Skocz do zawartości

Zdjęcie

Trawa na gruntach ornych

290 odpowiedzi na ten temat

#41 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 luty 2011 - 16:18

Trawa na gruntach ornych spidi a ile ci wyszło bel z 1HA :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Trawa na gruntach ornych Dzisiaj, 15:10
  •  

#42 Share Spidi

Spidi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 luty 2011 - 16:32

Trawa na gruntach ornych Z hektara Ci nie powiem bo nie wiem akurat mam wsiane tej mieszanki około 0,8 ha to w tym roku z pierwszego pokosu wyszło mi około 24-26 bel już dokładnie nie pamiętam.

#43 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 10 luty 2011 - 18:26

Trawa na gruntach ornych Z 1 pokosu to dobry wynik ,ale rozumiem ,że była to sianokiszonka? ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 13 luty 2011 - 12:38

Trawa na gruntach ornych Ogólnie to na bele nie ma co zabrdzo liczyć bo to zależy od zestawu zbierającego trzeba zważyć jedną bele i liczyć plon w tonach.Bo ja miałem z lucerny z pierwszego pokosu 30 bel z ha ale była troche wyrośnięta (niestety pogoda nie pozwalała na wczesne skoszenie) ale jak była by prasa z nożami to by z ha wyszło tylko z 25 bel albo i mniej :)

Edytowany przez Belarusik, 13 luty 2011 - 12:38.

Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#45 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:38

Trawa na gruntach ornych To dobrze ci wyszło ,a miałeś samą lucerne czy mieszanke?? Ja zastanawiam się ile mi wyjdzie bel sianokiszonki w tym roku łąka świeżo będzie zasiana na wiosne i niewiem jaka mieszanka da duże plony ,czy jakaś mieszanka traw ze zbożem czy może czysty siew trawy lub lucerny .Co byś poradził :huh: ??

#46 Share mirek13

mirek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:12

Trawa na gruntach ornych Witam
Pozwolę sobie dodać moje spostrzeżenia odnośnie traw w uprawie polowej.
Ja stosuje najczęściej trawy dwóch firm AGRI LANDU i COUNTRY polecam trawy super plonują tyle tylko że przy intensywnym użytkowaniu to co 3 lata trzeba uzupełniać ruń lub niszczyć i siać od nowa i jeszcze jedno to ,to że drogie są te mieszanki z tych firm ale moim zdaniem się opłaca! Od 5 lat zajmuje się podsiewem łąk, pastwisk i zakładaniem traw na gruntach i polecam metodę przeze mnie stosowaną .Jeśli stosuje rośline ochronną to najpierw sieje samo zboże a następnie wieżdzam na pole siewnikiem vredo i robię wsiewkę samej trawy ale dlaczego o tym pisze bo wydaje sie to bez sensu dwa razy robotę robić , zgadzam się ale siewnik vredo jest ciężki 1550 kg na 2,5m szerokości roboczej czyli pole mam ładnie uwałowane ,kamienie powgniatane i rozstaw talerzy mniejszy 7,5 cm a zwykły siewnik 12,5 czyli mniej chwastów a przy bezpośrednim siewie to rewelacja założyłem już kilkanaście lucerników bez rośliny ochronnej i pięknie to wyszło POLECAM

Proszę o łaskawy wymiar kary odnośnie mojej wypowiedzi bo wielu z was uważa to co napisałem za brednie ale chciałem się tylko podzielić moim doświadczeniem!

Jeszcze jedno trawe kupuje już osobno każdy gatunek i proporcjonalnie mieszam i wiem wtedy co sieje :D

#47 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 14 luty 2011 - 13:51

Trawa na gruntach ornych @karol012011 miałem lucerne z jakimś rajgrasem niepamiętam bo siane 3 lata temu na glebie 3-4 klasa oglnie u nas sa gleby kwaśne więc jeśli chcecie aby lucerna była jak najdłużej trzeba dawać wapno ja np co roku daje wapmag 200kg/ha siew był czysty przed lucerną miałem tam siana kukurydze przez 4 lata. :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#48 Share karol012011

karol012011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 14 luty 2011 - 18:29

Trawa na gruntach ornych Ja chyba zasieję jakąś mieszanke traw ,kosztuje 110zł za 10kg to kupię 40kg i do tedo z 100kg zboża .Pierwszy pokos pujdzie w sianokiszonke a reszta w siano.A jakie zboże najlepiej domieszać ,będzie to kiszonka dla opasów??

#49 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2011 - 23:46

Trawa na gruntach ornych Koledzy ile sieje się Kupkówki pospolitej na ha? Myślę kawałek 1 łąki zaorać i zasiać owies z kupkówka ale nie wiem ile dać tej kupkówki bo każde źródło inaczej podaje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#50 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 16:24

Trawa na gruntach ornych

Witam
Pozwolę sobie dodać moje spostrzeżenia odnośnie traw w uprawie polowej.
Ja stosuje najczęściej trawy dwóch firm AGRI LANDU i COUNTRY polecam trawy super plonują tyle tylko że przy intensywnym użytkowaniu to co 3 lata trzeba uzupełniać ruń lub niszczyć i siać od nowa i jeszcze jedno to ,to że drogie są te mieszanki z tych firm ale moim zdaniem się opłaca! Od 5 lat zajmuje się podsiewem łąk, pastwisk i zakładaniem traw na gruntach i polecam metodę przeze mnie stosowaną .Jeśli stosuje rośline ochronną to najpierw sieje samo zboże a następnie wieżdzam na pole siewnikiem vredo i robię wsiewkę samej trawy ale dlaczego o tym pisze bo wydaje sie to bez sensu dwa razy robotę robić , zgadzam się ale siewnik vredo jest ciężki 1550 kg na 2,5m szerokości roboczej czyli pole mam ładnie uwałowane ,kamienie powgniatane i rozstaw talerzy mniejszy 7,5 cm a zwykły siewnik 12,5 czyli mniej chwastów a przy bezpośrednim siewie to rewelacja założyłem już kilkanaście lucerników bez rośliny ochronnej i pięknie to wyszło POLECAM

Proszę o łaskawy wymiar kary odnośnie mojej wypowiedzi bo wielu z was uważa to co napisałem za brednie ale chciałem się tylko podzielić moim doświadczeniem!

Jeszcze jedno trawe kupuje już osobno każdy gatunek i proporcjonalnie mieszam i wiem wtedy co sieje :D

sory za nieotrzebna edycje. Nawiazujac do tematu kolegi z podwujnym sianiem,sam stosuje podobna metode siewnikiem amazone d4. Sieje najpierw owies przez rurki nastepnie sama trawe joz bez rurek dzieki czemu nie mam efektu rosniecia trawy w zadkach. Pozatym owies sieje sie glebiej a trawy plyciutko.Znam ludzi ktuzy poznaniakami lataja 2 razy z sama trawa na krzyz....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kapsel1m

kapsel1m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:28

Trawa na gruntach ornych Planuję zasiać trawę na łące znajdującej się na powiślu , teren zalewowy zależy oczywiście jaki rok popadnie wtedy zalewa . Obecnie łąka jest bardzo zachwaszczona . Jak mam ją uprawić przed sianiem by nie doszło do wtórnego zachwaszczenia i jakie trawy zastosować . Mam zamiar z tych traw robić bele dla bydła mlecznego. Mam zamiar opryskać środkiem chwastobójczym tylko jakim by zdążyć opryskać na wiosnę i zasiać ? Mam zamiar siać Poznaniakiem Rolmasz (niebieski ) jak go ustawić?

Edytowany przez kapsel1m, 01 luty 2012 - 19:45.

#52 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 09:25

Trawa na gruntach ornych WITAM. Planuje właśnie kupić trawy i co sądzicie o trawach Sowula ??///

#53 Share alfa

alfa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 20:36

Trawa na gruntach ornych Jak nie ktorych czytam to smiac mi sie chce najwartosciowsza trawa to kupkówka, szopka normalnie pewnie po niej krowom mleko przez cały dzień leci bo pomiescic sie nie moze. Niektorzy z tych co pisza to naprawde albo z miasta albo jacys rolnicy stosujący 1970-90 bo nie wiedziec ile trawy zasiac to szok. Bierzcie barenburg ja biore zawsze minimum tonę i robią mi swój skład np: kon. czer. 55% tymotka15% zycica trwała 20% kostrzewa trzcinowata 10% to tylko przykładowa z jednych co brałem, powiem tak plon super jakoś super mleka od cholery.

#54 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:06

Trawa na gruntach ornych Witam. Nie jestem obyty w temacie ale mam sprawę. Dostałem w zimie ok.1,5 ha pola V klasy. Jest w dobrej kulturze, nie zaperzone, pH w normie tak samo PK. Jest jedna wada. Jest ono podmokłe. 5a już od 2 lat jest nie do przebicia ( nie da rady ani uprawić ani zaorać ). Chcę tam posiać jakąś trawę. Znacie jakieś dobre odmiany. A może gotową mieszankę ? Nie wiem ile nawozu dać. Planuje tam wjechać po świętach. Najwyżej te 5a ręcznie uprawie i zasieję. Pomożecie ?

#55 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:14

Trawa na gruntach ornych Całe pole takie podmokłe? Jeżeli tak to tylko gatunki które tolerują dużą wilgotność np mozga trzcinowata.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#56 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:47

Trawa na gruntach ornych a teraz jeszcze powiedz gdzie mozna mozge kupic, gdzies tam idzie dostac ale raczej nasiona do zadarniania w poblizu oczek wodnych strasznie drogie. teoria teoria ale na rynku brak.
Skomponuj sobie mieszanke z wyczynca, zycic, tymotki i koniczyny szwedzkiej.

chyba najbardziej nadajaca sie na takie stanowiska miesznka na rynku: http://www.granumfn.pl/tl9.html

Edytowany przez kubaska, 02 kwiecień 2012 - 19:54.

#57 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:08

Trawa na gruntach ornych

Całe pole takie podmokłe? Jeżeli tak to tylko gatunki które tolerują dużą wilgotność np mozga trzcinowata.

To pole jest gdzieś w 80% podmokłe reszta w normie.

#58 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 11:34

Trawa na gruntach ornych Mam takie pytanie do bardziej zorientowanych, ponieważ przybyło mi ok 1ha pola chciałem je jakoś zagospodarować tak żeby już w pierwszym roku zebrać dobry plon traw. Jest to w przeważającej części 3 klasa no i kawałek 4 ziemia dość ciężka. Znalazłem w ofercie firmy DSV mieszankę jednoroczną poplonową nazywa się ona Futtertrio, tylko nie wiem czy taka mieszanka urośnie na tym polu, teraz rośnie tam nieudana lucerna poprzednika, tzn są place gdzie ładnie rośnie, a są place gdzie same badyle jak myślicie uda się taka trawa?

#59 Share kubaska

kubaska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 11:39

Trawa na gruntach ornych na trojce jak ja dobrze dokarmisz to spokojnie jeszcze 2-3 dobre pokosy zbierzesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 kwiecień 2012 - 12:05

Trawa na gruntach ornych @kubaska a ty miałeś kiedyś styczność z trawami jednorocznymi?