Polecane posty

colos    1

Ludzie nie rozumiem, jak dajecie się łapać na ruch kierowany. Po pierwsze - poczekalnia musi być większa,  Po drugie przy źle skomponowanym PMR i tak tam krowy nie wejdą. Wciskają wam ten ruch kierowany na wejściu do robota bo nie bardzo radzą sobie z konkurencją. Zamiast ruchu kierowanego wystarczy bramka automatyczna taka podnoszona do góry. Podgonienie 2-4 krów na 140 to nie problem. No chyba że synchronizujecie ruję albo macie racicie w oplakanym stanie to wtedy tych krów do podgonienia do robota bedzie wiecej. Ruchem krów należy kierować po wyjsciu z robota! Wtedy oszczędzamy sobie pracy. Po jaki h... wam robot skoro po wycieleniu chcecie doić ręcznie? A tak krowy z porodówki idą na robota i wracają z powrotem na porodówkę. Cielakom wychodzi na zdrowie ze są dłużej z matką. Kolejny kierunek to separatka i poskrom. Macie krowe którą powien obejrzeć weteryniarz to klikacie w telefonie i robot wyrzuca ją na separatkę. A tak gońcie po oborze. Jak toś ma 30 krów to zna je na pamięć i ma mała oborę, a jak ma 200 to się naugania.  Ergo ruch kierowany nic nie daje przynosi wiecej strat niż pożytku, a selekcja na wyjściu z robota to bajka która pozwoli zaoszczędzić dużo czasu. uwierzcie mi pozwala zaszczędzić tego czasu w k,, Co do legowisk to obowiązkowo - krowy nie podeptają sobie strzyków, najlepiej materac + sieczka z wapnem. Może być piasek, ale tylko dla robotów ze szczotkami. Innym wynalazkom do czyszczenia potrafi zaszkodzić. Co do podłogi ruszta to drogi sport, zwłaszcza ze jak juz robić to tak by by odpowiednio głębokie by opróżniać je 2 razy do roku. Bron Boże nie wywoźcie po trochu rzadkiego po bedzie katastrofa. Rusztów nie trzeba sprzątać ręcznie sa do tego roboty. Jeśli zgarniacz to na listwie a nie na łąńcuchu. Jak firma bedzie chciała na was wiecej zarobic włożą wam jakiś tani łąńcuch który zaraz po gwarancji się rozciągnie. I kolejny koszt. Bardzo wazna wentylacja -wentylatory tylko duży taki wolnoobrotowy helikopter pod sufitem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Witajcie, nie będę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj. Otóż razem z tatą od parunastu dni budujemy oborę wolnostanowiskową, na rusztach, dla opaśów. dlatego chciałbym spytać Was o parę rzeczy. Mianowicie z rur jakiego rozmiaru polecacie zrobić słupki do wygrodzeń oraz same wygrodzenia i drabiny paszowe, tata uważa, że na słupek i wygrodzenia starczy rura dwucalowa, natomiast ja uważam, że mimo iż słupki będą wmurowane to lepiej dać czterocalowkę na słupki a na wygrodzenia i drabiny 3 cale i mieć spokojną glowę.Co o tym sądzicie ? Druge kwestia to sprawa świetlika, klenicowy czy polaciowy ? Kalenicowy droższy a polaciowy może gorzej trzymać ciepło. Co dać na stół paszowy, kafelki czy pomalować farbą do posadzek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Zastanawiam się jaki system usuwania obornika zastosować ponieważ z tatą myślimy by po prostu używać ładowarki, ale czy może lepiej zastosować wyciąg hydrauliczny (ale boje się o jego awaryjność zimą) czy może macie lepsze pomysły. Obora nowa na 40 krów  jakby co. Z góry dziękuje za odpowiedz 

Edytowano przez tom61

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ładowarka bedzie drożej niż ciągnikiem z turem   np mf 255+tur       +wycinak  dziennie 1l ON  30-35 miesiecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

tu awaryjne jak u mnie jest tylko szufla do zgarniania  metal trze o beton musie sie zedrzeć i  warto by było raz na tydzien 2 moze 3   podrzucic jakby sie mialło ładowarke  ciągnik to tylko do 1.5-2m  podrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj