Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydrostat w kombajnie

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2010 - 18:21

Hydrostat w kombajnie prosta sprawa jak masz kawalki male, do 3 ha to moze lepiej hydro, jak masz kawalki 5 ha i wiecej, to zdecydowanie wez mechanika, poza tym oprocz wiekszego bebna, sit i wytrzasaczy, wydajnosc wzrosnie bardzo duzo. zadnym rodzajem napedu sie tego nie nadrobi :blink:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydrostat w kombajnie Dzisiaj, 06:43
  •  

#22 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 04 luty 2010 - 18:31

Hydrostat w kombajnie Zgadzam się ale jeszcze dokładając do 5060 separator to wyjdzie co najmniej 50000 drożej niż 5050 ale fakt maszyna wydajniejsza tylko cena nie dla mnie no i mechanik a wszyscy chwalą hydro :blink:
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#23 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 04 luty 2010 - 18:38

Hydrostat w kombajnie może i ma takie kawałki ,ale chcąc jechać na zarobki to wątpie ,że takie areały będzie miał ,wsumie brzozak jeśli to byłby używany to na pewno wybrałby hydro ale przy nowym różnica cenaowa jest b. duża,więc jeśli będzie kosił jak napisał 100 ha to może i wziąć bardziej wydajny niż bardziej komfortowy, sam po sobie wiem ,że hydro np. jak zboże leży i nie mam AC w 440 to się przydaje jak zaryje to tylko joy do tyłu i już a tak to ciężko bez hydro ale z drugiej strony patrząc ma tylko 100 ha więc spokojnie w sezon wyrobi i nie ma takiej potrzeby szybko kosić
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#24 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 19 kwiecień 2010 - 14:34

Hydrostat w kombajnie ja mam w claasie hydrostat, jeszcze nie miałem awari, to jest super użądzenie wajcha w tył kombajn do tyłu , wajcha w przud kompajn do przodu im bardziej ją pcham do przodu tym szybciej jedzie, a po sirodku luz, pez żadnego sprzęgła biegów, bardzo szybko nim się operuje, raz mi słabo jechał bez sił, okazało sie że trzeba było uzupełnić płyn hydro,

#25 Share 9Szczepan

9Szczepan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:agronomia, agrobiznes

Napisany 06 lipiec 2010 - 22:07

Hydrostat w kombajnie Porównując układ hydrostatyczny do zwykłego mechanika warto zwrócić uwagę na komfort pracy w prawdzie jest droższy ale warto dopłacić. Ponadto układy hydrostatyczne są mniej awaryjne i przy sprzedarzy do duży plus. Osobiście użytkuję NH TC5070 na hydro i szczerze polecam ten kombajn jak do tej pory sprawuju się nienagannie. Jeśli zamierzasz brać na zwrot to bierz sprzęt jak najdroższy zawsze wydaje się, że to dużo kasy ale w perspektywie czasu dochodzisz to wniosku, że trzeba było brać ten droższy. Na twoim miejscu rozpatrzyłbym również ofertę classa. Warto ponegocjować z obydwoma dealerami to oni biją się o klijenta a ty żądasz najlepszej oferty. Powodzenia przy zakupie ;)

#26 Share kristoferson

kristoferson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 wrzesień 2010 - 17:04

Hydrostat w kombajnie Ja koledzy mam takie pytanie,czy w górzystym terenie hydro da sobie radę,czy nie będzie się przegrzewać albo przestanie ciągnąć?Chcę kupić jakiś używany,jak się trafi hydro tonie wiem czy brać na moje (górki)

#27 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 14:30

Hydrostat w kombajnie Hydrostat- najlepsza rzecz jaką konstruktorzy mogli wsadzić do kombajnu wg. mnie
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#28 Share trufel11

trufel11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 13:45

Hydrostat w kombajnie Nom hydro fajne jak chodzi ale jak walnie to za ciekawie się nie robi po kieszeni ciągnie <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 18:28

Hydrostat w kombajnie Jest opcja sprawdzić hydrostat przy zakupie?

Jak sprawują się hydrostaty w dominatorach serii x5

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#30 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:41

Hydrostat w kombajnie I tak, i nie. Wizualnie przecieki tak.Pompa ma punkty pomiarowe dla ciśnienia doladowania pompy głównej i ciśnienia jazdy. Silnika albo silników juz nie sprawdzisz.

#31 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 23:28

Hydrostat w kombajnie "ciśnienia doladowania pompy głównej"

Rozumiem że masz na myśli ciśnienie tej pompy wspomagającej tak?
Wiesz jakie wartości powinna dawać pompa?

I jakie ciśnienie jazdy?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#32 Share Piotrek1251

Piotrek1251

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 maj 2013 - 22:19

Hydrostat w kombajnie Widze żę dyskusja na temat napędu hydrostatycznego rozgożała juz na dobre więc też dołącze się do tematu . Kilka lat jeździłem kombajnem z mechanikiem i po całym dniu na prawdę można dostać w kość. W tym roku kupiłem kombajn z hydrostatem . Wjechał na lawete zjechał u mnie wszsytko było pięknie. Jak zacząłem dokładniejsze oględziny kombajnu okazało się że i owszem maszynka genialna ze stanu wizuanego jak i technicznego ale jest jeden mankament. A mianowicie : przy zgaszonym silniku skrzynia biegów pracuje . tzn na początku drązek zmiany biegów chdoził bardzo ciężko ale było to spowodowane długim postojem. po nasmarowaniu linek płynie chodzi wbijanie 2 i 3 nie udało mi się jeszcze wbić 1 biegu. Natomiast przy odpalonym silniku z joystickiem w położeniu luzu jaka kolwiek próba wbicia biegu z luzu na 1 2 lub 3 bieg kończy się zgrzytem w skrzyni i brakiem jakiej kolwiek możliwości wbicia tego biegu . natomiast jeśli na zgaszonym silniku wbije 2 i dopale to spokojnie kombajn jeździ ale wybicie na luz skrzyni przy pracującym silniku graniczy z cudem . Nie spotkałem się wcześniej z takim napędem więc stąd moje pytanie i prośba o pomoc w rozwikłaniu problemu.

Edytowany przez Piotrek1251, 04 maj 2013 - 22:25.

#33 Share ernestproxima90

ernestproxima90

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Technika maszyn rolniczych

Napisany 22 grudzień 2013 - 09:45

Hydrostat w kombajnie Tematy połączone.

Planuje zakup kombajnu w hydrostacie prosze o opinie , plusy i minusy hydrostatu

Edytowany przez KRISTOFORn, 22 grudzień 2013 - 09:51.

#34 Share kamil96

kamil96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 28 grudzień 2013 - 16:13

Hydrostat w kombajnie Co powiecie na temat Claasa Dominatora 88 SL Maxi lub 88 VX skrzynia hydro bo mam zamiar taki kupic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 18:52

Hydrostat w kombajnie Hydrostat to super rzecz ale słyszalem tylko ze bizony niektóre były na hydrostacie (zo58 niebieski ,wersja eksportowa badz juz ten "na" new hoolandzie )i słyszałem ze starsznie się sie leją, olejem <_< Ale tylko tak słyszałem! A w zachodnim sprzęcie napewno lepsza kultura pracy B)

Pozdrawiam!