LukeJohnDeere

Jakie nawozy sypiecie

Polecane posty

TOREZ    35

Gdzieś od 2004 roku przez 3 lata wysiewałem dawkę 1000 kg/ha Polifoski 6-20-30. P i K przed 2004 opływała w granicach średniej zawartości. Gleba klasy 3 i 4. Rośliny uprawiane : pszenżyto-rzepak-pszenica. Ph optymalne. Słoma pocięta każdorazowo. Mocznik na rżysko. Pszenica ozima odmiana Ludwig. Gęstość siewu 180 kg/ha. Materiał kwalf. N trzykrotnie, w sumie 180kg/ha, saletra amonowa34, sulfammo 30 Npro. Grzybówka kompleksowa ochrona. Doświadczenie przeprowadzane na areale 10 ha.

 

Głównym celem doświadczenia było osiągnięcie plonu powyżej 10t/ha.

 

Wyniki:

Plon 10,5 t/ha. Wilgotność 12%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Gdzieś od 2004 roku przez 3 lata wysiewałem dawkę 1000 kg/ha Polifoski 6-20-30. P i K przed 2004 opływała w granicach średniej zawartości. Gleba klasy 3 i 4. Rośliny uprawiane : pszenżyto-rzepak-pszenica. Ph optymalne. Słoma pocięta każdorazowo. Mocznik na rżysko. Pszenica ozima odmiana Ludwig. Gęstość siewu 180 kg/ha. Materiał kwalf. N trzykrotnie, w sumie 180kg/ha, saletra amonowa34, sulfammo 30 Npro. Grzybówka kompleksowa ochrona. Doświadczenie przeprowadzane na areale 10 ha.

 

Głównym celem doświadczenia było osiągnięcie plonu powyżej 10t/ha.

 

Wyniki:

Plon 10,5 t/ha. Wilgotność 12%.

 

 

W jakim sezonie osiągnołeś ten plon ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

no i mamy dylemat czy to ma sens przy dzisiejszej cenie zbóż ?

@torez pod wszystko sypałeś taksamo ?

 

moim zdaniem jak pole takie że się odwdzieczy to warto bo mając trzypolówke licze średnią z tych lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Plon osiągnięty w roku 2007.

 

Pod pszenżyto, rzepak i pszenicę poszła tona nawozu każdorazowo.

Po pierwszym wysiewie nawozu pod pszenżyto, plon w granicach 7t/ha, drugi wysiew rzepak hybrydowy 4,8t/ha i wreszcie pszenica 10,5t.

Udało mi się utrzymać "Ludwige" w pionie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@TOREZ a przy jakiej rocznej sumie opadów i jaki to rejon Polski ?

 

Ile w sumie stosowałeś azotu pod każdą uprawę ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

moim zdaniem wystarczyło dawać 500kg co roku i było by to samo a zostało by dużo pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

@TOREZ a jak z rentownością w tym przypadku? Możesz podać zestawienie kosztów i przychodów dla tego doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

ja daje P 115-120 K 175-180 pod jęczmień i pod rzepak,pszenica PiK-0

co 3 lata oboenik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Deer: Kujawy, pod pszenżyto 180N, rzepak 240N, pszenica 180N. Podany azot dostarczony w postaci saletry, mocznika, saletrzaku, sulfammo i RSM. Dodatkowo na pociętą słomę ok.40-50 kg/N/ha mocznik lub RSM. Wraz z polifoską 6 około 60 kg/N.

 

Prox7441: Znalazłem faktury i za polifoskę płaciłem w 2006 1000zł/t/brutto. Koszty zamknęły się w 3000 zł/ha. Rok 2007 był rokiem szczególnym, ceny pszenicy kształtowały się na rekordowym poziomie. Sprzedawałem partiami w cenach 700-800zł/t.

 

Jarki: obornik wywalam pod kukurydzę na kiszonkę i buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

mam takie pytanie czy sialiscie kiedys taki nawoz jak agrofoska 20-30. mam zamiar kupic bo dobrze wychodzi cenowo w porownaniu do polif. czy soli i fosforanu. u mnie jest po 1090 za tone. czy ten nawoz sie dobrze rozpuszcza ( zebym go na drugi rok czasem nie wyorywał ) ? bo nie umiem znalezc w googlach jaka jest rozpuszczalnosc fosforu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

@TOREZ a na jakiej klasie gleby uzyskałeś taki plon??

Ja bym chciał na mojej III i IV klasie wyciągnąć 8t/ha bądź pszenicy bądź to pszenżyta. Na razie 7,4 t/ha to mój rekord (zboże po zbożu ;/)

 

 

AAAAAaa już wiem, klasa taka jak moje .


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiodor22    0

jak wam schodzi qq w tym roku ja dopiero 24 zasialem ;-/ okaze sie co wyjdzie i co mozecie powiedziec na temat siana nawozu rzedowo a rozsiewaczem pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ja mam jeszcze okolo 100ha do posiania, nie stresuje sie specjalnie bo to idzie na kiszonke. jesli mialaby isc na ziarno to juz troche za pozno, chyba ze niskie FAO. co do wysiewu nawozu to zwykle lepszy efekt daje sypanie w rzedy, dlatego ze nawoz jest blisko wschodzacych roslin. druga sprawa jest ograniczenie ilosci wysiewu na hektar, bo wiadomo ze rzedowo idzie mniejsza dawka niz rzutowo. jednak moze byc i tak ze sposob sypania fosforanu nie ma wplywu na plon. ale to tylko w przypadkach, gdzie jest ustabilizowany i kontrolowany odczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja sypie Polifoske8 pod korzen. Dobry nawoz i nie trzeba mieszac nic.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polifoske daje też pod rzepak,moim zdaniem jest bardzo skuteczny,zastanawiam się czy nie można by spróbowac także dla innych roślin.


Odstraszacze ultradźwiekowe - skuteczne na myszy, ptaki, krety.

www.odstraszacze.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

a co mówicie o nawozie "SUPROFOS 25"???????? nadaje sie pod pszenżyto i pszenicE????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@turtojs-siałem agrofoskę-20-30-to jest nawóz z gdańska-pomieszana sól potasowa z superfosfatem potrójnym,pół na pół i ciut wapna na wypełnienie-nawet z procentów to wynika,a cenowo wychodzi lepiej jakby samemu pomieszał sól i potrójny.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gkspawel    0

Mam pytanie jest młodym rolnikiem

 

Jakie nawozy zastosować i w jakiej ilości na 1/h pod zasiew żyta?

Kiedy stosować nawozy przed sianiem czy na wiosnę

3-4klasa ziemi

 

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

3-4 klasa ziemi i siejesz zyto ? Zyto sieje się na słabych ziemiach 5-6 klasa. W tym roku sypie tradycyjnie polidap i sól potasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj