Skocz do zawartości

Zdjęcie

JCB 2135 fastrac

114 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:SPRZEDAM kongslide vibro flex 3m

Napisany 03 luty 2010 - 14:21

JCB 2135 fastrac Witam szanowne grono forumowiczy!!

Jestem tu nowym i odrazu pytam o konkrety
Zakupiłem jcb 2135 2000r. 114kw ok.155 km we sobote maja go przywiesc na podworko. :)
Co o tych maszYnach sadzicie? ma to byc maszynka do kazdej robotki w moim gosp. do prasy, transportu obornika oraz zwozenia beli ok 60km od gospodarstwa mam 50ha oraz musze zamontowac do niego ładowacz. wiec dlatego wybralismy fastraca z ojvcem.
Potrzebowałbym rowniez jakies dane, jakie oleje itp.mam nadzieje ze cos doradzicie licze na kazda pomoc.
POZDRO :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JCB 2135 fastrac Dzisiaj, 19:42
  •  

#2 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 03 luty 2010 - 14:52

JCB 2135 fastrac Do transportu jak znalazł ;D Do ładowacza to troche gorzej.O jakie dane ci chodzi? na tej str. sa dane.tech.
http://www.konedata....rit/jcb2115.htm

#3 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:11

JCB 2135 fastrac dane np. takie jak jakie oleje masa udzwig itp.
dzieki za podeslanie linku a dlaczego do ładowacza gorzej? ma to buc u nas najbardziej obrotna maszyna w gospsdarstwie

#4 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 03 luty 2010 - 15:22

JCB 2135 fastrac Mi się wydaje tak, bo ma troche dziwny przód.ale to kwestia wyczucia i wprawy.Pozdrawiam.

#5 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:22

JCB 2135 fastrac

Witam szanowne grono forumowiczy!!

Jestem tu nowym i odrazu pytam o konkrety
Zakupiłem jcb 2135 2000r. 114kw ok.155 km we sobote maja go przywiesc na podworko. :)
Co o tych maszYnach sadzicie? ma to byc maszynka do kazdej robotki w moim gosp. do prasy, transportu obornika oraz zwozenia beli ok 60km od gospodarstwa mam 50ha oraz musze zamontowac do niego ładowacz. wiec dlatego wybralismy fastraca z ojvcem.
Potrzebowałbym rowniez jakies dane, jakie oleje itp.mam nadzieje ze cos doradzicie licze na kazda pomoc.
POZDRO :)

Witam,ja kolego miałem 2140 4WS i sprzedałem niedawno,bo był za słaby.ja oceniam go dobrze w polu dawał radę z agregatem 3,7 kos unii gorzej w transporcie,rama na ładowacz jest ,tylko skręt miał mały dobrze ze 4 ws był a i ten rewers trochę nie bardzo bo musisz sie zatrzymać żeby rewers wpiął, ja skrzynie miałem 54 km/h a ty jaką masz?? ile godzin ma ??silnik perkins?? co do serwisu to części są bardzo drogie , ja używałem olejów BP a i do oszczędnych nie należy.jak coś to pytaj
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#6 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 luty 2010 - 15:35

JCB 2135 fastrac Akurat dużo jest sklepów co handlują cześciami do JCB i ściągają części z UK nieraz nawet dużo tańsze wiadomo jeśli niezależy na czasie.

#7 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 luty 2010 - 16:09

JCB 2135 fastrac ale to i tak drogo , ja za mała szybkę w kabinie u dołu po lewej dałem 200zł:)

#8 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:44

JCB 2135 fastrac pracowałem takimi ciągnikami..
na bank nie ma 150KM tylko (jak sam jego numer mówi) 135KM
jeśli chcesz do niego założyć tura to powiem, że super sprawa pod warunkiem skrętnej tylnej osi..
jeśli chodzi o oleje to na pewno czeka Cię przejażdżka do serwisu bo byle czego nie możesz tam wlać. osobno przekładnie, mosty, hydraulika i silnik ale szczegółów dowiedz się w serwisie

#9 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:22

JCB 2135 fastrac http://www.shell.pl/..._lubematch.html tutaj conieco danych ile olei i jakie na dole kliknij na rysunek traktora i możecie sobie wybierać marke, model itd

#10 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 luty 2010 - 20:39

JCB 2135 fastrac no dobra ta strona shell-a,no tak jak tur to tylko 4WS musi być ale kolega nie podał,czy jego to ma!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 luty 2010 - 09:08

JCB 2135 fastrac Juz odpowiadam :huh:
Miałem do wyboru 2 szt. jeden tył skretna os tj 4ws ale bardziej zmarnowany ponad 8000mth no i 98 natomiast drugi bez skretnej ale z mniejszym przebiegiem bo niecałe 5000mth i z 2000 roku wiec wybralismy tego mam nadzieje ze i do tura tez sie sprawdzi. Wg mnie ma panad 150km bo to co pisze na masce nie zawsze odpowiada km w realu. na tabliczce na silniku perkins 6turbo pisze 114kw wg mnie daje to ok 155km tak mysle (gosc z interhaldel przez tel mi tez powiedzial ze moze tak byc)jesli zle to sorki. Szczerze to mawet potrzebowałbym jakas instrukcje albo cos takiego,bo sam zanim zakumam co i jak to sami rozumiecie :blink: ,gosc od ktorego kupiony zupełny lajik- sciaga sprzet budowlany no i to min. wpadłl mu fast no i go kupil,niewie ani co ani jak hm troche dupawo ale super do handlu no i gadania. Dodam fotki jesli tylko bede mial go u siebie.pozdro

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 luty 2010 - 12:14

JCB 2135 fastrac A gdzie go kupiłeś? Dane jakie ilości olei dałem Ci w którymś poście wyżej i jakie tylko że akurat Shella oleje. A intrukcje to chyba tylko właśnie interhandlerze albo szukaj na ebay'u.

#13 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 luty 2010 - 12:42

JCB 2135 fastrac wielkie dzieki
Tak mysle ze zmienie mu na tego Schella x3...
Kupilem go w okolicach Inowrocławia Instrukcje jakakolwiek ma mi podesłac interhandel ale jestem ciekaw :blink:

#14 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 04 luty 2010 - 12:45

JCB 2135 fastrac no tak,kazdy by takiego wybrał, choć to 4ws przy tej maszynie jest potrzenbne,bo nie wiem czemu ma taki mały skręt:(,tylko oby miał te 5000 mtg, a jak klocki i tarcze hamulcowe w dobrym stanie , ma zaczepy z tylu,jaki ma dolny hak ?? hmm ,mówisz instrukcja ,ja wiem czy potrzebna wszystko dosyc proste tam jest he heDodany obrazek ,jak coś to pytaj!!
Co do mocy to u mnie też pisało w dowodzie 114 kw ale nie jechał jak na tyle mocy , porównywaliśmy u mnie MX 135 do niego z pełnymi przyczepami zboża po ok.18 ton +6 przyczepa to MX szedł jak szalony a jcb dopiero jak się rozpędził to go zebrał ,jak dla mnie troszkę ospały ma silnik...

PS. massz obciążnik na tylną oś za kabiną??

#15 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 luty 2010 - 14:53

JCB 2135 fastrac własnie zastanawiam sie czy podola do ladowacza z takim skretem. Tarcze sa w miare i klocki równiez wiesz dosc go probowalismy ogladalismy tip.nie wymyty wymalowany wypucowany jak indziej tylko poprostu taki jak przyjechal z Angli tak jest jeszcze kurz itp hehe. Własnie brak zaczepu transportowego(szukam jekby co) ma hak dolny zapewne wysowany ale niewiem jak??! i w wyposazenie ma nakładany taki dolny normalny zaczep na tek hak taki kwadrat.kumasz??TAk mowisz ze proste?? oj dorze wiedziec. Jak tam jest z tym rewersem??na sprzegle?musze wyzprzeglac?i czy przekladanie biegow z tego troj zakresu np z zolwia na zajaca wymaga sprzegla?i do czego slozy ten zolty guzik na dzwigni zmiany biegow obok polbiegow??i jak z ta pneumatyka z anglasow tam jest??co musze zmienic?
wielkie dzieki pozdro

aha ps obciaznik jest hehe
a Ty jaki rok miałes tego Twojego?? co miales w nim??

#16 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:10

JCB 2135 fastrac czaje jaki zaczep ,ale co do wysówania to nie pomogę(pewnie na podnośniku wisi i tam jest zabezpieczenie jak np.case) bo ja to siodło miałem i kule ,tak jak w Dużych JD.Co do rewersu to możesz włączać bez sprzęgła nic się nie stanie(chodzi o uszkodzenia) ale rewers się nie zapnie,musisz wcisnąć sprzęgło i ciągnik jak stanie dopiero pitnie ci i rewers się zapnie,co do zmiany półbiegów to sprzęgło nie jest potrzebne ,zmieniach po przez naciśniecie.Co do tego trzeciego przycisku , to jest to automatyczna zmiana półbiegów ,wciskasz i sam sobie on zmienia półbiegi na podstwie obrotów silnika ,wciskasz go drugi raz i na kompie pisze auto aus ,połówki zmieniasz sam,

A obciąznik za kabiną masz??

#17 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:24

JCB 2135 fastrac nie jest typowy hicz ale mam nadzieje ze go rozwiarze. Obciaznik mam i na nim ladna skrzynia jcb na takie jakies graty narzedziowe. Dzieki za wyjasnienie tego rawersu ja wole wdusic nawet gdy nie trzeba lepiej sie wyczuje odległosc np przy cofaniu,a przy zmianie np z zolwia na zajace przy kierownicy urzywa sie sprzegła? a kumasz jak to jest z ta pneumatuka przy jcb z angli?? dzieki kolego pozdr

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:31

JCB 2135 fastrac A co masz 2 obwodówke pneumatyczna?

#19 Share gregJCB

gregJCB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:39

JCB 2135 fastrac tak tak ale niema koncówek na to wyglada bo to z angli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:42

JCB 2135 fastrac To musisz zmierzyć gwint i w sklepie z częściami samochodowymi kupisz żółte i czerwone gniazdo. A masz przyczepy na 2 obwodówkach czy na 1 przewodowym?