Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 05 luty 2010 - 19:00

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Za Fenda to trzeba płacić grubą kasę, wiem po sąsiad sprowadza używane maszyny z francji teraz nawet ma jednego fenda który przeżył już prawie półwieku a cena jak za nowego MTZ.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Dzisiaj, 22:07
  •  

#22 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 05 luty 2010 - 20:52

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Jakby to ując hmmmm.... MTZ a JD to niebo, a ziemia. Ja Cię nie zmuszam, ale ja wybrałem JD, jak narazie jestem zadowolony (zrobiłem dopiero 6mtg). Komfort jest porównywalny z samochodem, a w MTZ czy tam Belarusie to jest strasznie, już w moim byłym 7211 się super jeździło podług MTZ. No i w JD jest wyposażenie. EHR, Klima, Przyciemniane szyby, wałek załączany elektrycznie, napęde na guzik, prawdziwy grammer, i duuuuużo innych rzeczy w zależnosci oo wyposażenia, a i jeszcze jedno konstrukcja. Rama na której JD się swietnie prezentuje podług innych ciągników (masywnośc). U mnie w kółku rolniczym mają Belarusa 1025 to się leje z każdego miejsca, i już nawet nie wiadomo z którego, opony zdarte (mój jelonek miał oryginalne na 5700mtg bo widziałęm ale spękane) A Belarus ma mniej mtg a opony w gorszym stanie :blink: Inna bajka jak mercedes a używany fiat, niestety JD nie byłby ponad dwa raz droższy jakby był gorszy, nawet używany :huh:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#23 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 05 luty 2010 - 21:36

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 @Ferdek07 ma rację. Za taką kasę to można kupić Zetora 10540, owszem jest to ciągnik odbiegający trochę od JD, ale w razie naprawy tańszy. Nikt mi nie wmówi, że przy 10-letnim ciągniku nic nie może paść. Nikt w nim "nie siedzi". Idealny to on był podczas wyjazdu z fabryki.
ArturKowalewo

#24 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 05 luty 2010 - 21:53

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200  @Dawid777 ciągniki w kółkach zazwyczaj chodzą dużo po szosach, wiec na opony nie ma co patrzeć. A jak już sie leje, to nie wszędzie, tylko na rozdzielaczu uszczelniacz poszedł, a że rozdzielacz jest nad skrzynią to wygląda jakby cały był zalany. Tak jak juz ktos pisał, jak coś ci siądzie w JD to Belarusa wyremontujesz 3 razy. Do mojego Landiniego duży tryb do zwolnicy kosztuje 8 tys., a do belarusa w tej cenie mam silnik, albo dwie skrzynie. BVelarus to ciągnik, który żadnej pracy się nie boi. I z tego co mi mówił znajomy który jeździ do niemiec, cięzko spotkać 10 letni ciągnik z przebiegiem mniejszym niż 8tys. Nie mówie ze sie takie nie zdażają, ale zazwyczaj ciągniki z zachodu mają cofany licznik.  
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#25 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 06 luty 2010 - 13:30

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Niech się psuje, ale wiem za co płacę :o Sąsiad kupił 1025, to jak wyjeżdża z podwórka (ok. 300m ode mnie) to ja się w domu budzę tak coś wyje :blink: Nie powiem że to jest zły ciągnik, ale do JD to nie ma startu :huh:
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#26 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 luty 2010 - 17:27

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Pod wzgledem uciągu, to JD wcale nie robi szału. Ciągnik ma być do roboty, a nie do oglądania. U mnie jak robili pokaz orki JD 6930 to w 4 skibach na 160cm szeroko, zdechł na glinie i na nic się zdał PowerShift.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#27 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 06 luty 2010 - 19:48

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Weż kolego pod uwagę że czasami MASZYNA AZ GWIZDA A KIEROWCA PI**A 2 lata temu w Śmiardowie Złotowskim gościu z formiarką zadusił 120 KM CLAASA i co też nie kupywać bo mu zgasł ? A napewno jest różnica w uciągu MTZ może i WOM ma te 80 KM ale na sile Uciągu góra 70 a wszystko przez lipną akrzynię na której traci dużo mocy. Nie chcem obrażać użytkowników MTZ bo nie o to mi chodzi to jest tylko moja sugestia bo sam użytkuje MTZ i wiem co on soba reprezentuje :blink:

#28 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 06 luty 2010 - 20:08

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 jak trafisz dobrego johna to długo ci pochodzi,tyle ze większość robiła nimi duże przebiegi ,znowu weżmiesz belarusa nowego nie dosyć ze będziesz męczył się z hydrauliką to jeszcze do transportu się nie nadaje bo trzęsie jak cho...

