Skocz do zawartości

Zdjęcie

Muzeum Polskiej Mechanizacji

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 luty 2010 - 18:27

Muzeum Polskiej Mechanizacji Mechanizator@ powiem to co przedmówcy - dobry i ciekawy pomysł :) Tylko zakładając takie muzeum musiałbyś wszystkimi pracami zajmować się sam, bądź z osobami którym ufasz. Zatrudnienie klasycznego pracownika, który nie dbałby o sprzęt byłoby nie zgodne z założeniami Twojego pomysłu. Pracownik nie zawsze dba i nie zawsze szanuje cudzy sprzęt. Dodatkowo należy podkreślić, że to będą stare i wyeksploatowane maszyny, o które trzeba szczególnie dbać. Domniemam, że te maszyny byłyby zawsze wypucowane,czyste,bez wycieków,zadbane a wiadomo, że najlepiej zadbane coś jest jak się samemu o to dba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Muzeum Polskiej Mechanizacji Dzisiaj, 04:33
  •  

#22 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 03 luty 2010 - 19:21

Muzeum Polskiej Mechanizacji no oczywiscie samemu oraz znam kilka zaufanych osób które dały by im drugą młodość - no może przesadziłem z tym non stop ale tak powiedzmy raz albo dwa razy w tygodniu jak jest sezon ??

tylko my sobie tutaj tak gadu-gadu ale konkretów ni ma - znacie moze jakies fundusze UE które mozna by pod to podciagnąc
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#23 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 03 luty 2010 - 19:30

Muzeum Polskiej Mechanizacji nawet gdyby te maszyny pracowały caly sezon to by się wiele nie namęczyły np gdyby pracowaly na 20 ha to gdyby tam był ZO40,ZO50,ZO56,ZO58, i np ZO83 to niemialy by co robić

#24 Share franky69

franky69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 03 luty 2010 - 19:36

Muzeum Polskiej Mechanizacji Fundusze UE chyba będzie ciężko, chodź nie mówię że nie!!! Może jednak jakieś firmy czy organizacje, szybciej by wsparły taki cel ???

Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

#25 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 03 luty 2010 - 19:54

Muzeum Polskiej Mechanizacji Ok. rozumiem, o co Ci chodzi. Jeśli chodzi o fundusze, to jest coś takiego jak Odnowa wsi, zachowanie dziedzictwa kulturowego. Jeśli serio o tym myślisz, to może pogadaj z ludźmi którzy robią zloty starych maszyn rolniczych, pewnie znajdziesz coś w necie. Może ktoś z nich byłby zainteresowany współpracą.

#26 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 05 luty 2010 - 21:49

Muzeum Polskiej Mechanizacji W sumie to podoba mi się ten pomysł, w ubiegłym roku byłem w Szereniawie i szczerze mówiąc myślałem że będzie tam więcej zabytkowego sprzętu, z chęcią bym Cię odwiedził tym bardziej że nie mieszkasz za daleko. Jeśli byś już na pewno rozkręcał te muzeum to sam posiadam Vistule na chodzie, trzeba byłoby ją tylko podmalować i by młóciła. Życzę powodzenia!!!
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#27 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 06 luty 2010 - 06:43

Muzeum Polskiej Mechanizacji

Spóźniłeś się kilkadziesiąt lat. W Szreniawie koło Poznania istnieje Muzeum Polskiego Rolnictwa, w którym bardzo dużo miejsca zajmuje mechanizacja, również z tych lat o których piszesz. Są tam organizowane różne imprezy, w tym pokazy pracy maszyn. Dlatego wątpie by ktoś chciał finansować takie przedsięwzięcie. Oczywiście coś takiego mo0że zrobić zapaleniec we własnym zakresie, ale realnie patrząc na finansowanie z zewnątrz bym nie liczył.No i musiało by to być z dala od wielkopolski, bo ludzie wybrali by Szreniawe, bo mogą tam obejrzeć dużo więcej.

Mimo tego podziwiam pomysł, chęci i tak duże zainteresowanie tematam.

niezapominajmy też o Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu woj. podlaskie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2010 - 11:33

Muzeum Polskiej Mechanizacji ale w Ciechanowcu to sa już starocie...Pomysł @MECHANIZATORa jest zupełnie inny i zakłada inne cele.

#29 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 luty 2010 - 14:22

Muzeum Polskiej Mechanizacji W Ciechanowcu to bida ;/ Jedynie co na zewnątrz stoi zaniedbana Vistula i jakiś stary Ursus, Szkoda tego sprzetu ze stoi pod chmurką. Któregos razu bylismy tam z wycieczka i jak zwykle wiekszośc podziwiała te maszyny. W tym magazynie mają sporo ursusów ale najczęsciej jest pozamykane :blink: Ale co tam, nie ma rzeczy niemozliwych hehe, poszliśmy z chlopakami od tylu, a ze drzwi były otwarte to sie wbilismy i mały zwiad zrobilismy hehe, szkoda ze nie ma pokazów podczas pracy :huh:
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#30 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 luty 2010 - 14:29

Muzeum Polskiej Mechanizacji przeglądałem troche w necie i czytałem i wychodzi na to ze najlepiej gdyby funkcjonowało coś takiego na zasadzie "prywatnej kolekcji" wtedy jest najmniej łażenia po urzędach i jak najmniej spraw typu statuty ustawy i inne pierdoły - tylko nadal pozostaje problem kasy na takie przedsięwzięcie i miejsce usytuowania
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#31 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 06 luty 2010 - 18:14

Muzeum Polskiej Mechanizacji Jam myślę że kasa by się znalazła zrobiłoby się zrzutę na AF

#32 Share 330CUrsus

330CUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 07 luty 2010 - 20:20

Muzeum Polskiej Mechanizacji Ja mogę zrobić jakiś remoncik traktorka czy maszynki. Rozbiórka doszczętna, czyszczenie ewentualna wymiana części zużytych i malowanie pojedynczych elementów nie złożonych już. No i miejsca bym mógł na jakiś czas użyczyć bo trochę wolnego jest :unsure: .

P.S. Ale pomocnik to by mi się przydał bo samemu to nie robota ;) .

#33 Share kasek

kasek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i świrowanie na crossie i czym sie da w terenie

Napisany 12 luty 2010 - 00:17

Muzeum Polskiej Mechanizacji cel szczytny gorzej z kasą jak koledzy prędzej piszą a popieram ten cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 12 luty 2010 - 13:17

Muzeum Polskiej Mechanizacji wiecie, kurcze-maszyny by sie znalazły, kasa też (mozesz zainteresić sie LEADERem nawet 80% zwrotu) przy dobrym promowaniu można liczyć na niezłe wpływy-warunek??-najlepiej lokalizacja koło jakiejs aglomeracji, bo nie oszukujmy się ale takie muzeum to jescze ponad połowa rolników ma na podwórkach-przynajmniej na wschodzie kraju. misisz mieć dobry dojazd, żeby spokojnie autobusy przechodziły. problemem okaże sie na pewno pracochłoność bo maszynki wymagają od groma czasu, więc jeśli chcesz by obrabiały gospodarstwo (maszyny z lat '50) to dodatkowo musisz mieć w odwodzie sprawne "współczesne" maszyny którymi nadrobisz opóźnienia w pracach polowych.

jednak jak najbardziej popieram, jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to napiszę
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----