mlekiem? Jeśli u rolnika który ma 45lat jest jego następca który przejmie gospodarstwo to na pewno taki rolnik będzie je rozwijał, sam znam wiele przykładów że np do trzydziestki zbytnio nie inwestowali ludzie, ale gdy dorobili się potomków to zaczęli się rozwijać pełną parą.

#38 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 25 marzec 2010 - 23:09

I co z tym mlekiem? No ale chodzi o to żeby kolo odpisał już to gosp. młodemu i dał mu zatrudnienie...

#39 Share PatrykGY

PatrykGY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Zainteresowania:Fantastyka

Napisany 05 kwiecień 2010 - 20:02

I co z tym mlekiem?

Wyświetl postUżytkownik PatrykGY dnia 08 March 2010 - 21:57 napisał
My mamy po 80 gr mamy tylko 12 krówek ale jakoś leci ale po 1 zł powinno być a niech ci miastowi se gadają trzeba z czegoś żyć!

Jakoś to leci? :lol: ;[ :( to pochwal się jeszcze ile rocznie tego mleka oddajesz, ile masz ha i gdzie pracujesz zawodowo poza rolnictwem :)

To było tak bardziej ironicznie hektarów mamy 11 nigdzie nie pracujemy poza rolnictwem ale tu się jakiegoś byczka sprzeda tu jałóweczkę i się kręci tak w koło macieju ale jest dokładne do interesu tzn bilans= pod kreską i co pan zrobisz live is brutal
Po prostu Polska!

rocznie to 40 000 litrów
Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mario14x

mario14x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 12 maj 2010 - 18:50