#29 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 luty 2010 - 20:13

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Od skrzyni to ty się odczep. Skrzynia jest jedną z jego lepszych stron. Przełożenia mozna dobrac dobrze. Nie wiem co wy macie z tymi ruskami. Oleje też czasem trzeba zmieniac. Narzekacie ze głośno chodzi, albo ze nierówno silnik chodzi. Sąsiada Mtz też nie moze sie radzic, nie moze zapalać, a jak go sie pytałem to olej zmieniał na pierwszym przeglądzie czyli 13 lat temu. Jak wy tak uzytkujecie Mtzty to sie nie dziwie ze niechcą wam chodzić. Ja o swojego dbam, nie przesadnie, ale dbam, zmieniam filtry, oleje w silniku, skrzyni, hydraulice i nie mam zadnych problemów. Jak sie  dba, tak sie ma. Spróbujcie nie zmienić oleju w JD to zobaczymy jak długo pochodzi. Mtz-et więcej sobą reprezentuje, jak nowy Ursus, czy Zetor i inne polsko-chińskie wynalazki. Fakt kierowca to jest połowa sukcesu. Brat jechał w tedy z nim jak go zadusił, i koles jechał 6km/h na żółwiu na blokadzie i wzmacniaczu, i ciągnik klęknął. Dla mnie to jest nie do pomyślenia, żeby ciągnik 150km niemógł dać rady 4 skibom. Sami organizatorzy pokazu byli w szoku, co sie dzieje. Dlatego moim zdaniem pokazy powinno sie wykonywać na terenach pagórkowatych lub też cięzkiej gliniastej ziemi. Na piachu to znajomy C-360 w 3 skibach trójką szosową jeździł. 

#30 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2010 - 20:23

Pod wzgledem uciągu, to JD wcale nie robi szału. Ciągnik ma być do roboty, a nie do oglądania. U mnie jak robili pokaz orki JD 6930 to w 4 skibach na 160cm szeroko, zdechł na glinie i na nic się zdał PowerShift.

Zbigi-już chyba parę razy pisałem ale się powtórzę-coś było nie tak albo z silnikiem w tym ciągniku albo z podnośnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 06 luty 2010 - 20:34

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Jaro ale zobacz nawet jesli bylo cos nie tak w tym jd z silnikiem, to ludzie mowia ,,przecierz to jd i nie mozliwe'', ale nawet jesli bylo cos nie tak to jakos na to oko przymykaja, ale jak przy mtz zacznie cieknac na jakis waz czy cos to zaraz inna gadka jest ,, ale te ruskie badziewie stale sie psuje itd'' nie wiem skad takie popierd... podejscie. Jak tu napisal slawek3220 ze mtz to takie gowno ze nawet zrywa nie mozna zrobic bo sie kliny obcinaja i sie sypie, i tu widas slawku ze nie masz zielonego pojecia o czym piszesz jaki mtz jest taki jest ale na 100% od byle zrywu to tam sie nic nie rozleci wiec takie PIERDOLY to mozesz dzieciakom opowiadac.

#32 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2010 - 20:42

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 No nie wiem jak mówią u was ale u nas jest dokładnie odwrotnie-jezeli do kolegi serwis wyrżnął koleiny w asfalcie dojeżdżając do Farmtracka-to mało kto jakiś komentarz puścił-gdyby tak przyjeżdżali do mojego to nie wiem chyba w radio by ogłaszali Dodany obrazek-co do MTZ-eta to mam swoją opinię (której tu nie wygłoszę) powiem tylko że mój kuzynek pracował przez dwa lata u największego importera MTZ-etów w Polsce...
PS.Jaki to był pług ?

