niudizajn

Trawa na gruntach ornych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ASZv3    829
9 godzin temu, cieplym3 napisał:

Chłopaki po sprzątnięciu mieszanki gorzowskiej a przed siewem kuku wykonywać orkę czy wystarczy gruber?

A pod Mieszankę Gorzowską orałeś?


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

No to raczej nie ma sensu orać... gruber i siew


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

A jeszcze mam do Ciebie pytanie czy futertrio po jeczmieniu zinowym to dobry pomysl a moze lepsze 2053? I czy sa szanse przezimowania? W planie pozniej kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli będzie to jeszcze lipiec to zdecydowanie C2053. Jeśli już początek sierpnia to bardziej Futtertrio. Szanse są jak będzie bardzo delikatna zima no ale jest to bardzo wątpliwe. Ciekawą mieszanką jest Agropoplon w tym kierunku... i część przezimuje na pewno.


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Agropoplon prawie to samo co gorzowska chodzi mi o zebranie jednego pokosu jesienia a odrost wyki i koniczyny po skoszeniu chyba watpliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    195
4 godziny temu, ASZv3 napisał:

Jeśli będzie to jeszcze lipiec to zdecydowanie C2053. Jeśli już początek sierpnia to bardziej Futtertrio. Szanse są jak będzie bardzo delikatna zima no ale jest to bardzo wątpliwe. Ciekawą mieszanką jest Agropoplon w tym kierunku... i część przezimuje na pewno.

A co byś polecił dla mnie na posianie na zaorana łąkę? Tzn skoszone pierwszy pokos później oprysk, talerzowka, obornik i orka. Jest coś jednoroczne oprocz futtertrio co mogę zasiac żeby jeszcze coś skosic ze dwa razy do zimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Panowie pytanie mam, czy można przed siewem jęczmienia z lucerna dać pod agregat gnojowice, wapno granulowane i PK? Czy lepiej z wapnem wjechać po jakimś miesiącu od siewu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    195

Gnojowice i wapno ? Kiepski pomysł. Wapno trzeba było rozsiać jesienią.  Albo z miesiąc przed siewem. Jeszcze zależy jakie Wapno.  I PK też się nie daje z gnojowica. 

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wystarczy odpowiednio rozłożyć w czasie. Dałbym teraz wapno i nawozy pod agregat a przed siewem gnojowicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

W tamtym roku poszła gnojowica a za kilka dni pk i siew, lucerna ładnie wzeszla, nie widziałem żeby czegoś jej brakowało. Na jesieni wapna nie mogłem dać bo szedł obornik, odczekam z miesiąc i wapno dam już na rośliny, to granulat więc przejdę z rozsiewaczem jak będę sial druga dawkę na kukurydze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Planuję zasiać trawę w mieszance ze zbożem owsem oraz jęczmieniem osłonowo.I tu moje pytanie jaka proporcja powinna być między trawą a mieszanką zbożową?Ile wysiać trawy na ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    195

Jakiej jest najwięcej trawy w tej mieszance ? Z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że polskie mieszanki to szkoda siać.  Po roku pół odmian Ci wypadnie.  I będziesz się wkurzal tylko że trzeba siać od nowa. Lepiej dołożyć 7 zł na kg i kupić coś zagranicznego. I na pewno zauważysz różnice.  Ch6ba że tylko u mnie nie chcą rosnąć polskie ;d

U mnie 5 letnie łąki z nasion dsv lepiej wyglądają jak dwu letnie po centrali. I mam porównanie. I wiem co siać;d

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Z tego co pamiętam to dużo życic jest.No powiem Ci,że teraz skusiłbym się na DSV,ale trawa kupiona rok temu i coś z nią trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    195

Jak będzie suchy rok to na 100 % wyleca. Żeby nie chwalić jednej firmy to barenbrug też ma dobre mieszanki. No to rok pokosisz a później oranie i zasiejesz taka jak trzeba ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    195

No u mnie tak było.  Pierwszy rok był w miarę. A w drugim tylko pierwszy pokos taki słaby i zaoralem

Posialem tam mieszankę gorzowska i jak nic się nie wydarzy to w połowie maja będę kosil. Prze szybko rośnie. Polecam wszystkim jak ktoś się zastanawia. Może drogo wychodzi ale pasza piękna bedzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    195

Ja to sieje 40 kg trawy i 50 kg jęczmienia i jest ok. Można więcej ale jak będzie sucho to zboże wyssie wodę i słabo się trawa ukrzewi. Najlepiej to by było w czystym Siewie i opryskac tylko wiadomo że musi być mieszanka bez koniczyny bo oprys spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco_94    1

Aż tak mało zboża?Kiedyś pamiętam wysiewało się ok.150kg + trawa ale faktycznie trawa nie za gęsta  wychodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez Ci3mny
      Witam.
      Pierwszy raz będę się zabierał za wysiew facelii na moim 1ha (0,7 użytkowej). Nigdy nie miałem odczynienia z  rolnictwem. Dopiero raczkuję z wszystkim i staram się pogłębiać swoją wiedzę. Zdecydowałem się na facelie bo to będzie pierwszy sezon mojej małej pasieki (przezimowałem 5 rodzin pszczelich).  
      Znajomy rolnik wysieje mi moje pole facelią (wcześniej on uprawiał to pole - dzierżawa). 
      Mam wiele pytań na które szukam odpowiedzi związanych z uprawą facelii. Na samym końcu chcę wszystko robić już sam
      Będę zobowiązany za odpowiedz na poniższe pytania (podpowiedzi, linki z informacjami, przykłady).
      1. Czy jest sprzęt lub sposób na ręczne zebranie nasion z facelii ? np. widzę w Internecie Glebogryzarki kultywatory spalinowe z różnym oprzyrządowaniem w granicach 7-10 tys zł (max na moją kieszeń). 
      2. Czy taki sprzęt spalinowy jest warty uwagi na moim 1 ha jeśli chcę pracować tam sam czy lepiej liczyć na znajomego rolnika ( jak to mówią "umiesz liczyć, licz na siebie"  ). Wolę być samo wystarczalny.
      3. Jeśli nie zbiorę nasion z facelii (mój znajomy nie będzie miał czasu w danym momencie) co dalej z polem ?
      4. Jakie kroki należy podjąć aby przygotować pole na zimę i kolejny sezon wiosenny ? 
       
    • Przez Marcelix
      Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym materiałem siewnym, a jeżeli tak to prosiłbym o jakiekolwiek opinie na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj