Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 1450/1550 CWS/WTS

140 odpowiedzi na ten temat

#41 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 08 maj 2008 - 20:08

John Deere 1450/1550 CWS/WTS a czemu go sprzedaje, psuc się zaczął sąsiadowi? :) :) kiedys widziałem ogłoszenie na dwuletniego nie tak dawno chyba nawet to był za 270tys zł ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 1450/1550 CWS/WTS Dzisiaj, 15:31
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 maj 2008 - 13:49

John Deere 1450/1550 CWS/WTS mial tylko jedna awarie, pasa napedowego.
wlasciciel nie ma juz nerwow na ten kombajn, kupil mege 350 i dlatego sprzedaje
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 25 maj 2008 - 11:40

John Deere 1450/1550 CWS/WTS 220 tyś. zł netto wedle mojej wyceny. Niezadowolony z 1450CWS? Dziwne. Pewnie spłacił już kombajn i chce mieć nowy, spróbować CLAASa...
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 maj 2008 - 14:16

John Deere 1450/1550 CWS/WTS sprobowal claasa w tamtym roku bo kupil mediona 340 i teraz dokupil mege - kupuje sprzet na chybil - trafil, bo cale zycie gospodarzyl na 40 piaskowych kawalkach, gdzie u912 ciagnal z powodzeniem 4x35 pod gore <_< , teraz przeniosl sie do nas na 300 ha i musi sie jeszcze sporo nauczyc.

specyfika zniw jest taka, ze kosimy mokre zboze 19-20% taki klimat i jelen nie moze sobie dac rady w takic warunkach - a plony sa zawsze wysokie :/ wiec tak to wyglada
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 28 maj 2008 - 11:02

specyfika zniw jest taka, ze kosimy mokre zboze 19-20% taki klimat i jelen nie moze sobie dac rady w takic warunkach - a plony sa zawsze wysokie :/ wiec tak to wyglada

To dość ciekawe. W ubiegłe żniwa, kiedy zostało mi do wymłocenia jakieś pół hektara na oddalonym polu, przyszło mi kosić podczas ulewy! Ale nie dokończyłem, bo padało zbyt mocno. Co nie zmienia faktu, że jakieś 20 minut w lekkim deszczu dało radę wolniej młocić. Stąd wnioskuję, że Jeleń radzi sobie z zawilgoconym zbożem, co potwierdzają fakty.

#46 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 28 maj 2008 - 18:30

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Tak,tak.20 minut w lekkim deszczu to możemy sobie kosić zboża paszowe,a na drugi dzień dwie godzinki"drapania" po sitach w celu ich wyczyszczenia.Oczywiście można kosić bez ich czyszczenia,ale to dotyczy osób dla których kosić,a zebrać to żadna różnica.Jest jeszcze taki parametr jak straty ziarna-ku przypomnieniniu. <_<

#47 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 28 maj 2008 - 20:28

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Dziękuję, że mi przypomniałeś, bo ja to wiesz, zupełnie nie orientuję się w temacie...
20 minut kosić ze zwiększonymi stratami czy dwa razy jechać w obie strony 15km na pole, jak myślisz, co bardziej się opłaca?

#48 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 28 maj 2008 - 20:35

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Jarek nie cytuj poprzedniego postu <_<

#49 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 28 maj 2008 - 22:53

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Przepraszam. Myślałem, że to ułatwienie gdyż wiadomo do kogo piszesz. Już nie będę <_<

#50 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 29 maj 2008 - 05:03

John Deere 1450/1550 CWS/WTS No tu chyle czoła bo gdy to jest ostatnie pare hektarów z pola to można zaryzykować niż potem gonić 30km po asfalcie.Miałem na myśli to,że nie wynaleziono jeszcze sit w kombajnach które nie zapychają się w mokrym.Starzy kombajniści z Bizonów twierdzili,że jak zaczyna kropić deszcz to można kosić do momentu gdy ślimak na hederze jest suchy i powiem szczerze,że odrobinka prawdy w tym jest.Kiedyś kosiłem kombajnem z dwoma rotorami wzdłużnymi,diler powiedział że ten kombajn mokrego się nie boi.Póżna noc,rzepak i mżawka.Kosiłem jakieś pół godziny,do zbiornika przestało sypać,a jak zerknełem na sita to zgroza.Fakt,że rzepak,a inne zboża w różnym czasie "chłoną"pierwsze krople deszczu i kombajnista jeszcze na jakieś tam koszenie(z przymrużeniem oka) może sobie pozwolić.Znam CWS-a i czy ten model tak szczególnie wyróżnia się w mokrym?Też zaklei się podsiewacz i sita.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 29 maj 2008 - 09:43

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Po tym koszeniu nie zakleiły się nadzwyczajnie, jedynie tak jak zawsze poutykało się w sitach trochę towarku :lol: może odrobinę więcej niż zazwyczaj. Tak czy inaczej co jakiś czas i tak trzeba czyścić sita, tak co kilka dni.

#52 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 maj 2008 - 18:46

Znam CWS-a i czy ten model tak szczególnie wyróżnia się w mokrym?

wlasciciel tego kombajnu i jego 2 synow (rowniez operatorow) twierdza ze tak, nic na to nie poradze - przedstawialem tylko fakt, ze chce sprzedac ten kombajn, a bardziej nawet zapytanie ile jest wart :lol:

na pewno nie chodzi mi zeby dogryzc innemu uzytkownikowi, ktory posiada CWS, tak prawde mowiac 1 zachodni kupiony kombajn jest czesto pudlem - dlatego tak duzo sprzedaje sie malych kombajnow, ktore nie moga dorownac jakoscia zbioru ziarna tym wiekszym

#53 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 30 maj 2008 - 00:33

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Weź jakoś przeredaguj swój post, bo nie jest zrozumiały, szczególnie " tak prawde mowiac 1 zachodni kupiony kombajn jest czesto pudlem - dlatego tak duzo sprzedaje sie malych kombajnow, ktore nie moga dorownac jakoscia zbioru ziarna tym wiekszym " do czego się to odnosi?

#54 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 maj 2008 - 08:10

John Deere 1450/1550 CWS/WTS chodzilo mi o przesiadke z bizona lub forszaja na nowego claasa, jd, nh, czy df. mozna zaobserwowac taka prawidlowosc, ze rolnicy kupuja na poczatku kombajny najmniejszych serii (razem z moim ojcem na terenie mojej gminy przybylo 6 medionow, lata 2001-02) i podejrzewam ze zaden z nich nie kupi juz tak malego kombajnu, ktory nie moze dorownac jakoscia omlotu i separacja ziarna tym z wyzszyc serii. zobacz ile jezdzi cws, tc, malych df i medionow, a praktycznie wszystkie mozna do jednego wora zapakowac :lol: , bo kazdego cos gryzie

#55 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 30 maj 2008 - 12:20

John Deere 1450/1550 CWS/WTS A ja bym większego nie kupił, bo właściwie po co i do czego, jak tym wyrabiam się w kilka dni u siebie i jeszcze kilka razy tyle na usługach, nie każdy ma po 10 ha, są działki 1,2 ha i większy nie potrzebny.

Wiadomo WTS dużo lepszy, za większą kasę, tylko chodzi o ekonomiczne wykorzystanie. Mieliśmy wcześniej 3 Bizony i jaskość ziarna po CWS-ie jest jak dla mnie zadowalająca. Póki co nie myślkę nad zmianą kombajnu, przy moim kierunku produkcji w przyszłości zamienię go na sieczkarnię do kukurydzy bo usługi kombajnowania są w okolicy opanowane, "kombajnów jak mrówków" :lol:

#56 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 30 maj 2008 - 21:40

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Jak myślicie czy cws 1450 dał by radę zastąpic bs na 200ha w tym ponad 100 kukurydzy?

#57 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 01 czerwiec 2008 - 22:20

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Z powodzeniem CWS nada się nawet na 300ha i więcej, jeśli sieje się kukurydzę i/lub rzepak. Nasz CWS będzie młocił 250ha w tym roku (rzepak 60ha + zboża) i może dojdą jakieś dodatkowe usługi.

chodzilo mi o przesiadke z bizona lub forszaja na nowego claasa, jd, nh, czy df. mozna zaobserwowac taka prawidlowosc, ze rolnicy kupuja na poczatku kombajny najmniejszych serii (razem z moim ojcem na terenie mojej gminy przybylo 6 medionow, lata 2001-02) i podejrzewam ze zaden z nich nie kupi juz tak malego kombajnu, ktory nie moze dorownac jakoscia omlotu i separacja ziarna tym z wyzszyc serii. zobacz ile jezdzi cws, tc, malych df i medionow, a praktycznie wszystkie mozna do jednego wora zapakowac :lol: , bo kazdego cos gryzie

Z pierwszą częścią posta się zgadzam, dokładnie trafiłeś w tendencje polskich rolników. Sami tak zrobiliśmy (przesiadka z Fortschritta E516B na 1450 CWS). Ale nie przesadzaj, małe kombajny aż tak nie odbiegają od większych.

#58 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 07 lipiec 2008 - 14:17

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Mój kolega ma takiego ale troche narzeka na spalanie, bo duzo pali:D
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#59 Share szym20

szym20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:11

John Deere 1450/1550 CWS/WTS Mam pytanko na temat ustawień mojego johna do zbioru rzepaku: jakie ustawienia sit, prędkości bębna i wentylatora, szczelina. Z góry dzięki za odpowiedź!!

To nikt nie może mi pomóc tylu użytkowników CWS-a i nic??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 07 lipiec 2008 - 19:35

Mój kolega ma takiego ale troche narzeka na spalanie, bo duzo pali:D

To ile mu pali na godzinkę pracy, licząc na hektar pola to nam dużo mniej pali od Rekorda :P

Dodaj odpowiedź