#33 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 luty 2010 - 20:48

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Kuhn Multimaster 122, fakt cięzki był ale jednak ciągnik miał 150km

#34 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 06 luty 2010 - 20:53

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 i podejrzewam ze twoj kuzyn opowiadal Ci jak to sie mtz sypia itd, ja z kolei mam kumpla ktury pracuje w serwisie nh i tam tez wcale nie jest rózowo bo co i rusz jakis stoi na remoncie, jak mówił to roboty maja do oporu. Tylko jest taka regula ze o zachodnich ciagnikach jak sie popsuje to wszyscy siedza cicho zeby czasem sasiad nie wysmial ze ktos wydal kupe kasy a ciagnik sie sypie. Ja nie jestem przeciwnikiem jd, ale popierwsze te nowe jd w polsce to juz nie te same co te stare, a po drugie jak ja sie naslucham jak wy te jd wychwalacie to az w du.. rwie, jd sa to dobre maszyny, ale niektórzy to juz nic innego po za nimi nie widza i to jest chore jak widze ze ktos ma 20 ha i kupuje nowego jd tylko dlatego bo to john deere. Albo opinie pod zdjeciami np. mf, deutza itp. tego typu ,, jakbys mial jd to by szedł a nie to co ten mf'', lub tez w temacie o awaryjnosci jd jakis idiota napisał ze jd sie nie psuja. Ludzie opamietajcie sie troche!!

#35 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 luty 2010 - 21:02

Od skrzyni to ty się odczep. Skrzynia jest jedną z jego lepszych stron.  

jesteś pierwszym człowiekiem od którego się dowiaduje że skrzynia w rusku to jego lepsza strona hehe...

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 luty 2010 - 21:07

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 A mówił,mówił-dlaczego niby miałbym nie wierzyć dla swojego własnego,rodzonego Dodany obrazek kuzyna ?Faktem jest że te awarie były "tanie"-ale nie zmienia to faktu że były i było ich naprawdę dużo (no stosunkowo mniej niż w Fotonach-bo tymi tez tam handlowano).Nie obchodzi mnie czy ktoś pisze o JD i awariach-ja tam piszę prawdę i tyle-a jeżeli ktoś lubi konfabulować to jego sprawa i już-albo ktoś ma honor albo go nie ma i cześć-jak mi się popsuje to napiszę i opiszę-słowo.
@Zbigi-zapytałem o pług bo przypomniała mi się jedna głupia sprawa w pługu (też ciągnik nie mógł go uciągnąć a to po prostu z lekka zeszło powietrze w kole kopiującym-pług formalnie rozpłaszczał oponę-nie było tego widać bo u mnie jest tzw."pytlak"-no i pług szedł w ziemię jak gupi Dodany obrazek )

#37 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 luty 2010 - 21:08

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 A może w Zetorku masz rewelke??? Mam zetora to skrzynie w agregacie trzy razy zerwałem. Ja nie narzekam na skrzynie w mtz-ecie, zmieniałem tylko jedno łożysko. Biegi wchodzą lekko bez zgrzytu. Podstawą jest olej przekładniowy a nie silnikowy Superol, i niespalone sprzęgło. Ciągnik chodzi w turze od 8 lat (700-900mth rocznie) i raz miał tarcze zmienianą. 

#38 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 luty 2010 - 21:23

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 @zbigi nie mam zamiaru przekonywać nikogo że zetor ma lepszą skrzynie bo to oczywiste hehe... ale tak wogóle to chodziło mi o to że jak ktoś chwali ruska to za silnik(podobno nie do zaj..ania i oszczędnawy więc ok) czy tam za co inne ale nie znam nikogo kto chwali tam skrzynie i tyle

#39 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 06 luty 2010 - 21:32

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Są tacy agenci co po 10 latach jeżdzenia sobie schematy rysują, bo nie pamietają gdzie biegi są i właśnie tacy debile narzekają na skrzynie. Powiem ci tyle, przy zrywce drzew nic nie ukręciłem ani na tylnym moście ani na skrzynia, a tym bardziej w polu. A zetorem to owszem zdazyło mi się skrzynie zerwać w polu i to nie wcale szarpaniem. Wracając do tematu, to ja stawiałbym na Belarusa, bo ciągnik z zachodu na bank bedzie miał więcej jak 6tys mth po tych 10 latach, i za niedługo bedzie wymagał jakiegoś remontu, a częsci do zachodnik są drogie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 06 luty 2010 - 21:33

Nowy Mtz Belarus 82 czy John Deere 6200 Bardzo dobrym przykładem jest mój sąsiad, który w 1994 roku kupił nowego MTZ-a 82. Miał go do 2005 roku. Była to laleczka, jedyne co przy nim robił to uszczelniacze. MTZ miał co robić, bo pracował na 40ha i ze sporymi sprzętami. Przy tym był bardzo zadbany, nigdy nie zawinił. Został sprzedany, ponieważ właścicielowi zachciało się C-klasy. A co ciekawe za ten ciągnik to kupił i ładnego Merca i Forszaja niczego sobie :blink:
ArturKowalewo

Dodaj odpowiedź