adam85235

Lamborghini R6 100 czy New Holland t6010 plus

Polecane posty

adam85235    7

Tak jak w temacie. Niewiem który ciągnik będzie lepszy do pracy z ładowaczem i transportu jeśli kotś jest posiadaczem tych traktorów to prosze o szczere opinnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

NH - http://agriculture.newholland.com/poland/pl/Products/Tractors/T6000Plus/Pages/T6010%20Plus_modelversion.aspx

Lambo - http://www.pilartech.pl/?ciagnik-traktor-lamborghini-r6.-100-110-115-125,54

Naprawdę cieżki wybór. ja bym wziąl NH chociaż ma gorszy troche silnik ale NH To NH.Lambo ma ekstra silnik. Ale za to NH ma lepszy tuz.Więc są + i - . Musisz sam zadecydować co lepsze. Pozdrawiam Przemrolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

@przemrolnik co to znaczy NH to NH? i w którym miejscu ma lepszy TUZ? ze ma na podłokietniku EHR? :blink:

sąsiad ma NH i nie jest z jego zadowolony :/ duzo pali, czasem mocy nie ma o_O Gdy się spotykam z NH to od nowego cos było w nim robione. Jeden posiadacz miał NH i kupił Valtre to powiedział: "NH przy Valtrze to jak Pronar" - czyli grzmot (nie mówie ze NH są złe, mi się podobają). Podobno NH T6010 ma zły stosunek mocy do masy więc w transporcie nie bedzie "żwawy"

 

Lambo osobiscie jego bym wybrał. Nigdy się nie spotkałem ze złą opinią o grupie SDF. Komfort jazdy będzie lepszy. Do TUR'a bedziesz miał w wersji Hi-Profile lepszy joystick.

 

 

Jaką wersje Lambo bedziesz brac? a jaką NH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NH to z pewnością plus-a :blink: A wersja Hi-Profile tak jak kolega wyżej wspomniał znacznie odbiega pod wieloma względami od NH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

Jeśli nh do ładowacza to może t5060 - 106 km - dużo zwrotniejszy ciągnik od serii 6000. No i mniej elektyki - skrzynia 24/24 z pólbiegami, elektrohydrauliczny rewers, bez ehr, klima, pneumatyka - niecałe 180 tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Jak bende kupował new holland to 6010 plus ze skrzynią Electro Command a Lamborghini R6 w wersj Hi-Profile chciałbym aby ten trakto był bardziej komfortowy wię nh t5060 odpada mam do przeznaczenia na ten ciągnik około 210 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Ciągnik bedzie wykorzystuwany do prac z ładowaczem i transportu. Do czego tu mocniejszy TUZ? Wiadomo że czasami bedzie wykorzystywany, ale NH pewnie ma mocniejszy TUZ o jakies 500kg więc nie widze tutaj duzej przewagi:)

 

Jak Lambo w wersji Hi-Profile to nie ma co się zastanawiac tylko brac Lambo. komfort pracy z ładowaczem bedzie 3 razy lepszy niż w NH. W transporcie Lambo z podłokietnikiem bedzie tez o wiele lepszy. Lambo ma bardziej precyzyjny układ kierowniczy, a NH lata po całej drodze. Lambo z ładowaczem bedzie palił jakies 4-7l/h. Ze spalaniem NH to nie mam pojęcia.

 

Decyzja nalezy do Ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Ten ciągnik będe kupywał z przednim tuzem i womem więc w kosiarkach też bendzie pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

jezdzilem deutz fahrem serii k nie pamietam modelu ale 4 cylindry 110km takze odpowiednik r6 po placu i co mnie rozczarowalo slabo skręca ten ciagnik takze do ladowacza dla mnie on odpada, aha i półbiegi do tylu nie działają także tez duzy minus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipper    1

Możesz podac ceny?

 

Wegług mnie lepiej bedzie jak weźmiesz Lambo, jak nie ma duzej różnicy ceny. Wersja Hi-Profile - marzenia. ^^ Na Lambo nie bedziesz musiał czekac jak stoi na placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Jeśli ciągnik miałby pracować w obejściu zwróciłbym uwagę na gabaryty tych ciągników. Promień skrętu, długość, szerokość i tak dalej. No fakt NH pod względem masy do mocy trochę traci. A interesuje mnie jeszcze jedna rzecz. Jak Lambo stoi na placu już ponad rok to pewnie jest rocznikiem starszy niż oferowany NH, więc to też brałbym pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam85235    7

Lamborghini R6 100 w wersj Hi-Profile z przednim tuzem i womem po wszystkich rabatach i z uwzględnieniem tego że stoi ponad roka na placu to 250 tysięcy brutt

New Holland t6010 plus z przednim tuzem i womem i ze skrzynio bjegów Electro Command 240 tysięcy brutt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

R6 z turem fajnie współpracuje, z ładowaczem stoll waży 6,1tony i na prawde żeby nim zabujać to trzeba po ładnych nierównościach jechać. Do ładowacza Lambo profi ma nieocenioną przewage - ma oddzielny olej - a to przy ładowaczu i półbiegach znacznie wydłuży żywotność skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro11    0

Tak jak w temacie. Niewiem który ciągnik będzie lepszy do pracy z ładowaczem i transportu jeśli kotś jest posiadaczem tych traktorów to prosze o szczere opinnie.

Lamborghini to potęga i siła nh wezmiesz krokodyl obornika i wietrzy tył a lambo nie mam przykład nh 5030 obciarzniki z tyłu ma i tył w góże nh nie ma tych koni co pisze. w belimie był test .jd 1 km brak .df 1. lambo 1 mtz 2. nh 17 brak :lol: :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj