Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 stracił moc , pomocy

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 03 marzec 2010 - 21:12

MF 255 stracił moc , pomocy Ciągnik naprawiony, uszczelka puściła pomiędzy 1 i 2 garem. Na razie puki co ojciec postanowił nie oddawać głowicy do planowania ;)
Przy okazji sprawdziliśmy wtryskiwacze , są ok. Zobaczymy ile pochodzi :D
Blok już się nadaje na złom- stwierdziliśmy to z ojcem po oględzinach, miejmy nadzieje ,że jeszcze lat pochodzi bo są ważniejsze wydatki :D
Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 stracił moc , pomocy Dzisiaj, 04:28
  •  

#42 Share deyu

deyu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:22

MF 255 stracił moc , pomocy a czy tuleje byly przy nim wymieniane bo jezeli tak to sa zanisko osadzone ,kuzyn miał to samo przy ursusie 4512

#43 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:42

MF 255 stracił moc , pomocy O to może tu sie zapytam może mi ktoś powie co to może być :
A więc mam MF255 ma prawie 7 tyś mth wymieniłem mu końcówki pierścienie ale i tak jest lipa . Bo czasami jak jade to ma tak że sam siebie nie może 4 na szosie u ciągnąc a czasami chodzi i nic mu nie jest nie wim czego co to moiże być może ktoś wie coś albo miał taki przypadek ?
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#44 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:44

MF 255 stracił moc , pomocy

a czy tuleje byly przy nim wymieniane bo jezeli tak to sa zanisko osadzone ,kuzyn miał to samo przy ursusie 4512

No właśnie, one mają być równo w bloku ?
Bo u nas są za głęboko osadzone,- moim skromnym zdaniem ;)
Wieczny kawaler ;)

#45 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 21:56

MF 255 stracił moc , pomocy @Gago sprawdź filtr paliwa i pompę wtryskową.
Zagłębienie kołnierza tulei względem powierzchni bloku cylindrowego powinno wynosić 0,00-0,15mm.

#46 Share deyu

deyu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 22:03

MF 255 stracił moc , pomocy Tuleja powinna byc zawsze wyzej 0,02-0,06

#47 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 03 marzec 2010 - 23:02

MF 255 stracił moc , pomocy Ja zacytowałem fragment z instrukcji napraw do mf255.

#48 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 06:52

MF 255 stracił moc , pomocy O w morde, a u mnie chyba 2 tuleje są niżej o 1mm może mniej ale niżej ;)
Wieczny kawaler ;)

#49 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 07:22

MF 255 stracił moc , pomocy To naprawa na długo nie pomoże. Miałem to samo, dopiero jak wymienili mi tuleje, splanowali blok i głowicę to problem zniknął.

#50 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 20:11

MF 255 stracił moc , pomocy Trudno się mówi, blok się na złom nadaje. Z tym 1mm to przesadziłem, ale tuleje są minimalnie za nisko osadzone. Już w planach jest zakup nowego bloku ,ale puki co są ważniejsze wydatki. Dobra koniec nabijania postów z mojej strony ;), już co chciałem się od Was dowiedziałem, jeszcze raz wam wszystkim dziękuje. :D
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pino93

pino93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 marzec 2010 - 20:33

MF 255 stracił moc , pomocy miałem to samo w swoim tylko uszczelka pod głowicą.
u mnie teraz rzuca olej kominem mechanik go rozkręcił i pierścienie są prawie dobre ale i tak kupiłem nowe co moze byc innego???

#52 Share miecho123

miecho123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 07:52

MF 255 stracił moc , pomocy A waszym zdaniem jaka podkładka pod głowice jest lepsz miedziana czy taka ciemna, nie pamiętam nazwy tego materiału ale podobne są stosowane w samochodach. Wczoraj jak planowaem głowicę do swojego 3p to mechanik ten co szlifował radził założyć tą ciemną podobno lepiej się układa.

#53 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 13:57

MF 255 stracił moc , pomocy Mi mechanik mówił żeby zakładać miedzianą, podobno ma być wytrzymalsza. Więc każdy mówi jak chce. ;)

#54 Share beniaczus

beniaczus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 19:04

MF 255 stracił moc , pomocy Czesc. To moja pierwsza wypowiedz na forum wiec przy okaij chcialem sie przywitac, a wiec witam Wszystkich. Nie zakladajac nowego tematu chcialem podzielic sie swoim problemem na temat uszczelki pod glowica w MF-255. Omawialem juz ten przypadek na PW z urzytkownikiem samczyk 1991 i podobnie jak u Niego problem tkwil w uszczelce pod glowica ktora zostala przedmuchnieta pomiedzy 1 a 2 cylindrem czego objawem bylo : dziwne odglosy z filtra powietrza tzn. takie " cmokanie" , "puchanie" , "dukanie",pukanie w wydech zwaszcza podczas gaszenia ,dosc trudny rozruch,nawet po wymianie wtryskiwaczy i regenaracji pompy no i oczywiscie to mozolne wkrecanie sie na obroty.
Jesli to komus pomoze w diagnozie to milo mi bardzo. Pozdrawiam.

Edytowany przez beniaczus, 15 wrzesień 2013 - 19:08.

#55 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 09:51

MF 255 stracił moc , pomocy Mam spadek mocy. Silnik oleju nie bierze nie dymi, ładnie zapala. Remont jakieś 600mth temu. Przy róbcie zauważyłem ze przy obciążeniu nie wkręca sie na obroty. Wymieniłem filtr paliwa. To samo. Jak jednoznacznie stwierdzić walniętą uszczelkę pod głowicą.

#56 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 23 listopad 2013 - 12:23

MF 255 stracił moc , pomocy Wpierw zanim zaczniesz coś grzebać odkręć rurkę zasilającą pompę wtryskową i niech ktoś pompuje ręcznie pompkę zasilającą a Ty patrz czy z tej rurki tryska pod ciśnieniem czy tylko leci. Bo może tak być że pompa wtryskowa dostaje mniej niż potrzebuje. Może gdzieś paproch siedzi i przytyka przepływ ropy.

#57 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 23 listopad 2013 - 17:43

MF 255 stracił moc , pomocy Sprawdzę, ale raczej nie. Bo przed pompka mam wstępny filtr paliwa i juz wymieniłem filtr paliwa główny i wtedy sprawdziłem zasilanie miedzy pompką a zbiornikiem. Ale dzięki za sugestie- sprawdzę. A jakieś objawy uszczelki mówiące ze jest wydmuchana?

#58 Share nik23

nik23

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Kobiety, alkohol, dobra zabawa niekoniecznie w tej kolejności

Napisany 25 listopad 2013 - 19:37

MF 255 stracił moc , pomocy W pompie paliwowej jest siteczko na glownym zasilaniu pompy tym od filtra co idzie.

Jeżeli pomogłem klik zielona strzałka, to nic nie kosztuje a daje motywacje do pomocy dalej.

#59 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 18:56

MF 255 stracił moc , pomocy Dziś sprawdziłem siteczko w pompie wtryskowej. Żadnego brudu. Jutro jeszcze sprawdzę zawory. I pomysły mi sie kończą. Ściągać głowice???wg Was??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 19:15

MF 255 stracił moc , pomocy Raczej to jest cos z układem zasilajacym albo pompa paliwowa a nie samym silnikiem. Zadzwoń do jakiegos pompiarza może cos doradzi lub spotkał sie z takim przypadkiem.