Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasuszanie krowy.

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adamvet1

adamvet1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:51

Zasuszanie krowy. Prenatan firmy sano bodajże jest dodatkiem który utrzymuje odpowiedni stosunek stężenia wapnia do fosforu. Tym samym zapobiega porażeniu poporodowym. Innym sposobem zapobiegania jest podawanie paszy mniej zawierającej Ca. Więc oba stwierdzenia mają sens i nie ma sensu się kłócić:unsure: a propo zasuszenia to najlepiej 2 miesiące przed planowanym porodem bo jeśli stosujecie antybiotyki na zasuszenie( a to jest wielce polecane) to one mają karencję 60 dni więc wiadome:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zasuszanie krowy. Dzisiaj, 09:17
  •  

#22 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 07 luty 2010 - 21:11

Zasuszanie krowy. @adamvet1 antybiotyki o przedłużonym działaniu ozn. Jako DC na okres zasuszenia najczęściej mają karencję 42 dni.
Dotąd nie zetknąłem się DC 60 dniowym.
kto sieje ten zbiera....

#23 Share Karol2121

Karol2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 08:28

Zasuszanie krowy.

Witam, mam pytanie odnośnie wymienia u krowy zasuszonej tydzień temu przy 3 l na dzień , wczoraj zauważyłem że jedna ćwiartka jest trochę większa od pozostałych, a po pociągnięciu strzyku lecą gluty mleka, krowa przed zasuszaniem nie dostała leków do wymienia, co może być przyczyną ? i czy to samo zejdzie jeśli będę zdajał tą ćwiartkę, pozostałe są takie jak powinny dodam że ta ćwiartka jest miękka ale trochę powiększona.

#24 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 19:36

Zasuszanie krowy.

najlepiej to wydój ją teraz na zero, w chorą ćwiartkę podaj lek na zapalenie, a jeśli jest mocne to popraw na drugi dzień i od razu podaj antybiotyk na zasuszenie, ja miałem taki przypadek i  pomogło, tylko później po wycieleniu zbadaj mleko na zaw antybiotyku

#25 Share Karol2121

Karol2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 20:03

Zasuszanie krowy.

Zdoiłem rano, było trochę może z 1/4 szklanki a teraz już nie było prawie nic, ćwiartka jest dość miękka ale trochę większa od pozostałych, jutro ma przyjechać weterynarz i podać lek, zobaczymy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Zetor7745WU

Zetor7745WU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 19:57

Zasuszanie krowy.

Witam chciał bym się zapytać czy można dawać krowom zasuszonym wytłoki z jabłek?

#27 Share antosia

antosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 19:23

Zasuszanie krowy.

witam a ile maximum można miesiecy przed zasuszyc krowe? ma termin na poczatek czerwca a chciała bym jak najszybciej ja zasuszyc, czy 5 miesiecy przed wycieleniem to przesada?

#28 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 29 listopad 2016 - 19:27

Zasuszanie krowy.

moze i nie przesada ale jak ty to zrobisz zeby sie takrowa w tym okresie nie zatuczyła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share antosia

antosia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 20:20

Zasuszanie krowy.

doje ja recznie a nikogo wiecej nie chce do siebie dopuscic, a ja w tym okresie nie bede mogła ja doic, i szukam rozwiazania.Cielna bedzie 2 raz wiec za duza tak nie jest.