daniel18

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200

Polecane posty

zbigi123    4

Pod wzgledem uciągu, to JD wcale nie robi szału. Ciągnik ma być do roboty, a nie do oglądania. U mnie jak robili pokaz orki JD 6930 to w 4 skibach na 160cm szeroko, zdechł na glinie i na nic się zdał PowerShift.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Weż kolego pod uwagę że czasami MASZYNA AZ GWIZDA A KIEROWCA PI**A 2 lata temu w Śmiardowie Złotowskim gościu z formiarką zadusił 120 KM CLAASA i co też nie kupywać bo mu zgasł ? A napewno jest różnica w uciągu MTZ może i WOM ma te 80 KM ale na sile Uciągu góra 70 a wszystko przez lipną akrzynię na której traci dużo mocy. Nie chcem obrażać użytkowników MTZ bo nie o to mi chodzi to jest tylko moja sugestia bo sam użytkuje MTZ i wiem co on soba reprezentuje :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

jak trafisz dobrego johna to długo ci pochodzi,tyle ze większość robiła nimi duże przebiegi ,znowu weżmiesz belarusa nowego nie dosyć ze będziesz męczył się z hydrauliką to jeszcze do transportu się nie nadaje bo trzęsie jak cho...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Od skrzyni to ty się odczep. Skrzynia jest jedną z jego lepszych stron. Przełożenia mozna dobrac dobrze. Nie wiem co wy macie z tymi ruskami. Oleje też czasem trzeba zmieniac. Narzekacie ze głośno chodzi, albo ze nierówno silnik chodzi. Sąsiada Mtz też nie moze sie radzic, nie moze zapalać, a jak go sie pytałem to olej zmieniał na pierwszym przeglądzie czyli 13 lat temu. Jak wy tak uzytkujecie Mtzty to sie nie dziwie ze niechcą wam chodzić. Ja o swojego dbam, nie przesadnie, ale dbam, zmieniam filtry, oleje w silniku, skrzyni, hydraulice i nie mam zadnych problemów. Jak sie  dba, tak sie ma. Spróbujcie nie zmienić oleju w JD to zobaczymy jak długo pochodzi. Mtz-et więcej sobą reprezentuje, jak nowy Ursus, czy Zetor i inne polsko-chińskie wynalazki. Fakt kierowca to jest połowa sukcesu. Brat jechał w tedy z nim jak go zadusił, i koles jechał 6km/h na żółwiu na blokadzie i wzmacniaczu, i ciągnik klęknął. Dla mnie to jest nie do pomyślenia, żeby ciągnik 150km niemógł dać rady 4 skibom. Sami organizatorzy pokazu byli w szoku, co sie dzieje. Dlatego moim zdaniem pokazy powinno sie wykonywać na terenach pagórkowatych lub też cięzkiej gliniastej ziemi. Na piachu to znajomy C-360 w 3 skibach trójką szosową jeździł. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pod wzgledem uciągu, to JD wcale nie robi szału. Ciągnik ma być do roboty, a nie do oglądania. U mnie jak robili pokaz orki JD 6930 to w 4 skibach na 160cm szeroko, zdechł na glinie i na nic się zdał PowerShift.

 

Zbigi-już chyba parę razy pisałem ale się powtórzę-coś było nie tak albo z silnikiem w tym ciągniku albo z podnośnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Jaro ale zobacz nawet jesli bylo cos nie tak w tym jd z silnikiem, to ludzie mowia ,,przecierz to jd i nie mozliwe'', ale nawet jesli bylo cos nie tak to jakos na to oko przymykaja, ale jak przy mtz zacznie cieknac na jakis waz czy cos to zaraz inna gadka jest ,, ale te ruskie badziewie stale sie psuje itd'' nie wiem skad takie popierd... podejscie. Jak tu napisal slawek3220 ze mtz to takie gowno ze nawet zrywa nie mozna zrobic bo sie kliny obcinaja i sie sypie, i tu widas slawku ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz jaki mtz jest taki jest ale na 100% od byle zrywu to tam sie nic nie rozleci wiec takie PIERDOLY to mozesz dzieciakom opowiadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie wiem jak mówią u was ale u nas jest dokładnie odwrotnie-jezeli do kolegi serwis wyrżnął koleiny w asfalcie dojeżdżając do Farmtracka-to mało kto jakiś komentarz puścił-gdyby tak przyjeżdżali do mojego to nie wiem chyba w radio by ogłaszali biggrin.gif-co do MTZ-eta to mam swoją opinię (której tu nie wygłoszę) powiem tylko że mój kuzynek pracował przez dwa lata u największego importera MTZ-etów w Polsce...

PS.Jaki to był pług ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Kuhn Multimaster 122, fakt cięzki był ale jednak ciągnik miał 150km


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

i podejrzewam ze twoj kuzyn opowiadal Ci jak to sie mtz sypia itd, ja z kolei mam kumpla ktury pracuje w serwisie nh i tam tez wcale nie jest rózowo bo co i rusz jakis stoi na remoncie, jak mówił to roboty maja do oporu. Tylko jest taka regula ze o zachodnich ciagnikach jak sie popsuje to wszyscy siedza cicho zeby czasem sasiad nie wysmial ze ktos wydal kupe kasy a ciagnik sie sypie. Ja nie jestem przeciwnikiem jd, ale popierwsze te nowe jd w polsce to juz nie te same co te stare, a po drugie jak ja sie naslucham jak wy te jd wychwalacie to az w du.. rwie, jd sa to dobre maszyny, ale niektórzy to juz nic innego po za nimi nie widza i to jest chore jak widze ze ktos ma 20 ha i kupuje nowego jd tylko dlatego bo to john deere. Albo opinie pod zdjeciami np. mf, deutza itp. tego typu ,, jakbys mial jd to by szedł a nie to co ten mf'', lub tez w temacie o awaryjnosci jd jakis idiota napisał ze jd sie nie psuja. Ludzie opamietajcie sie troche!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Od skrzyni to ty się odczep. Skrzynia jest jedną z jego lepszych stron.  

 

jesteś pierwszym człowiekiem od którego się dowiaduje że skrzynia w rusku to jego lepsza strona hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A mówił,mówił-dlaczego niby miałbym nie wierzyć dla swojego własnego,rodzonego biggrin.gif kuzyna ?Faktem jest że te awarie były "tanie"-ale nie zmienia to faktu że były i było ich naprawdę dużo (no stosunkowo mniej niż w Fotonach-bo tymi tez tam handlowano).Nie obchodzi mnie czy ktoś pisze o JD i awariach-ja tam piszę prawdę i tyle-a jeżeli ktoś lubi konfabulować to jego sprawa i już-albo ktoś ma honor albo go nie ma i cześć-jak mi się popsuje to napiszę i opiszę-słowo.

@Zbigi-zapytałem o pług bo przypomniała mi się jedna głupia sprawa w pługu (też ciągnik nie mógł go uciągnąć a to po prostu z lekka zeszło powietrze w kole kopiującym-pług formalnie rozpłaszczał oponę-nie było tego widać bo u mnie jest tzw."pytlak"-no i pług szedł w ziemię jak gupi biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

A może w Zetorku masz rewelke??? Mam zetora to skrzynie w agregacie trzy razy zerwałem. Ja nie narzekam na skrzynie w mtz-ecie, zmieniałem tylko jedno łożysko. Biegi wchodzą lekko bez zgrzytu. Podstawą jest olej przekładniowy a nie silnikowy Superol, i niespalone sprzęgło. Ciągnik chodzi w turze od 8 lat (700-900mth rocznie) i raz miał tarcze zmienianą. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

@zbigi nie mam zamiaru przekonywać nikogo że zetor ma lepszą skrzynie bo to oczywiste hehe... ale tak wogóle to chodziło mi o to że jak ktoś chwali ruska to za silnik(podobno nie do zaj..ania i oszczędnawy więc ok) czy tam za co inne ale nie znam nikogo kto chwali tam skrzynie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Są tacy agenci co po 10 latach jeżdzenia sobie schematy rysują, bo nie pamietają gdzie biegi są i właśnie tacy debile narzekają na skrzynie. Powiem ci tyle, przy zrywce drzew nic nie ukręciłem ani na tylnym moście ani na skrzynia, a tym bardziej w polu. A zetorem to owszem zdazyło mi się skrzynie zerwać w polu i to nie wcale szarpaniem. Wracając do tematu, to ja stawiałbym na Belarusa, bo ciągnik z zachodu na bank bedzie miał więcej jak 6tys mth po tych 10 latach, i za niedługo bedzie wymagał jakiegoś remontu, a częsci do zachodnik są drogie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym przykładem jest mój sąsiad, który w 1994 roku kupił nowego MTZ-a 82. Miał go do 2005 roku. Była to laleczka, jedyne co przy nim robił to uszczelniacze. MTZ miał co robić, bo pracował na 40ha i ze sporymi sprzętami. Przy tym był bardzo zadbany, nigdy nie zawinił. Został sprzedany, ponieważ właścicielowi zachciało się C-klasy. A co ciekawe za ten ciągnik to kupił i ładnego Merca i Forszaja niczego sobie :blink:


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam na tym forum jest taka prawda że każdy chwali co ma i o swoim ciągniku złej opinie nie powie dlatego z całym szacunkiem wiem co to jest belarus bo mój wujek posiada belarusa 820 i po roku użytkowania bez awari zaczły sie jedna po drugiej tylko że ciągnik był użytkowany na 60 ha jako główny tak wię miał coś do roboty.

Jak wujek wracał z pola tym ciągnikiem to przychodził do domu pół głuchy ale robote zrobił :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Jak masz odpowiednie fundusze bierz na pewno JD, jednak gdy nie masz tyle bierz MTZ lub Pronara. Mam takiego i jest to super maszyna, kuzyn ma JD tyle że 100 konnego i jest z niego strasznie zadowolony. Mały, zwrotny i odpowiednio dociążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

adamjd juz nie przesadzaj z tym ze był poł gluchy, teraz to juz upiekszacie niektore kwestie, lepiej piszcie obiektywne opinie anie jakies wymyslone. W mtz napewno glosniej niz w jd ale zapewniam cie ze tam nikt od tego nie ogluchnie, jak by byl gluchy po mtz to nie wiem kto by wyrobił na bizonie bez kabiny lub polskiej sieczkarni samobieżnej orkan. Ja mysle ze teraz przez te zachodnie maszyny to wam sie ciu du...y za delikatne porobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Od skrzyni to ty się odczep. Skrzynia jest jedną z jego lepszych stron. Przełożenia mozna dobrac dobrze. Nie wiem co wy macie z tymi ruskami. Oleje też czasem trzeba zmieniac. Narzekacie ze głośno chodzi, albo ze nierówno silnik chodzi. Sąsiada Mtz też nie moze sie radzic, nie moze zapalać, a jak go sie pytałem to olej zmieniał na pierwszym przeglądzie czyli 13 lat temu. Jak wy tak uzytkujecie Mtzty to sie nie dziwie ze niechcą wam chodzić. Ja o swojego dbam, nie przesadnie, ale dbam, zmieniam filtry, oleje w silniku, skrzyni, hydraulice i nie mam zadnych problemów. Jak sie  dba, tak sie ma. Spróbujcie nie zmienić oleju w JD to zobaczymy jak długo pochodzi. Mtz-et więcej sobą reprezentuje, jak nowy Ursus, czy Zetor i inne polsko-chińskie wynalazki. Fakt kierowca to jest połowa sukcesu. Brat jechał w tedy z nim jak go zadusił, i koles jechał 6km/h na żółwiu na blokadzie i wzmacniaczu, i ciągnik klęknął. Dla mnie to jest nie do pomyślenia, żeby ciągnik 150km niemógł dać rady 4 skibom. Sami organizatorzy pokazu byli w szoku, co sie dzieje. Dlatego moim zdaniem pokazy powinno sie wykonywać na terenach pagórkowatych lub też cięzkiej gliniastej ziemi. Na piachu to znajomy C-360 w 3 skibach trójką szosową jeździł. 

Nie` zgodzę się z tobą że MTZ ma dobrą skrzynie dobór przełożeń to nie wszystko chodzi o to jaka ma siłę uciągu bo napewno 80 KM ma na kołach góra 65 KM . Ale zgodzę sie z tobą że jak się dba to maszyna chodzi nie ma zasady że JD nie psuje się a MTZ tak Moim zdaniem MTZ jest niewykonany dokładnie brakuje mu trochę dokładności i komfortu ale ogólnie ciągnik ok wolę go od ursusów C-360 lub jakiegoś innego naszej rodzimej produkcji. I jeszcze raz pisze że przedstawiam tu tylko swoją opinię i nie chcem obrażać użytkownikóe MTZ bo nie o to na tym forum chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie wiecie przypadkiem jaki jest poziom hałasu w nowych ruskach (belarus, MTZ)?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojoch7340    6

ja bym ci doradził zetora cos około 2003 rok albo i młodszy za tą cene kupisz i bedzie lepszy od mtz i młodszy od john deera i czesci sa tansze i dostepne tez własnie kupiłem polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja chciałem kupic zetorka ale wszystkie zetory z zachodu wyrąbane na maxa, a JD jeszcze troche wychodzi dlatego go wybrałem, w zetorach już nie było czym jeździc :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrccc2    3

Jaro ale zobacz nawet jesli bylo cos nie tak w tym jd z silnikiem, to ludzie mowia ,,przecierz to jd i nie mozliwe'', ale nawet jesli bylo cos nie tak to jakos na to oko przymykaja, ale jak przy mtz zacznie cieknac na jakis waz czy cos to zaraz inna gadka jest ,, ale te ruskie badziewie stale sie psuje itd'' nie wiem skad takie popierd... podejscie. Jak tu napisal slawek3220 ze mtz to takie gowno ze nawet zrywa nie mozna zrobic bo sie kliny obcinaja i sie sypie, i tu widas slawku ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz jaki mtz jest taki jest ale na 100% od byle zrywu to tam sie nic nie rozleci wiec takie pier**lY to mozesz dzieciakom opowiadac.

właśnie tu się z tobą zgodzę taka prawda jak coś by miało w jd siąść to przymykają i niemożliwe a jak mtz coś jakiś przewód to krzyku kupa i śmiechu a po druge to mtz nie kupywać z pronaru tylko z Białorusi orginalny to na pewno pochodzi


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj