Skocz do zawartości

Zdjęcie

TC 5070 vs Tucano320

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:38

TC 5070 vs Tucano320 Jaki kombajn wybrać NH czy Tucano???
w obecnym czasie cena obu jest bardzo zbliżona chodzi mi o aspekty czysto techniczne np. wydajność?
Wiadomo, że Tucano nie ma dodatkowego separatora ( 3 bębna) jednak czy to powoduje, że Tucano będzie mnniej wydajny???
Niektórzy twierdzą, że 3 bęben wcale nie pomaga, jak z tym jest??
Kolejna sprawa zastanawiająca jężeli 3 bęben wpływa tak pozytywnie na wydajność to dlaczego Avero który jest mniejszy i mniej zaawansowany technicznie posiada go a Tucano nie? Czy to oznacza że wydajnośc 2 bębnowego nieco mocniejszego Tucano będzie podobna do minimalnie słabszego, ale 3 bębnowego Avero?
Tucano ma Cebis zaleta czy dodatkowa elektroniczna pierdoła? która może się popsuć ??? Jak bardzo jest przydatny, potrzebny???
Kolejna sprawa komfort pracy w obu kombajnach???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
TC 5070 vs Tucano320 Dzisiaj, 09:39
  •  

#2 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2010 - 22:51

TC 5070 vs Tucano320 3 beben przede wszystkim umozliwia zbior wilgotnego plonu, poza tym omlot jest w wyzszej jakosci. nastepuje wzrost wydajnosci, ale nie taki jak w przypadku wzrostu powierzchni sit czy wytrzasaczy. stad avero nie ma takiego przerobu jak tukan 320.

wydajnosc tc5070 i tucano 320 jest bardzo zblizona, rowniez opinie na naszym forum to potwierdzaja i wynosi 12 t suchej pszenicy na godzine w dobrych warunkach.

tucan jest bardziej komfortowy, nh ma lepszy system omlotu, ostatnio jeszcze poruszalismy kwestie slomy.
mozesz poczytac w innych tematach, bo jest tego sporo.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#3 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:03

TC 5070 vs Tucano320 Wiem, że jest sporo napisane na podobne tematy :) , ale jakoś chciałem to wszystko zebrać poza tym dokładnie takiego porównania jeszcze nie było :) . ALe bardzo dziękuje za odpowiedź i czekam na opinie innych...

#4 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:04

TC 5070 vs Tucano320

Tucano ma Cebis zaleta czy dodatkowa elektroniczna pierdoła? która może się popsuć ??? Jak bardzo jest przydatny, potrzebny???

a co z tym fantem?

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2010 - 23:37

TC 5070 vs Tucano320 nie slyszalem o awarii cebisa (ale najlepiej jakby sie wypowiedzial ktos kto ma stycznosc, w sensie z serwisem, albo sprzedaza), to terminal ktory ulatwia prace nic wiecej, jest wygodny w uzyciu, lepiej obrazuje procesy podczas pracy.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share chillout89

chillout89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 luty 2010 - 17:03

TC 5070 vs Tucano320 Cebis to bardzo dobre rozwiązanie, dokonujesz przez niego wszystkich nastaw i bardzo szybko mozesz korygować ustawienia w czasie zmieniajacych sie warunków na polu.Jest czytelny i łatwy w obsłudze. Kabina jest bardzo wygodna i wyciszona. Silnik jest nie do zaduszenia, nie to co w bizonie:D Polecam tucano.

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 luty 2010 - 23:23

TC 5070 vs Tucano320 zapewniam cie ze jest do zaduszenia jak wszystko, wjedz na konkretna gore przy konkretnym rzeapku z zielonymi lodygami o srednicy 80 mm to zobaczymy jak bedzie stekal, jak to za malo to pedpnij mu przyczepe 20ton ladownosci i w koncu zdechnie :blink: albo wjedz w bagno na za wysokim przelozeniu i juz mlocarnia nie wyrobi zadanych obrotow.
w kazdym razie nie porownuj go do bizona, bo to nie ma sensu :huh:

#8 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 03 luty 2010 - 23:33

TC 5070 vs Tucano320 Meśki jakoś nigdy nie były liderem jeśli chodzi o elastyczność pracy silnika, więc nie wiem skąd to wywnioskowałeś?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#9 Share chillout89

chillout89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 luty 2010 - 09:21

TC 5070 vs Tucano320 Prównuje do bizona bo wczesniej mielismy bizona i ma to wiekszy sens niz porownywanie do innej marki o ktorej niewiele wiem i ktorej nigdy nie posiadalem. A że jest nie do zaduszenia to wiem stad ze w czasie zbioru rzepaku pasek od młucarni pekal a kombajn nie gasl. Nie wiem tylko do czego pijesz z ta przyczepa 20 ton jak chcesz to podczepiaja taka do swojego kombajnu a nie podawaj takich glupich rad. Z tego co wiem to obroty mlucarni sa niezalezne od predkosci jazdy wiec wjazd w bagno odpada.

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2010 - 09:53

TC 5070 vs Tucano320 to nie zadna rada, po prostu kazdy silnik mozna zadusic, dlatego trzeba dobierac kombajn do warunkow. jesli silnik potrafi pasek od mlocarni rozerwac, to jakis pasek do p.py dali :blink:
porownywanie do bizona nie ma sensu bo wszystko bedzie 700 razy lepsze, nie musisz jezdzic wszystkimi kombajnami swiata by moc je porownac, od tego sa paramtry techniczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share chillout89

chillout89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 luty 2010 - 10:52

TC 5070 vs Tucano320 Pasek orginalny. Parametry to jedno a praktyka i subiektywne odczucia drugie. Ale to niepotrzebne odbieganie od tematu.

#12 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2010 - 10:58

TC 5070 vs Tucano320 odczucia subiektywne, moga wlasnie przeslonic prawde obiektywna :huh: ale masz racje nie ma co robic OT

Meśki jakoś nigdy nie były liderem jeśli chodzi o elastyczność pracy silnika

po co elastycznosc w takim urzadzeniu jak kombajn i tak musi pracowac na stalych obrotach :blink:

#13 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 luty 2010 - 11:44

TC 5070 vs Tucano320

po co elastycznosc w takim urzadzeniu jak kombajn i tak musi pracowac na stalych obrotach :huh:

żeby pod wpływem zmiany obciążenia utrzymywał te obroty
Brzoza2 u nas kombajn był w do 1992 roku i nie mam całkowicie pojęcia na ten temat, dopiero niedawno zamówiliśmy Tuca, więc nie bardzo się w temacie orientuje :o Ale wydaje Mi sie, że elastyczny silnik jest potrzebny. To oczywiście moje zdanie i mogę się mylić :blink:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2010 - 13:37

TC 5070 vs Tucano320 to zalezy tylko od mocy nie od elastycznosci, tzn nie w takim stopniu jak ciagniecie pod gore przyczepy kempingowej malym SUVem :blink:

w takiej maszynie moc jest najwazniejsza, a jej przebieg nie bardzo, dlatego specjalnie tworzy sie takie charakterystyki.
http://www.agcosisup...sel_7cylEng.pdf
patrz na ten wykres idealny pod kombajn, wielka ladowarke w bezstopniowa przekladnia, jakis walec itp.
w ciagniku z powershiftem takie kreski bylyby bezuzyteczne, a skoro w takich maszynach i tak ma sie pracowac w stalym zakresie obrotow, to robi sie tylko waski fragment z bardzo dobrymi parametrami.

#15 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 04 luty 2010 - 14:47

TC 5070 vs Tucano320 Aha, dzięki za wytłumaczenie. A tego bydlaka to na żywca widziałem na Eurosatory w Praryżu Sisu Trucks miało go na swoim stoisku w ciężarówce ale brzmienie. :blink:

#16 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 luty 2010 - 14:52

TC 5070 vs Tucano320 @brzozak2 co do ładowarek to się nie zgodze bo Volvo już robi taką charakterystyke str 20 http://www.volvo.com...derL110120F.pdf

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:50

TC 5070 vs Tucano320 nie juz tylko normalnie, nie powiedzialem, ze wszyscy musza sie do tego stosowac :blink:
poza tym piszac wielka ladowarke, nie chodzilo mi o zwyklego kolowca, tylko cos do zadan specjalnych, z narzedziem bardziej skomplikowanym od metalowej lyzki :huh:

#18 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 luty 2010 - 15:55

TC 5070 vs Tucano320 Wiem wiem, ale zasada też już taką przyjmują że sprzęt musi mieć dobry moment i moc od tam 1000 obr. Kwestia oszczędności paliwa.

#19 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 luty 2010 - 16:08

TC 5070 vs Tucano320 gdzie taka zasade slyszales?
jesli maszyna pracuje tylko i wylacznie na 2050 obr/min to po co jej wyzsza wartosc momentu w zakresie 1200-1800?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 04 luty 2010 - 16:13

TC 5070 vs Tucano320 No w kombajnach tak macie że na dużych obrotach pracujecie. ładowarkami już się nie pracuje na wysokich obr tylko właśnie na takich do 1600 obr jak tam w charakterystyce Volvo.