Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomocy

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 maj 2007 - 21:45

pomocy hej mam wielki problem mam zamiar kupic deutza 6.45 i mam pytanie czy nie wie ktos czy to jest normalne jak sie ciagnik nagrzeje i jest na niskich obrotach to swieci mu kontrolka o nie smarowaniu. Bardzo prosze o o pomac mam niewile czasu aby sie zasranowic nad kupnem :-(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomocy Dzisiaj, 03:20
  •  

#2 Share tomcio748

tomcio748

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 maj 2007 - 21:51

pomocy Jak mu się świeci kontrolka na wolnych obrotach , to nieźle już ten ciągnik jest wyeksploatowany. Ten silnik to jest w stanie przedzawałowym , następny stan to zgon.

#3 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 22 maj 2007 - 21:58

pomocy Normalne to to nie jest że się kontrolka świeci,ja bym proponował podpiąć manometr i sprawdzić ciśnienie na zimnym i rozgrzanym silniku.

#4 Share michal16

michal16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 23 maj 2007 - 06:37

pomocy własnie mam jechac po niego w sobote. podłacze zegar i sprawdze cisnienie zobaczymy a moze wie ktos jakie powinno byc cisnienie??????

własnie do mnie jedzie sprawdzone było zegarem i wszystko gra . jak myslicie jaki pług do niego??????

#5 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 28 maj 2007 - 16:30

pomocy obrotówka 4x50,da rade bez problemu.

#6 Share Thomas

Thomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 maj 2008 - 21:46

pomocy w moim Explorerze nie wysprzegla wałka. czy ktoś wie co może byc źle???

#7 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 29 maj 2008 - 22:42

pomocy jak masz serwis niedalkeo lepiej daj pare złoty podjedz nim niech podłacza kompa sprawdza godziny skrzyni odejmij od tego 20% i masz mtg na silniku. moze to byc czujnik a moze juz silnik. nie powinna swiecic absolutnie nawet na wolnych obrotach!!!
zobacz czy sprezarka sie smarka olejem bo jak tak to ktos zapomnał filtrów powietrza wymieniac. sprawdz poł biegi przy wysokich obrotach nie powinny załaczac sie z opóznieniem jezeli tak bedzie to znaczy ze tarczki w skrzyni dostały swoje. sprawdz poziomy oleju w zwolnicach jesli w którejs nei bedzie tzn ze jechała na sucho od X czasu moze cie to kosztowac naprawa nawet 10 tys. sprawdz funkcje ASM czy rozłącza blokade przy skrecie czy rozłacza ja przy przekroczeniu predkosci 13km/h czy rozłacza naped w tym samym zakresie. sprawdz ehr czy wszystke właczniki działaja włacz wom sprawdz czy rozpedza sie do danej predkosci na karzdym zakresie. napisz o nim cos wiecej jakie ma wysposazenie który roki jaki ma przebieg na budziku a powiem ci ile moze byc w tym prawdy nie spiesz sie z zakupem bo moze wtopic bardziej niz ci sie wydaje takich ciagników jest teraz opór
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share bolo12121

bolo12121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 30 maj 2008 - 09:16

pomocy ja też tak mam w kombajnie deutyz jak sie nagrzewa to sie czasem olej włącza ale u mnie to pod kontrolkę oleju jest podpięty czujnik temperatury także niema z tym problemu może ty też tak masz silnik jest ok a to ze się włącza to poprostu za wysokiej temperatury dostaje spróbuj mu chłodnice wyczyscic bo jak się zabije brudem to cały czas sie ci tak będzie robic
kiedyś ursus c328
teraz c330 i c360
Deutyz Fahr M 88

#9 Share Thomas

Thomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 maj 2008 - 10:00

pomocy

napisz o nim cos wiecej jakie ma wysposazenie który roki jaki ma przebieg na budziku...

No tak, proszę o pomoc a nie podałem podstawowych informacji.
Ciągnik Same Explorer 55; rok produkcji 1984; 5600mth.
Wygląda to tak: wyszystkie biegi są wysprzęglane ładnie, a wałka WOM za cholere nie wysprzęgli. Wciskam sprzęgło, ciągne za dzwignię od WOM-u, a on od razu zaczyna się kręcić, przy wciśniętym sprzęgle. Tak jakby załanczało go na "ostro".

#10 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 30 maj 2008 - 16:43

pomocy

własnie do mnie jedzie sprawdzone było zegarem i wszystko gra .

Czyli jakie ciśnienie było ?

#11 Share nikt933

nikt933

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 31 maj 2008 - 16:10

pomocy

sprawdz poziomy oleju w zwolnicach jesli w którejs nei bedzie tzn ze jechała na sucho od X czasu moze cie to kosztowac naprawa nawet 10 tys.

Możesz mi powiedzieć jak sie sprawdza olej w tych zwolnicach. Dzisiaj podpatrzyłem trochę na zwolnice (chciałem sprawdzić stan) mojego DF ale zauważyłem tylko jakąś śrubę na imbus.

#12 Share Thomas

Thomas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 06:41

pomocy

Ciągnik Same Explorer 55; rok produkcji 1984; 5600mth.
Wygląda to tak: wyszystkie biegi są wysprzęglane ładnie, a wałka WOM za cholere nie wysprzęgli. Wciskam sprzęgło, ciągne za dzwignię od WOM-u, a on od razu zaczyna się kręcić, przy wciśniętym sprzęgle. Tak jakby załanczało go na "ostro".

Czy przyczyną może być zapowietrzony układ? Jak można to sprawdzić czy nie jest zapowietrzony i ewentualnie jak się coś takiego odpowietrza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 06 czerwiec 2008 - 07:24

pomocy @Nikt993 tak z przodu sa to duze korki na imbus tylko pamietaj ze korek musi byc w poziomie odrecasz i jesli jest olej zaraz przy korku jest ok jesli nie ma to nie masz na co czekac tylko lac nowy bo tam duzo nie wchodzi w przód ok 0,8litra z tyłu tez sa korki na immbus dokładnie na połowie wysokosci zwolnicy i takze do nich powinien byc poziom tak wchodzi troche wiecej bo ok 11 litrów na strone bynajmniej tak jest w 165 mk3. korki bedze ciezko odrecic zwłaszcza te przednie musisz miec mocny imbus i uderz kilka razy po korku młotkiem powinno pomóc. koszt oleju ok 23zł czy fuchs LS90 czy AKROS LS
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Dodaj odpowiedź