LukeJohnDeere

Jakie nawozy sypiecie

Polecane posty

kamil04w    0

Mam pytanie do bardziej doświadczonych.

Na łąki mam zamiar dac nawóz amofoska (NPK 4-12-20 5Cao 12 SO3, mikroelementyMikroelementy (Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn) ok 220 kg/h(wczesna wisona) i nastepnie w drugiej dawce saletre z saletrzakiem (ewentualnie saletre z sola). Czy bylo by to dobre rozwiązanie waszym zdaniem???

I zastanawiam sie gdybym ten nawóz amofoska dał również pod zboże ok 300 kg/h (i nastepnie np saletrzak ok 240 kg/h). Co myslicie???

Edytowano przez kamil04w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc-360    0

Mam do was parę pytań. 1. Ile kg/h siejecie mieszaniki zbożowej (pszenica, owies, jęczmień) i pszężyta ?. 2. Jakie stosujecie opryski i w jakich ilościach na hektar ?. 3. Jakie sypiecie nawozy i w jakich ilościach na hektar na te zboża ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum. To jest taka dziedzina wiedzy że nie da się odpowiedzieć w 1 poście na te Twoje pytania.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

sieje ktoś z Was kainit pod owies? Zalecają go siać pare tygodni przed siewiem i wymieszać z glebą tylko nie wiem czy go od razu po rozsianiu pobronować czy moze poczekac te pare tygodni do siewu i wtedy go dopiero agregatem... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Chyba taniej wyjdzie polidap i sól potasowa z mocznikiem przedsiewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Mocznik przedsiewnie nic nie daje, bo szybko ulatnia się z niego amoniak, stosuje się go raczej pogłównie. Pod owies daję 200 kg saletrzaku i 200 kg unifoski02, jeden oprysk mocznikiem w tym roku plon 4,7 t z ha dla mnie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale przedsiewnie masz możliwość uprawy czyli ograniczasz jego ulatnianie, pogłównie jego ulatnianie rośnie. Ja mocznika nie stosuje, jakoś nie mam zaufania. Daje przedsiewnie saletrzak i pogłównie saletrę. W przyszłości pewnie zmienię saletrzak na saletrosan.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

A ja mam taki dylemat. Przedplonem była kukurydza na ziarno została ona zaorana bez wprowadzenia zadnego azotu na resztki pożniwne. W tym roku zamierzam posiać pszenzyto jare. Mam teraz watpliwości czy dać saletrzak/ mocznik ( co leprze wedlug was) przedsiewnie a potem około 100 kg saletry na 1 kolanko czy dać pogłównie całośc w fazie 3 liści 100 kg saletry i 100 kg saletrzaku. Mam taki dylemta z tym nawożeniem przedsiewnym ponieważ gdzies czytalem ze azot zaaplikowany przedsiewnie w dużej mierze zostanie "pobrany" przez resztki pożniwne kukurydzy w celu ich rozłożenia i praktycznie mi nie zadziała na rośliny a po drugie gleba to 5 gdzie niegdzie 6 klasa piach i nie wiem czy mi zanim rośliny zaczna korzystac a bedzie to około miesiac jak w tamtym roku liczylem czy mi po prostu tego azotu zaaplikowanego przedsiewnie nie wymyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dla mnie saletrosan lepszy, więcej azotu amonowego, wiązanego przez kompleks sorpcyjny. Siarka tez ma pozytywny wpływ. Ale wadą jest zakwaszanie gleby co nie występuje w przypadku saletrzaku.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor8012    0

Witam. Chcialbym sie was poradzic troche co do mojego nawozenia juz mniej wiecej mam przemyslane dawki ale poprosilbym o opinie innych bardzie doswiadczonych mam nieduze gospodarstwo okolo 8ha.Mam ok. 2.5ha pszenicy ozimej 4 ha jeczmienia jarego i w tym roku zaplanowalem 2ha wyki. Na pszenice na jesien nie dalem zbyt duzo nawozu bo tylko 400kg Polifoski Petroplon.

A teraz zakupielm nastepujacy nawoz:

-1200kg Lubofoski 3,5-10-20

-600kg Saletrzaku

-500kg saletry

-1300kg moczniku

Na pszenice jak tylko bedze mogl wjechac to daje po 200kg saletry na start i pozniej jeszcze 200kg mocznika i to mysle podzielic na dwie dawki bo tyle na raz chyba nie przyjmie N do tego tam wiadomo jeszcze odzywka Ekolist Mikro Z + siarczan magnezu ktorego tez kupilem 100kg

A na jeczmien pod korzeń 200kg Lubofoski + 150 kg saletrzaku i pozniej jeszcze 100kg mocznika i tez odzywka. Zapomnialem dodac ze do tej odzywki tez chce dodawac jeszcze mocznik .

Na wyke 200kg/h lubofoski i wiecej nie chce inwestowac bo to pierwszy rok na probe i chce zobaczyc jakie stanowisko bedzie po tym. Dajcie jakies opinie o tych moich przemysleniach i powiedzcie jakiego mniej wiecej plonu sie moge spodziewac. klasy Gleby to glownie III i IV . Z gory dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor8012    0

Gorczyce ale slyszalem ze łubin tez jest dobry. To co nikt mi nie pomoże ?

Edytowano przez zetor8012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Kolego pod jęczmień jary proponuję fosforan amonu, gdyż to zboze lubi łatwo dostępny fosfor wystarczy ok 100 kg/ha polidapu. Mocznik pogłównie wg. mnie duze straty azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czym różni się fosfor w yara 20-30 od tego w polidapie? z polidapu 41% rozpuszcza się w wodzie, pytanie brzmi czy jest to 41% z tych 46% fosforu, czy też jest to 41% ze 100 % nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg mnie zdecydowanie chodzi o fosfor a nie o nawóz.

 

Czym się różni? tylko stosunek fosforu rozpuszczalnego w wodzie i w cytrynianie amonu. Bo formy maja takie same.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj