Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozrzutnik 8 tonowy

22 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2010 - 18:34

Rozrzutnik 8 tonowy dexterek ma racje lepiej kopic FORTSCHRITTA T-088 po odnowie. Ja za T -088
po odnowie zapłaciłem 20 tysięcy juz mam go ponad 5 lat i nic się w nim nie psuje a pracuje na 70 ha. kolega kupił jakiś polski rozrzutnik 6 tonowy za 36 tysięcy i go klnie bo burty się wyginają i wgle. Za ta cenę nie kupisz lepszego rozrzutnika.I bierz wałki pionowe fortschritt rozrzuca na około 5 metrów obornik i wałki pionowe dają mniejszy opór od poziomych.
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozrzutnik 8 tonowy Dzisiaj, 09:53
  •  

#22 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 04 luty 2010 - 22:43

Rozrzutnik 8 tonowy dzieki @marcin200711 za poparcie i w pelni zgadzam sie z Twoimi slowami odnosnie T088 jak i polskich rozrzutnikow:)
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#23 Share Baza18

Baza18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 luty 2010 - 08:03

Rozrzutnik 8 tonowy wiem Panowie ze T-088 jest bardzo dobrym rozrzutnikiem bo u mnie na wiosce sa chyba dwa takie a na sasiedniej to 6 ;]. tylko ze u mnie jest taki problem ze musze miec fakture i maszyna musi byc nowa.:| i osobiscie uwazam ze moj samiec mogł by miec dosc ciezko z T-088. rozmawiałem z wascicielem Valtry 110 nowka sztuka to mowi ze po twardym bez problemu <logiczne> ale po gruberze w i podorywce to juz naprawde ma co robic.

Frost -

o ile sie nie myle to jest to mozliwe z tymi pionowymi walkami, ale tak jak pisałem powyzej wszystko sie wyjasni w niedziele o ile pogoda dopisze no i pojade do opoczna <118 km>

Kiedy dzwoniłem pod podane numery to rozmawiałm z mało ogarnietym gosciem, do tego na podanej przezemnie stronie opis techniczny jest do rorzutnika własnie z pionowymi wałkami. Ciezko okreslic a telefonicznie z nimi to ja sie nie dogadam.

Z waszych opini wynika ze wałki pionowe sa lepsze od poziomych z dwoch powodów -

1.mniejszy opor
2.szersza szerokosc robocza

a jesli ja mam dosc waskie pola to czy przy nawozeniu od miedzy sasiada nie bede miał w razie pionowych problemów? Jasne ze juz tak ładnie nie nawoze jak z poziomymi. Co radzicie ?
Baza