MECHANIZATOR

Muzeum Polskiej Mechanizacji

Polecane posty

Piochu    8

W sumie to podoba mi się ten pomysł, w ubiegłym roku byłem w Szereniawie i szczerze mówiąc myślałem że będzie tam więcej zabytkowego sprzętu, z chęcią bym Cię odwiedził tym bardziej że nie mieszkasz za daleko. Jeśli byś już na pewno rozkręcał te muzeum to sam posiadam Vistule na chodzie, trzeba byłoby ją tylko podmalować i by młóciła. Życzę powodzenia!!!


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Spóźniłeś się kilkadziesiąt lat. W Szreniawie koło Poznania istnieje Muzeum Polskiego Rolnictwa, w którym bardzo dużo miejsca zajmuje mechanizacja, również z tych lat o których piszesz. Są tam organizowane różne imprezy, w tym pokazy pracy maszyn. Dlatego wątpie by ktoś chciał finansować takie przedsięwzięcie. Oczywiście coś takiego mo0że zrobić zapaleniec we własnym zakresie, ale realnie patrząc na finansowanie z zewnątrz bym nie liczył.No i musiało by to być z dala od wielkopolski, bo ludzie wybrali by Szreniawe, bo mogą tam obejrzeć dużo więcej.

 

Mimo tego podziwiam pomysł, chęci i tak duże zainteresowanie tematam.

niezapominajmy też o Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu woj. podlaskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale w Ciechanowcu to sa już starocie...Pomysł @MECHANIZATORa jest zupełnie inny i zakłada inne cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

W Ciechanowcu to bida ;/ Jedynie co na zewnątrz stoi zaniedbana Vistula i jakiś stary Ursus, Szkoda tego sprzetu ze stoi pod chmurką. Któregos razu bylismy tam z wycieczka i jak zwykle wiekszośc podziwiała te maszyny. W tym magazynie mają sporo ursusów ale najczęsciej jest pozamykane :blink: Ale co tam, nie ma rzeczy niemozliwych hehe, poszliśmy z chlopakami od tylu, a ze drzwi były otwarte to sie wbilismy i mały zwiad zrobilismy hehe, szkoda ze nie ma pokazów podczas pracy :huh:


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

przeglądałem troche w necie i czytałem i wychodzi na to ze najlepiej gdyby funkcjonowało coś takiego na zasadzie "prywatnej kolekcji" wtedy jest najmniej łażenia po urzędach i jak najmniej spraw typu statuty ustawy i inne pierdoły - tylko nadal pozostaje problem kasy na takie przedsięwzięcie i miejsce usytuowania


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
330CUrsus    0

Ja mogę zrobić jakiś remoncik traktorka czy maszynki. Rozbiórka doszczętna, czyszczenie ewentualna wymiana części zużytych i malowanie pojedynczych elementów nie złożonych już. No i miejsca bym mógł na jakiś czas użyczyć bo trochę wolnego jest :unsure: .

 

P.S. Ale pomocnik to by mi się przydał bo samemu to nie robota ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

cel szczytny gorzej z kasą jak koledzy prędzej piszą a popieram ten cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

wiecie, kurcze-maszyny by sie znalazły, kasa też (mozesz zainteresić sie LEADERem nawet 80% zwrotu) przy dobrym promowaniu można liczyć na niezłe wpływy-warunek??-najlepiej lokalizacja koło jakiejs aglomeracji, bo nie oszukujmy się ale takie muzeum to jescze ponad połowa rolników ma na podwórkach-przynajmniej na wschodzie kraju. misisz mieć dobry dojazd, żeby spokojnie autobusy przechodziły. problemem okaże sie na pewno pracochłoność bo maszynki wymagają od groma czasu, więc jeśli chcesz by obrabiały gospodarstwo (maszyny z lat '50) to dodatkowo musisz mieć w odwodzie sprawne "współczesne" maszyny którymi nadrobisz opóźnienia w pracach polowych.

 

jednak jak najbardziej popieram, jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to napiszę


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj