mario14x

Jaka pojemność wozu na 50 krów?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mario14x    0

Mam zamiar kupic wóz paszowy na 50 krów i nie weim jaka pojemnośc pasuje ??:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mój odnośnik

Nie chce Mi sie szukać, ale gdzieś chyba podobny temat był :blink:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Jest taka zasada : 1 m3 na 6-7 krów plus 1 m3 zapasu. 50/7=7 7+1=8

Potrzebny Ci wóz 8 m3


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co?! 8m3 na 50 sztuk? :blink: Mój sąsiad ma 10m3 na 50 sztuk i jest już pełny. Ja bym radził 12m3 taki najlepszy by był... chyba, że masz grupy żywieniowe i 2 dawki byś robił to wtedy 8m3 wystarczy. My na 25 krów bierzemy 8m3(obora jest na trochę więcej).


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Chyba żartujesz, na 25 to spokojnie 5 m3. Zawsze można wziąć dostawki do paszowozu. Jeśli będzie się rozwijał dalej to niech bierze 10 ale jeśli nie będzie powiększał stada to 8 starczy.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario14x    0

FarmerF10244C1 zależy jak dawkuje :blink: Mi chyba wystarczy 8 m3 na chwile mailem na test 6m3 i bylo troszke malo :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

U nas 8metrów na 80 sztuk miesza.... ale 3 razy na 2 dni. Pasza z pryzmy. Za każdym razem załadowany 30 cm ponad baniak... :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elemer jeśli lubisz biegać wokół paszowozu i pasze wrzucać to fajnie . :blink: Sąsiad miesza raz dziennie i mu jest max pełno... Każdy mi mówi( dealerzy, rolnicy) że do balota to minimum 7m3. A nadstawki hmm co mi z nadstawek jak ślimak mały?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

To co Ty na to że mój wój miesza w 8 dwie bele z sipmy? I dodaje jeszcze QQ.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Elemer napisał, że jest zasada : 1 m3 na 6-7 krów plus 1 m3 zapasu. Załóżmy, że mam 30 krów to wg zasady powinienem mieć wóz 6m3 więc na ile rozdań to wystarczy. Pytam, bo nie miałem jeszcze kontaktu z wozami paszowymi, a okolicy nikt ich nie posiada. Myślę, że może za rok lub dwa będę chciał kupić więc już teraz zbieram informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Nie na ile rozdań, tylko poprostu na 1 dzień. Przecież w paszowozie wywalasz wszystko naraz a potem w ciągu dnia tylko podgarniasz.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiedziałem tego, bo nie miałem jak się dowiedzieć. Myślałem, że miesza się raz dziennie i rozdaje rano i wieczorem. Nie wiem jak by u mnie takie rozdawanie się przyjęło, bo moje krowy są strasznie łapczywe, i ciągle głodne, mimo, że dostają i to nie mało. Nie jedzą też byle czego, nie to co u sąsiadów.

Nie mam czym się chyba przejmować, bo skoro tysiące rolników od kilku a nawet kilkunastu(zachód Europy) lat stosują TMR to musi to być dobre rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Napewno dobre i oszczędzające czas. Spokojnie jak dostaną taką dawke na raz to starczy im na cały dzień.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Thomas kiedyś ktoś z forum mi pisał, że jak krowy są łapczywe to wieczorem dać dawkę dzienną i rano znowu dzienną i się uspokoją - nie wiem, nie próbowałem ale chyba zadziała... ale tak czy siak to się nauczyć powinny... i bierz 8m3. ;[ Może i miesza 2 bele i qq( ile...) ale na pewno się wysypuje.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfel    5

Ja polecam Tobie na 50krów wóz paszowy o pojemności 10m3. Sam mam wóz takiej pojemności na 55 krówek. Wtedy spokojnie możesz sobie wszystko wymieszać w wozie i nic się z niego nie wysypuje.


moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Farmer dla mojego stadka to 8m3 może być troszkę za duży, może 7m3 bo nie planuję zbytnio powiększać obsady. Obecnie daję belę dziennie na 24 szt i 2-5 taczek kukurydzy, więc 2 baloty i kukurydza w paszowozie na dzień to trochę dużo. Chociaż kto wie, sam jeszcze nie wiem ja to będzie później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur6180    0

ja to radzę 10m3 jak będziesz wrzucał bele tak mi muwił jeden dealer że do bel to 10m3 a najlepiej 12m3 że najlepiej sobie radzo z belami ;[ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na ok.70 ogonów mam 8m3...Tylko z tym że mieszam dwa razy dziennie.

Zależy jeszcze jakim traktorem szarpiesz bele,możesz czasami ósemką szybciej wymieszać z dobrym traktorem niż dwunastką ze słabym ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym zaczepiał do niego albo U904 90KM albo kupię w przyszłości zwykłą c-385 więc 76KM. Mam c-360 ale szkoda by mi go było katować, poza tym spalił by więcej paliwa i dłużej by mieszał, bo o czas tu chodzi i nie uszkodzenie struktury paszy. Czytając inny temat natknąłem się na stwierdzenie, że do rozdrobnienia wystarcza już 7m3, bo niektórzy mieszając w mniejszych urywali ślimaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja jeszcze nie mam kasy, jak napisałem kilka postów wcześniej będę miał może za rok lub 2. Na razie zbieram info. Nawet nie wiem ile kosztują, ale jeśli już to byłby to wóz paszowy Sano, lub może coś w podobnej cenie.

Jak na razie to w okolicy nie mam żadnego dilera tego typu maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Witam!

Ja od kilku dni mam wóz paszowy Sano 8m3. Idealnie starcza na 40 sztuk krów. Bardzo duza oszczędnosć czasu i nakładu pracy. Może idzie troche więcej paliwa ale lepsze to niz przewalanie setek kilogramów widełkami;)Jestem jesczze na etapie wprawiania się w obsłudze tego urządzenia ale juz widze ze wszytsko trwa połowe krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bork
      Paszowóz silofarmer 12m z 2014 r proszę o opinie użytkowników.
    • Przez Bercik01
      Witam, zajmujemy się remontami wozów paszowych poziomych, wymiana dna, remonty ślimaków , jak i usterki bieżące. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.


    • Przez Akardin
      Mam problem gdyż jest zbyt słabo wymieszana pasza w wozie . Mam pytanie jak robicie przy mieszaniu pełnego wozu (wszystko z pryzmy) czy kontr noże są pochowane do końca czy wystają w wozie na maxa? Podejrzewam że może być taki problem ze towar zawiesza się na kontr nożach i za słabo miesza , jak robicie same mieszanie ? 
    • Przez Marcin06
      Witam,
      Czeka mnie wymiana ślimaka w wozie paszowym marki Belair.
      Czy na terenie województwa wielkopolskiego, są jakieś firmy zajmujące się tym godne polecenia?
    • Przez Moscov
      Witam wszystkich serdecznie– Zastanawiam się powoli nad wymianą swojego dotychczasowego paszowozu Peecon 20m na coś nowego. Pasze posiadam zarówno w pryzmach jak i w balotach– a pojemność wozów jaką celuje to 18 – 20 m ³. Zastanawiałem się nad poziomem wozem paszowym ale uważam że chyba jednak lepiej sprawdzi się wóz pionowy. Jakich producentów byście polecili i dlaczego?Peecona nie biorę już pod uwagę, skutecznie mnie do siebie zraził. Bardzo ważne dla mnie jest aby paszowóz dobrze mieszał , w możliwie najkrótszym czasie, dobrze ciołów I przede wszystkim nie wyrzucał paszy . Zapraszam do dyskusji i Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj