dexterek

Opryskiwacz samojezdny na 1000ha

Polecane posty

dexterek    83

Witam! zastanawiam sie nad zakupem opryskiwacza samojezdnego. bedzie on pracowal na ok. 1000ha (300 kukurydza) prosze o opinie, sugestie, porady. po glowie chodzi dammann: http://www.traktorpool.co.uk/details/Sprayers/Dammann-DT-2100-m-DTP-4033/1085136?set_currency=PLN ale nie wiem czy w tym przypadku jakies 100tys z sumy wyjsciowej nie placi sie za "zielono-piaskowy" kolor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

To nie lepiej kupić jakiś ciągniony o pojemności 5000-5500 litrów i lancami o zasięgu 30 lub nawet 40 metrów. Samojezdny będzie miał max 4500-5000 litrów. Ale to są twoje pieniądze i ty decydujesz.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ciagany jasna sprawa ze mozna kupic nawet 3 ciagane w tych pieniadzach. ale tu chodzi o to zeby byl wysoki. zeby mogl wjechac w rzepak bez problemu, zeby dokarmial kukurydze kiedy juz sie zadnym ciagnikiem nie wjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

W sumie tak, rzepaku nie mam, a QQ dostaje tyle jedzenia za młodu, że później już nie trzeba. Na ziarno QQ nie siejemy więc nie jestem w temacie. To może kup jakiś nowszy z wymiennym zestawem mogącym służyć za opryskiwacz i pneumatyczny rozsiewacz nawozów?


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

przy dokarmianiu dolistnym uzupelnia sie braki makro ale przede wszystkim powinno sie uzupelniac mikroelementy (gl. cynk) i to zarowno na ziarno jak i na zielonke. mozna sie zastanowic czy nie wziac wlasnie takiego "nosnika narzedzi" ale wtedy trzeba dolozyc drugie 350tys:)

mysle ze przy dobrych wiatrach jak dobrze zagram politycznie to doszloby 1500 ha uslug bo sie w okolicy pytaja o samojezdny opryskiwacz. wtedy kredyt czy cos i by sie na dammannka 800Tys moze uzbieralo.

 

a tak na marginesie... byl ktos na agritechnice w hannoverze w tamtym roku? lemken pokazal rozsuwane hydraulicznie lance. nie mialem czasu sie przygladac pytam wiec w jakim zakresie to wysuwanie bylo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Kiedyś widziałem Fastrack'a na wysokich kołach do międzyrzędzi i był całkiem wysoki. Dodając do niego opryskiwacz nawet nadbudowany (są specjalne do tego traktora) nie wystarczył by taki prześwit? Poza tym miałbyś traktor jeszcze do innych rzeczy.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

A jaki jest prześwit potrzebny? Widziałem że chyba u dudy mają fastracki na takich kołach. Spytaj jutro użytkownika sosex-xilu czy jakoś tak nie pamietam dokładnie. Pewnie i sporo tanszy taki opryskiwacz jest, a ciągnik zawsze może być używka.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

ten dammann ktory zamiescilem w pierwszym poscie ma 90cm ale mozna zwiekszyc do 105cm zmieniajac kola. i szczerze mowiac to moze sie okazac za malo, bo qq i rzepak to wiecej maja kiedy sie je pryska. rzepak sie bedzie osypywal podczas desykacji. wiadomo ze w porownaniu z 41cm JCB to jest 2,5 raza tyle ale to i tak chyba za malo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ciągniony Amazone ma 78 cm na kołach 340/85 R48, Kverneland Rau Wymiary kół 9,5x44 - 20,4x38 więc prześwit może być ciut mniejszy ale ramiona do 40m. Samojezdne to tak z 100cm.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

niech opryskiwacz ma nawet i 5 metrow przeswitu ale ciagnik nie bedzie mial wiecej jak 70cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Więc chyba dlatego wymyślili samojezdne u mnie w pobliżu OHZ ma taki ale gospodarują na 3260ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

OHZ Garzyn. Hmm marki Ci nie powiem bo nie pamiętam a nie chce skłamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

HZZ osowa sien ma opryskiwacz samojezdny hardi ale sie szybko zaczal sypac. poza tym beczka 2500litrow. troche malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem tyle że chyba zielony i ma kabine z przodkiem takim małym jak się nie myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

No właśnie. Teraz skojarzyłem jak w ogłoszenia spojrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Dla ciekawskich specjalna wersja ciągnika landini powerfarm z wysokim prześwitem 68cm

Mój odnośnik

 

Do tego można dobrać opryskiwacz my akurat sprzedajemy Burego w wersji 5500l i belke 36m.

 

Od siebie dodam czy napewno warto przepłacić 2 razy więcej tylko po to aby nie osypywać rzepaku nie ścieżkach technologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxEnmek    0

Opryskiwacz samojezdny «Vodoley» na oponach niskociśnieniowych. Wysoka przepuszczalność gleby. Nie pozostawia rutyny na polu, nacisk na ziemię 100-160gr/cm². Używany do produkcji KAS32, płynnych nawozów, herbicydów i zimowego odżywiania. Można zamontować konwencjonalne koła.

Japoński silnik Kubota 1,5l. Zużycie oleju napędowego 0,2 l/ha. Zbiornik 1000l i 1500l, szerokość pręta 18-24m. System regulacji zaopatrzenia w płyn roboczy ARAG (Włochy).

45000$

+380503418634Self-propelled sprayer «Vodoley»

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj